dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zdzieba

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Jakie powinno być ciśnienie w domowej instalacji CO?

    Cześć,

    prośbę mam o poradę
    Jakie powinno być ciśnienie w instalacji CO?
    Mam gazowy kocioł buderusa G124X. Do tego instalację na trzech poziomach (kocioł stoi w piwnicy, a najwyżej położony kaloryfer jet na II piętrze). I waśnie z tym ostatnim mam problem - zimny jest. Nie pamiętam jak to działało na początku (10lat temu), domyślam się że ciśnienie za małe. Podniosłem do 1bar i kaloryfer jakby się ożywił, ale boję się zeby nie rozszeczelniła się instalacja (miedź lutowana). Na kotle doczytałem się 4bar ciśnienia roboczego dla wody.
    Jakie powinno być ciśnienie w instalacji?
    poradźcie,
    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Nie mniej niż 0,8 bar( w zalezności od producenta kotła) - napełnij do ok. 1-1.2 bara na zimnym układzie. Nic nie strzeli - spokojnie. Zawór bezpieczeństwa jest z reguły na 2,5- 3 bar.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #3

    Domyślnie

    ja mam 1.5,ale dopelniam wiecej niz zalecaja,zauwazylem,ze pompka od kominka z pw przy 1.5 sie zapowietrza...jak dowale do 1.8 klopot znika i cisnienie stoi ,jak przy 1.5...ale pompka nie swiruje

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    ja mam 1.5,ale dopelniam wiecej niz zalecaja,zauwazylem,ze pompka od kominka z pw przy 1.5 sie zapowietrza...jak dowale do 1.8 klopot znika i cisnienie stoi ,jak przy 1.5...ale pompka nie swiruje
    Oooo widzę, że nastepny ryzykant?Pompa przy kominku z PW pod cisnieniem?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #5

    Domyślnie

    a co w tym dziwnego,skoro tak sie montuje,tak ktos zrobil,tak producent zestawu zaleca,tak myslalem,ja nie hydraulik....cos jest zle?nie wiem czy jrest pod cisnieniem,zapewne tloczy wode z plaszcza na obwod do zaworu 3-droznego...tak chyba widze na scianie w instalacji...

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zdzieba

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    No dobra.
    Dowaliłem 1,3bar. Zawór faktycznie jakiś znalazłem na 2,5bar. Kaloryfer już prawie cały gorący - zeszło jeszcze powitrze. I tu mam pytanko: czy ja tam nie powinienem mieć jakiegoś automatycznego odpowietrznika? skoro to najwyżej położy element instalacji. I skąd się powietrze bierze w instalacji - niby zamknięta i szczelna? gdzieś czytałem że w instalacji powinien być zbiornik (wyrównawczy/odpowietrzający??) ja mam jakiś okrągły "garnek" ale na dole przy piecu

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Oooo widzę, że nastepny ryzykant?Pompa przy kominku z PW pod cisnieniem?
    No cóż, chyba trochę zbyt szybka wypowiedź. Wspomniany wyżej kominek ma płaszcz w układzie otwartym z naczyniem wzbiorczym. Pompa jest zabudowana w układzie wymiennika
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  8. #8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony