dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Prawidłowy montaz okien z roletami zewnętrznymi - ściana 2W

    WItajcie! Jestem ne etapie projektowym, ale staram się mieć wizję ważniejszych szczegółów już teraz. Przyszło teraz na okna.
    Chcę mieć okna z roletami zewnętrznymi (niektóre elektryczne), okna plastikowe, pewnie jakieś 5 komorowe, ciepłe, z dobrą szybą. Będzie to montowane w ścianie 2W: Poroterm 30 cm + wełna/styropian 12-15 cm.
    A teraz sedno:
    Na projektach i rysunkach technicznych widzę, że okna zwykle montowane są na samej krawędzi ściany nośnej, tzn licują z płaszczyzną zewnętrzną ściany z porotermu. Niby spoko, ale co z montażem parapetów zewnętrznych? Chciałbym mieć je z kamienia lub ewentualnie wymurowane z kafli parapetowych, no ale chyba nie da się tego zrobić na sturopianie czy nie daj boże wełnie?? Wymyśliłem więc, że może skoro mam ścianę 30 cm (zamiast typowych 25) poświęcę te 5-8 cm na schowanie okna do środka i będę miał punkt zaczepienia/mocowania dla parapetów zewnętrznych. Czy dobrze kombinuję, czy może nie do końca wiem wszystko o technice montażu parapetów zewnętrznych.
    Druga kwestia to rolety. Który wariant montażu puszki powinienem wybrać w moim przypadku? Jak powinno być skonstruowane nadproże aby to wszystko było "dobrze" a nie tak jak montażystom okien jest wygodnie. Czy można w ogóle np. zamontować same puszki bez rolet i bez napędów na etapie stanu surowego a potem domontować resztę tzn same rolety i ew. elektryczne mechanizmy w niektórych? Czy jest jakiś bezpośredni związek pomiędzy samym oknem a roletą (puszką)? Czy są to rzeczy zupełnie od siebie niezależne (czyli okna montuje firma X a rolety firma Y w innym terminie).
    Proszę znawców tematu o kilka słów i uwagi/wskazówki.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: Prawidłowy montaz okien z roletami zewnętrznymi - ściana

    Cytat Napisał Smakor
    Druga kwestia to rolety. Który wariant montażu puszki powinienem wybrać w moim przypadku? Jak powinno być skonstruowane nadproże aby to wszystko było "dobrze" a nie tak jak montażystom okien jest wygodnie. Czy można w ogóle np. zamontować same puszki bez rolet i bez napędów na etapie stanu surowego a potem domontować resztę tzn same rolety i ew. elektryczne mechanizmy w niektórych? Czy jest jakiś bezpośredni związek pomiędzy samym oknem a roletą (puszką)? Czy są to rzeczy zupełnie od siebie niezależne (czyli okna montuje firma X a rolety firma Y w innym terminie).
    Najpierw będziesz musiał przejsć się po salonach i zobaczyć jakie typy rolet są oferowane. Niektóre chowa się w świetle muru i do tego najczęściej proponowane są specjalne nadproża (kształt L). Niektóre daje się na mur, ale te pewnie Ciebie nie interesują. Po prostu dwie trzy wizyty i bedziesz wiedział.

    Nie można raczej montować samych puszek a potem środków. Znaczy się pewnie można, ale firmy raczej tak nie robią, bo to dla nich kłopot no i gdzieś te środki trzymać trzeba.

    Okna i rolety można zakładać za jednym razem jak i na etapy - ale musisz potwierdzić, czy przy roletach nadstawnych na okna też tak można zrobić.

  3. #3

    Domyślnie Re: Prawidłowy montaz okien z roletami zewnętrznymi - ściana

    Wymyśliłem więc, że może skoro mam ścianę 30 cm (zamiast typowych 25) poświęcę te 5-8 cm na schowanie okna do środka i będę miał punkt zaczepienia

    Nie jest to dobry pomysł a to dlatego że w ścianach dwuwarstwowych okna powinny być montowane przy zewnętrznej krawędzi muru.
    Jeśli okna zostaną cofnięte nawet o 5 cm to nie będzie to mostek ale most termiczny

  4. #4

    Domyślnie

    No są różne typu puszek ze względu na montaż. Na pomoc sprzedawców nie zawsze można liczyć (fachową), dlatego chciałbym skonsultować to z praktykami i tymi co wiedzą o co w tym wszystkim chodzi....

    A co z tymi parapetami?
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  5. #5

    Domyślnie Re: Prawidłowy montaz okien z roletami zewnętrznymi - ściana

    Cytat Napisał Sławas7
    Nie jest to dobry pomysł a to dlatego że w ścianach dwuwarstwowych okna powinny być montowane przy zewnętrznej krawędzi muru.
    Jeśli okna zostaną cofnięte nawet o 5 cm to nie będzie to mostek ale most termiczny
    Dlaczego? (obrazowo najlepiej)
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  6. #6

    Domyślnie Re: Prawidłowy montaz okien z roletami zewnętrznymi - ściana

    Cytat Napisał Smakor
    Cytat Napisał Sławas7
    Nie jest to dobry pomysł a to dlatego że w ścianach dwuwarstwowych okna powinny być montowane przy zewnętrznej krawędzi muru.
    Jeśli okna zostaną cofnięte nawet o 5 cm to nie będzie to mostek ale most termiczny
    Dlaczego? (obrazowo najlepiej)
    Była już tu dyskusja - http://forum.muratordom.pl/montaz-ok...ej,t139284.htm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony