dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Wykonanie prysznica z odpływem liniowym

    Zamierzam zrobić prysznic bez brodzika z odpływem liniowym, na piętrze i na parterze mojego domu. W domu nie ma jeszcze posadzek, w łazienkach będzie ogrzewanie podłogowe.

    Mam następujące pytania:
    1. Jak zamocować odpływ liniowy ?,na jakim etapie prac ?, na jakiej wysokości ?, jak daleko od ściany?, czy istnieje możliwość póżniejszej drobnej regulacji góra-dół przy kładzeniu płytek?

    2. Jakie są i jak jest kolejność kładzenia warst izolacji, folii, zaprawy itp. itd.

    3. Czy zrobienie prysznica tego typu na piętrze nie jest niebezpieczne ze względu na przeciekanie wody.

    4. Kto zajmuje się instalacją odpływu liniowego: hydraulik, ekipa robiąca wylewki czy kafelkarz ?

    Bardzo proszę o odpowiedź

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Ja na poczatek z malym apelem.


    Ludzie uzupelniajcie w swoich profilach miejscowosc, wiadomo odrazu w okolo jakiego regionu toczy sie rozmowa o np. dobrej/zlej firmie, budowie, materialach, pogodzie i kto wie czym jeszcze. Natomiast udzielajac wam odpowiedzi co gdzi mozna kupic nie trzeba sie dopytywac - a skad jestes lub po udzieleniu odpowiedzi wy nie bedziecie musieli pisac - wszystko fajnie la ja mieszkam w drugiej czesci kraju.

    To forum z zalozenia ma ulatwiac nam wszystkim zycie i to robi calkiem niezle, jednak nie utrudniajmy go sobie sami.

    Pozdrawiam



    Cytat Napisał Krzychos
    Zamierzam zrobić prysznic bez brodzika z odpływem liniowym, na piętrze i na parterze mojego domu. W domu nie ma jeszcze posadzek, w łazienkach będzie ogrzewanie podłogowe.

    Mam następujące pytania:
    1. Jak zamocować odpływ liniowy ?,na jakim etapie prac ?, na jakiej wysokości ?, jak daleko od ściany?, czy istnieje możliwość póżniejszej drobnej regulacji góra-dół przy kładzeniu płytek?

    2. Jakie są i jak jest kolejność kładzenia warst izolacji, folii, zaprawy itp. itd.

    3. Czy zrobienie prysznica tego typu na piętrze nie jest niebezpieczne ze względu na przeciekanie wody.

    4. Kto zajmuje się instalacją odpływu liniowego: hydraulik, ekipa robiąca wylewki czy kafelkarz ?

    Bardzo proszę o odpowiedź
    1. odplyw a wlasciwie jego syfon (zalezy jakiej firmy) mocujesz podczas robienia (spadkow) podlogi w brodziku, na wysokosci odpowiedniej do koncowej wysokosci plytek jak rowniez rury odplywowej. Odleglosc od sciany to tak naprawde zalezy od projektu (ja montuje najczesciej na styku sciany)Tak jest mozliwosc regulacji (prawdopodobnie tez zalezy to od firmy).

    2. takie jak napisales

    3. nie, nie jest niebezpieczne jesli robi to ktos kto ma o tym pojecie i doswiadczenie bys potem przez lata mogl spac spokojnie a w domu nie zakwitl grzyb w scianach czy stropach.

    4. to pewnie zalezy od tego czy i kto ma o tym pojecie.
    W moim przypadku wszystkie te rzeczy (wylewka wyrownujaca, hydraulika, glazura) robie sam.
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    Napisałeś żeby odpływ liniowy umiejscowić przy samej ścianie, ale jam dopiero gołe tynki na ścianach, więc pewnie należy uwzględnić grubość kafelek.

  4. #4

    Domyślnie

    wingerman
    pewnie mnie przeklnie ale jeszcze raz dzisiaj zaznacze że podstawa to izolacja
    http://pl-pl.sopro.com/init/products...o_dsf_523.html
    ten towar daje ci gwarancję że nic nie przecieknie sprawdzony !
    Zostaw miejsce w obrębie brodzika bez wylewki lepiej to dopasować do konkretnego systemu

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzychos
    Dzięki za odpowiedź.

    Napisałeś żeby odpływ liniowy umiejscowić przy samej ścianie, ale jam dopiero gołe tynki na ścianach, więc pewnie należy uwzględnić grubość kafelek.
    Piszac "przy samej scianie" mialem na mysli efekt koncowy.

    Cos nie cos zawsze mozna podpowiedziec nie znaczy, ze wszystko.

    Cytat Napisał Piotrek T
    wingerman
    pewnie mnie przeklnie ale jeszcze raz dzisiaj zaznacze że podstawa to izolacja
    http://pl-pl.sopro.com/init/products...o_dsf_523.html
    ten towar daje ci gwarancję że nic nie przecieknie sprawdzony !
    Zostaw miejsce w obrębie brodzika bez wylewki lepiej to dopasować do konkretnego systemu
    No co ty.
    Piotrek T tu mamy watek w ktorym hydroizolacja to szczegonie wazna sprawa, nawet wazniejsza od samego wpustu liniowego.

    Pozdrawiam
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Fajnie że mamy jedno zdanie na ten temat .
    Myślę jednak że wykonanie tego odpływu liniowego powinna przejąć odpowiednio doświadczona ekipa budowlana zastosowanie materiałów odpowiednich do danej inwestycji to gwarancja że nic nie będzie ciekło ,gniło itd.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

  8. #8

    Domyślnie

    Cze,
    ja instalowałem u sibie to cudo firmy Viega - jeśli masz zrobione już wylewki to możesz mieć mały problem. Otóż syfon, choć regulowany, ma około 17 cm - więc jeśli rury nie są odpowiednio położone, to może być ciężko i sporo kucia.

    U mnie wyglądało to tak: na szczęście parter. Idea się pojawiła dopiero po położeniu wylewek, więc z jednej strony za późno, a z drugiej strony ostatni moment. Pod łazienką mam piwnicę techniczną, więc wywierciłem dużą dziurę w podłodze i syfon wpuściłem do piwnicy, bo inaczej byłby problem ze spadkami. Wszystkie akcesoria uszczelniające do Viegi da się dostać w sklepie, w którym kupisz sprzęt. Działa bosko i jest śliczne. Coś jeszcze?

  9. #9

    Domyślnie

    Wylewek jeszcze nie mam, ale może być problem na piętrze, bo tam zaplanowałem wylewki o grubości 10 cm (drzwi balkonowe drewniane w pokojach już wstawione) rury PCV już są położone.

    Ponad to, zrobię chyba tak:
    1.ekipa posadzkarzy położy styropian, folie itp.
    2. hydraulik ułoży podłogówkę
    3. posadzkarze wyleją beton ale w miejscu gdzie ma być brodzik betonu nie wylewają
    4. kafelkarz (może z pomocą hydraulika) zakłada odpływ liniowy, uzupełnia brakującą wylewkę, uwzględniając odpowiednie spadki, kładzie płytki.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Tu jest nasz odpływ liniowy jeszcze bez płytek i bez ścianki:



    Tu już z ścianką i z drzwiami:










  11. #11

    Domyślnie

    zastosuj płytę wedi

  12. #12

    Domyślnie

    Wznawiam temat. czy ktos ma odplyw linowy bez brodzika i kafle polozone w caro? Powiedziano mi, ze wtedy ciezko bardzo jest uzyskac odpowiednie katy/spadki na kaflach aby woda ladnie splywala i nie stala na podlodze po prysznicu.
    Dzieki!

  13. #13

    Domyślnie

    Nikt nie ma caro i odplywu liniowego?
    Niemozliwe

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gościa 2309

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Płonka-Kozły
    Kod pocztowy
    23-233
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!Odpływ liniowy montujemy zazwyczaj na całej szerokości prysznica więc wykonanie spadku nie powinno robić żadnego problemu.(Spadek wykonujemy wtedy w kierunku odpływu).Dotyczy to również płytek w caro.
    Pozdrawiam

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robcio585

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Olsztynek
    Kod pocztowy
    11-015
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!
    Mam odpływ liniowy oraz płytki położone w caro. Odpływ jest na całej szerokości prysznica, nie ma większego problemu ze zrobieniem skosu.
    Za to mam problem z drzwiami prysznicowymi. Spadek jest w dużym skosie i miedzy podłoga a drzwiami powstała trójkątna szczelina 1,5 cm.
    Może miał ktoś taki problem i jak go skorygować?

  16. #16

    Domyślnie

    Dzieki. No wlasnie mi zwrocono uwage na te szczeline, ktra moze powstac przy takim odplywie i caro. Polecono nam wtedy zastosowac taka uszczelke czy tez bylo to nazwane listwa, ktora pracuje i tam gdzie ma miec 2mm "sciesnia sie" a tam gdzie ma miec 1.5cm ma tyle. Nie wiem czy dobrze tlumacze, nie widziaalm tego ale ponoc cos takiego istnieje.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał robcio585 Zobacz post
    Witam!
    Mam odpływ liniowy oraz płytki położone w caro. Odpływ jest na całej szerokości prysznica, nie ma większego problemu ze zrobieniem skosu.
    Za to mam problem z drzwiami prysznicowymi. Spadek jest w dużym skosie i miedzy podłoga a drzwiami powstała trójkątna szczelina 1,5 cm.
    Może miał ktoś taki problem i jak go skorygować?
    Moglbys wyslac fotki takiej podlogi i moze tej szczeliny jakbys dal rade? Bylabym wdzieczna. e-mail: [email protected]

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daro44

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Brzozów
    Kod pocztowy
    36-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Polecam odpływy liniowe firmy Kesmet, które w ofercie posiadają odpływy na wymiar i tylko 65mm zabudowy.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tomek63

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Gdybyś chciała zobaczyć jak montuje się odpływy liniowe to możesz dowiedzieć się tego z filmu: http://zaaranzowani.pl/aktualnosci/o...dzielo-sztuki/

    --
    Tomek

  20. #20

    Domyślnie

    podnosze temat. powiedzcie jakiej firmy kupić odpływ liniowy tak aby zachowany był rozsądek ceny do jakości
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony