dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Nasze juz wykonana i uzytkowane, woda splywa bardzo ladnie. Jedyne na co nie zwrocilam uwagi to w kabinie Huppe tej co mamy na dole, ten prog na dole przymocowany do podlogi jest dosc niski i nieraz woda sie przez niego wylewa, jak mocniej leci z prysznica. Ale to drobiazg, mi osobiscie az tak bardzo nie przeszkadza.

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cichosza

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa okolice
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem nowa na forum, postanowiłam się zarejestrować żeby zweryfikować porady moich fachowców od wykończenia domu.
    Czytając na forum podstawowe zasady wykonania odpływu liniowego utwierdzam się w przekonaniu że panowie się ńie popisali.
    Moje pytanie - jak teraz z tego wybrnąć.
    Mamy odpływ liniowy firmy Kesmet, zakrywany płytką, ulokowany przy ściance naprzeciwko wejścia do prysznica. Szer 50cm.
    Po puszczeniu deszczownicy woda trochę spływa a trochę gromadzi się w brodziku żeby po minucie zacząć wylewać się na łazienkę.
    Podejrzewam dwie przyczyny - za mały/ wąski odpływ - ale zgodnie z opisem producenta 40l powinno wystarczyć i druga sprawa - panowie praktyczńie nie zrobili spadku. Na moje zarzuty o wadliwym wykonaniu odpowiedzieli że przecież będą drzwi więc nie ma problemu.
    Proszę o poradę -
    Czy mam skuwač glazurę i wkuwając głebiej odpływ zrobić potem spadek?
    Czy zrobić próg z kafelek przed wejściem żeby woda się nie wylewała ?
    Czy po założeniu drzwi (czego de facto nie planowałam) nie będzie problemu ( boję się basenu wewnątrz)
    Pozdrawiam i proszę speców o pilną poradę (jeszcze się z panami nie rozliczyłam a ewidentnie nie mają ochoty poprawiać)...

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli nie ma spadku, to woda nie spływa wystarczająco szybko i nic z tym nie zrobisz. Jest to ewidentna fuszerka i szczerze mówiąc radziłbym pójść z fachowcami na noże niech to poprawią. Roboty trochę będzie, podłoga w brodziku do skucia łącznie z wylewką i odpływ do osadzenia od nowa, ale taki odpływ żeby dobrze działał musi być dobrze zrobiony, nie przeskoczy się tego. Dorabianie na podłodze progu, drzwi z uszczelką u dołu - to wszystko pomoże, ale tylko częściowo, to mogłyby być półśrodki do ratowania tyłka, gdyby z jakichś powodów robienie tego od nowa nie wchodziło już w grę, ale nie godziłbym się na to jeśli tylko jest taka możliwość.

    Jest tylko jedno "ale", które może nam tu bruździć - czy kupiony odpływ był na pewno z dobrą wysokością montażu, czy jego założenie było u Ciebie w ogóle realne? Bo jeśli się okaże, że chłopaki zrobili tak jak zrobili, bo niżej się nie dało, nie pozwalały na to zbyt cienkie warstwy podłogi, to problem jest większy, trzeba albo wymienić odpływ na inny, niższy albo podkuć to co jest poniżej, co niekoniecznie musi być dobrym pomysłem (zależy co tam jest)
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cichosza

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa okolice
    Posty
    3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za błyskawiczną i fachową odpowiedź
    Czyli muszę skuwać
    Możliwe ze glazurnik dostosował sie do poziomu odpływu, który zostal za mało wpuszczony w strop przez hydraulika - ale zakładam że jeżeli bardziej sie go wkuć nie dało (zgodnie z prosbą wykonawcy kupiliśmy taki z metalowy o niewielkiej grubości) to powinni mi powiedzieć ze nie można osiągnąć spadku i podnieślibyśmy poziom kabiny z opcją progu na wejściu. Na szczęście nie muszę dochodzić kto popełnił błąd bo to wszystko jedna ekipa zarządzana przez jedną osobę.
    Mam jeszcze pytanie - jeżeli nie uda mi się ich namówić na powrót to z jakim kosztem powinnam sie liczyć - skucie podlłogi (twardy gres) ponowne podkucie spływu (zakładam że się da), zaizolowanie, położenie podłogi ? Okolice Warszawy.... Najwyżej zlecę komuś poprawę (wiem, nikt nie lubi poprawiać po innych) a wykonawcy potrącę z rachunku...

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Niestety w temacie kosztów nie pomogę, nie znam stawek za takie prace.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cichosza

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa okolice
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzieki za pomoc. Wrócili i poprawili. Podłoga została skuta, odpływ wpuszczony niżej ze 2 cm. Podłoga ułożona ze spadkiem. Spływa aż miło. Na pamiątkę mamy "gustowną" 1,5 cm fugę na ściankach bocznych przy odpływie liniowym...

  7. #27

    Domyślnie

    no to fachowcy znowu sie nie popisali przecież dla dobrego fachowca ucięcie wklejenie 1,5 cm paska płytki nie stanowi problemu, można też pokombinować i wkomponować w to miejsce np. pasek mozaiki

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    I fuga na styku ściany i podłogi jest jeszcze pewnie z fugi, nie z silikonu? Echhhhh....
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boonk

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznań/Sędzinko
    Kod pocztowy
    60-107
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    no to fachowcy znowu sie nie popisali przecież dla dobrego fachowca ucięcie wklejenie 1,5 cm paska płytki nie stanowi problemu, można też pokombinować i wkomponować w to miejsce np. pasek mozaiki
    Podbijam temat.... Czy docinac taki pasek na ścianie ze skosa? Bo wyciecie skosu z calej płytki spowodowało by podcinanie po obwodzie calej łazienki wszystkich płytek 30×60. Jak to sie wykonuje poprosze o poradę.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boonk Zobacz post
    Jak to sie wykonuje poprosze o poradę.
    Ja mam spadek przez całą łazienkę. Na oko niezauważalny.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    boonk

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Poznań/Sędzinko
    Kod pocztowy
    60-107
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ktos jeszcze ma poradę? Wszystkie płytki ścinac o wartość skosu do odpływu? Okolo 1,5 cm?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony