dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Budowa bramy garazowej uchylnej - czy da sie samemu zrobić?

    jak w temacie, zastanawiam się czy da się łatwo zbudować bramę garażowa podnoszoną i czy jest to opłacalne.
    Jesli ktoś z was ma doświadczenia w budowie takiej bramy to bede wdzięczny za pomoc bądź udostepnienie rysunków.

  2. #2

    Domyślnie

    pewnie się da, tylko stosunek jakości do ceny moze być niebardzo korzystny...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Budowa bramy garazowej uchylnej - czy da sie samemu zrob

    Cytat Napisał dariusz_s
    jak w temacie, zastanawiam się czy da się łatwo zbudować bramę garażowa podnoszoną i czy jest to opłacalne.
    Jesli ktoś z was ma doświadczenia w budowie takiej bramy to bede wdzięczny za pomoc bądź udostepnienie rysunków.
    Jeśli się pytasz czy się da to jak dla mnie oznacza, że nie dasz rady zrobić takiej abyś był z niej zadowolony (jakość i estetyka) i kosztowała by mniej od gotowej.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam, czy nie zrobić samemu napędu do bramy garażowej - z jednej strony fajna sprawa i bardzo mi się chce , z drugiej - jak napisał zbigmor - koszty osiągnięcia sensownej jakości i estetyki mogą okazać się znacznie wyższe, niż koszt zakupu gotowego napędu.
    No ale korci mnie to bardzo
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  5. #5

    Domyślnie Re: Budowa bramy garazowej uchylnej - czy da sie samemu zrob

    [quote="dariusz_s"]jak w temacie, zastanawiam się czy da się łatwo zbudować bramę garażowa podnoszoną i czy jest to opłacalne...
    quote]
    Podjedź do pierwszego lepszego marketu i sobie obejrzyj jak wygląda taka brama, np "euro star" za 600-700 zł. Z przodu to kawał blachy falistej, ale jest też kilka specjalnych profili, których nie kupisz w pierwszym lepszym sklepie ze stalą.
    Wykonanie identycznej we własnym zakresie nie ma sensu. Producent klepie ta "masówkę" w tysiącach sztuk więc ma możliwość osiągniecia dobrej ceny.

  6. #6

    Domyślnie

    Zrobic sie da... wszystko... prawie.
    Pytanie, czy lepiej robic, czy w tym czasie zarabiac.
    A wiec jak wyceniasz wlasna robocizne a jak zabawe w slusarza (zakladam, ze nie jestes nim), montera itp. No i jakie masz warunki, ile wiertarek, spawarek, obrabiarek, pedzli, mlotkow, nitownic itp.
    No i od jakiego etapu chcesz robic:
    kupic stal na metry czy tez kupic gotowe skrzydlo i dostosowac do niego jakis naped.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Monika80

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja do budowy bramy użyłem rolek jezdnych na kątownik + linka stalowa + przeciwwagi.Same rolki jezdne na katownik,ułożyskowane kosztowały 22 zł w sklepie e-kolka.com.pl (mają nośnosc ok.200 kg wiec aż za dużo i póki co brama śmiga bezproblemów.
    A sama brama to pare profili i wypełninie z blachy trapezowe wiec nic skomplikowanego -myśle ,ze każdy sobie z tym poradziłby a w kieszeni sporo zostało

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika80
    Ja do budowy bramy użyłem rolek jezdnych na kątownik + linka stalowa + przeciwwagi.Same rolki jezdne na katownik,ułożyskowane kosztowały 22 zł w sklepie e-kolka.com.pl (mają nośnosc ok.200 kg wiec aż za dużo i póki co brama śmiga bezproblemów.
    A sama brama to pare profili i wypełninie z blachy trapezowe wiec nic skomplikowanego -myśle ,ze każdy sobie z tym poradziłby a w kieszeni sporo zostało


    Zaczepię się tylko o post, aby wyjaśnić jedną kwestię.
    To co producenci podają jako nośność (rolek, łożysk itp) należy rozumieć trochę inaczej niż większość rozumie. Każdy po zastanowieniu się bez problemu powie, że np. 200kg obciążenia stałego i zmiennego to coś całkiem innego. To samo tyczy się obciążenia w ruchu i w spoczynku. Również należy uwzględniać dokłądność wykonania i montażu. Zwykłe łożysko i rolka pracować powinno z obciążeniami prostopadłymi do osi obrotu, a w rzeczywistości takie nigdy nie występują jako jedyne.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika80
    Ja do budowy bramy użyłem rolek jezdnych na kątownik + linka stalowa + przeciwwagi.
    Monika80 - pokash fotkem tej bramy...

  10. #10

    Domyślnie

    Zwykłe łozysko tj: kulkowe jednorzędowe może również przenosić "pewnej wielkości" obciążenia złozone.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krystian65

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o montaż bramy to mi moja montowała firma, ale myślę, ze samemu tez można

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał barteks31
    Zwykłe łozysko tj: kulkowe jednorzędowe może również przenosić "pewnej wielkości" obciążenia złozone.

    Co nie oznacza, że jego nośność będzie taka sama jak tego, które ma tylko obciążenia promieniowe.
    To co pisałem to uproszczenie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony