dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Temperatura wodu w cwu

    Witam,
    kolejny problem z hydrauliki, mianowicie mam zasobnik cwu firmy biawar którego czujnik temperatury podłączony jest do pieca na ekogroszek defro.
    Rozpaliłem w piecu, dodatkowo podłączyłem grzałkę żeby mieć szybciej ciepłą wodę, jednak temp. wody w cwu wg. wskazań sterownika na piecu nie chciała iść dalej niż 40 st.C. Po jakimś czasie zmierzyłem temp wody wypływającą z kranu termometrem i miała 64 st.C.
    O co tu może chodzić, co sprawdzić i jak, bo w taki sposób to piec aby zagrzać wodę będzie pracował w nieskończoność, bo będzie "sądził" że woda jest chłodna, a w rzeczywistości woda w cwu jest gorąca.

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Temperatura wodu w cwu

    Cytat Napisał markiz
    Witam,
    kolejny problem z hydrauliki, mianowicie mam zasobnik cwu firmy biawar którego czujnik temperatury podłączony jest do pieca na ekogroszek defro.
    Rozpaliłem w piecu, dodatkowo podłączyłem grzałkę żeby mieć szybciej ciepłą wodę, jednak temp. wody w cwu wg. wskazań sterownika na piecu nie chciała iść dalej niż 40 st.C. Po jakimś czasie zmierzyłem temp wody wypływającą z kranu termometrem i miała 64 st.C.
    O co tu może chodzić, co sprawdzić i jak, bo w taki sposób to piec aby zagrzać wodę będzie pracował w nieskończoność, bo będzie "sądził" że woda jest chłodna, a w rzeczywistości woda w cwu jest gorąca.

    Pozdrawiam
    Napisałeś, że czujnik zbiornika jest w piecu (kotle?). Jeśli masz ustawioną temperaturę wody w kotle na poziomie 40 deg C, a termostat grzałki ustawiłeś na wyższą temperaturę to grzałka grzeje ci wodę w kotle, a nie odwrotnie. Jeśli chcesz używać również grzałki (choćby nie wiem jak by to było bez sensu) to musisz ustawić wyższą temp. w kotle niż na termostacie w zasobniku.

  3. #3

    Domyślnie

    Sorki jeśli nie jasno napisałem, sytuacja dokładnie wygląda tak:

    w zasobniku jest anoda, z której przewód idzie do sterownika pieca, na wyświetlaczu sterownika wyświetla się temperatura wody w zasobniku. Ustawiłem wczoraj na sterowniku temp. wody w zasobniku na 45 st.C. Dopóki temp. wody nie osiągnie 45st to pompka na piecu goni wodę przez wężownicę. Wczoraj rozpaliłem w piecu podłączając jednocześnie grzałkę w zasobniku aby szybciej nagrzać wodę bo była lodowata. Temp. w zasobniku pokazywana na wyświetlaczu doszła do 40 st a ustawione było na 45st. Taki stan trwał bardzo długo i zdziwiłem się że temp wody w zasobniku nie rośnie. Wziąłem termometr i zmierzyłem temp. wody wylatującej z kranu i okazało się że ma 64st.

    Resumując woda w zasobniku ma ponad 60st a sterownik pokazuje mi nieustannie 40st.

    Pozdrawiam

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał markiz
    Sorki jeśli nie jasno napisałem, sytuacja dokładnie wygląda tak:

    w zasobniku jest anoda, z której przewód idzie do sterownika pieca, na wyświetlaczu sterownika wyświetla się temperatura wody w zasobniku. Ustawiłem wczoraj na sterowniku temp. wody w zasobniku na 45 st.C. Dopóki temp. wody nie osiągnie 45st to pompka na piecu goni wodę przez wężownicę. Wczoraj rozpaliłem w piecu podłączając jednocześnie grzałkę w zasobniku aby szybciej nagrzać wodę bo była lodowata. Temp. w zasobniku pokazywana na wyświetlaczu doszła do 40 st a ustawione było na 45st. Taki stan trwał bardzo długo i zdziwiłem się że temp wody w zasobniku nie rośnie. Wziąłem termometr i zmierzyłem temp. wody wylatującej z kranu i okazało się że ma 64st.

    Resumując woda w zasobniku ma ponad 60st a sterownik pokazuje mi nieustannie 40st.

    Pozdrawiam
    Nie wiem co ma do tego anoda zbiornika, ale prawdopodobnie masz coś nie tak z czujnikiem temperatury. Uszkodzony lub umiejscowiony w złym miejscu. Chociaż, gdyby był w złym miejscu to temperatura by w końcu wzrosła w jego okolicy również. Pamiętaj o jednym. Rozkład temperatury wody w zasobniku nie jest równomierny. Woda na jego dnie ma niższą temperaturę niż na górze. jednakże u mnie też pobór wody z zasobnika jest na górze, a czujnik na dole i nie trwa długo nagrzanie całego zbiornika od momentu gdy woda zaczyna być ciepła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony