dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Duży stół czy raczej narożnik przed TV i niewielki stolik w kuchni??

Głosujących
14. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Duuuuu

    5 35,71%
  • 9 64,29%
Strona 4 z 11
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 201
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Chyba jestem niekumata, nie rozumiem schematu

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Chyba jestem niekumata, nie rozumiem schematu
    To chyba znaczy, że pomieszczenie ma kształt odwróconej literki L

    Ja osobiście jestem za jednolitymi podłogami, więc pewnie dałabym na całości ten sam materiał (płytkę, panel...), a jeśli chodzi o samo oddzielenie, to może kuchnia z wyspą/barkiem na granicy pomieszczeń... Chyba, że lubisz przestrzeń, to wtedy otworzylabym kuchnię całkowicie na salon, czyli meble w kształcie L lub U, ale tylko przy ścianach, a przejście między kuchnią a salonem całkowicie puste... Masz trochę podobny układ do mojego. Też mam kuchnię+salon w L tyle, że kuchnia oddzielona jest od salonu ścianką i zrobiła się przez to pół-otwarta... Mam taką samą podłogę w obu pomieszczeniach (w zasadzie to na całej otwartej części parteru), meble wlaśnie w L i przejście do salonu wolne...

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    [quote="anna-maria3"]
    Cytat Napisał cieszynianka
    Chyba jestem niekumata, nie rozumiem schematu
    To chyba znaczy, że pomieszczenie ma kształt odwróconej literki L

    quote]

    Dzięki za oświecenie
    Chyba dziś było niskie ciśnienie, albo co, że moje styki nie zadziałały

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Chyba jestem niekumata, nie rozumiem schematu


    Cytat Napisał anna-maria3

    To chyba znaczy, że pomieszczenie ma kształt odwróconej literki L

    Cytat Napisał cieszynianka
    Dzięki za oświecenie
    Chyba dziś było niskie ciśnienie, albo co, że moje styki nie zadziałały
    Nie ma sprawy... Moje styki też nie zadziałały od razu W pierwszej chwili nie wiedziałam co to, ale jak przeczytałam, że nie rozumiesz schematu, to zerknęłam na to jak na schemat i doznałam olśnienia

  5. #65

    Domyślnie

    Witam.
    Powiem Tobie jak ja postrzegam tę problematykę.
    Primo- ERGONOMIA
    Ustawiam w salonie sofę i telewizor następnie patrzę się w stronę kuchni. W te miejsca które są w niej widoczne nie wstawiam żadnych elementów, które mówią że to kuchnia. Czyli żadnych kranów, lodówek nie do zabudowy itd.
    Nie oddzielał bym tych przestrzeni bo to pomniejszy Ci mieszkanko. Ja mieszkałem w takim mieszkaniu i bardzo sobie je chwaliłem. Zawsze miałem wgląd w TV jak i również czynnie uczestniczyłem w polemikach z przebywającymi w salonie jak sobie pichciłem
    Secundo- Moim zdaniem meble powinny być tego samego stylu i tu i tu, tak żeby robiło to wrażenie że kuchnia jest dalszą częścią tego salonu.

  6. #66

    Domyślnie

    A ja chciałem płytki i parkiet, i właśnie taki jakby barek na styku, żeby było tak lekko oddzielone. Może jeszcze jakieś sugestie?

  7. #67

    Domyślnie

    Rozne podlogi -inna dla kuchni i salonu -fajny pomysl, bo rozdziela optycznie wnetrze. Ale ja osobiscie zrezygnowalabym z barkow itp.zwlaszcza jesli oprocz tego planujesz stol i krzesla ala jadalnia.

  8. #68

    Domyślnie

    podczepie się pod temat, bo mam podobny problem - niestety maleńki salon i maleńka kuchnia wykluczają jakikolwiek stół a nawet klasyczny barek. Zatem wymyśliłam tak: salon kończy się krótszym bokiem narożnika, zaraz za nim postawiona cienka ścianka i od strony kuchni maleńki wypust ( na kubek z herbatą, itp.) a spod niego rozdkładany blat-stolik. Zaznaczyłam na różowo, żeby było wiadomo o co chodzi.

  9. #69

    Domyślnie

    Ja tez nie kumam o co chodzi ale pokaze swoje połączenie salonu z kuchnia
    zdjecie robione z sofy w salonie

    widze i kuchnie i Tv i odwrotnie z kuchni widxze salon a tv jak podejde do barku z hokerami, jedynym sprzetem przypominajacym o kuchni jest piekarnik w zabudowie, reszta sprzetu po drugiej stronie kuchni
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  10. #70

    Domyślnie

    Ja też teraz dopiero domysliłam sie jak spojrzałam na to jak na schemat
    wyrazy salon salon tworza powierzchnie kuchni a słowa kuchnia powierzchnie kuchnie poprostu trzeba przykryc słowa:dywanami; a znak zapytnia jest miejscem łaczenia

  11. #71

    Domyślnie

    znowu namieszalam salon salon tworzy powierzchnie salonu ,a kuchnia kuchnia poiwerzchnie kuchni

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ineso
    podczepie się pod temat, bo mam podobny problem - niestety maleńki salon i maleńka kuchnia wykluczają jakikolwiek stół a nawet klasyczny barek. Zatem wymyśliłam tak: salon kończy się krótszym bokiem narożnika, zaraz za nim postawiona cienka ścianka i od strony kuchni maleńki wypust ( na kubek z herbatą, itp.) a spod niego rozdkładany blat-stolik. Zaznaczyłam na różowo, żeby było wiadomo o co chodzi.
    może jednak ktoś coś mi doradzi?

  13. #73

    Domyślnie kolor w moim salonie + otwarta kuchnia

    witam wszystkich
    mam wielki dylemat jestem na etapie planowania wystroju mojego domu mam otwary salon z kuchnią w części salonu ,1 scina jest z surowej cegły i na niej kominek wbudowany w tą sciane bardzo skromnie to wygląda i o to chodziło na podłodze ma być parkiet przemysłowy teak lakierowny,podoba mi się pomysł na kolor sciany przeciwległej do tej ceglastej w zieleni -odcień powiecmy groszek nic krzyliwego ale czy ten kolor pociągnąć przez całą kuchnie ,czy kuchnie i jadalnie pomalować na inny kolor ale jaki aby wszystko wspólgrało mam mętlik w głowie a kolor mebli w kuchni jaki ?podobno przy otwartym slaonie z kuchnią meble w tych pomieszczeniu powinny w nim pasować do siebie ,a mi się podoba czerwona kuchnia a wypoczynek w salonie fioletowy lub brąz p.s fiolet pasowałby do zielonej sciany
    POMOŻCIE!!!!!!!

  14. #74
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    ojej, jak przeczytalam o wszystkich tych barwach, to tez mam metlik w glowie.

    powiem tak - urzadzajac wnetrze powinno sie patrzec na kolory tak jak przy komponowaniu stroju. to takie "ubieranie" mieszkania.

    zadaj sama sobie pytanie, czy zaloazylabys na siebie na raz wszystkie te kolory?

    ja na twoim miejscu poczekalabym z malowaniem scian, az teak bedzie lezal i wtedy zrobilabym zdjecia ze sciana z cegly i w programie graficznym zrobilabym sobie wizualizacje z roznymi kolorami. moze sie tez okazac ze biel bedzie najpiekniej kontrastowac z tymi kolorami i wystarczy zostawic sniezno biale sciany.

    co do mebli kuchennych - rzeczywiscie powinny pasowac do mebli salonowych - jesli sa drewniane, lub bardzo mocno z nimi kontrastowac. dobrym wyjsciem jest zastosowanie mebli lakierowanych w kolorze, jesli w salonie jest drewniany komplet - wtedy nie konkuruja ze soba...

    generalnie dobrze podjac decyzje odnosnie kuchni jak juz wiadomo jakie meble w salonie.

  15. #75

    Domyślnie kolor w moim salonie + otwarta kuchnia

    napisłam wszystko co mi przyszło do głowy
    ale to co piszesz to bardzo dobry pomysł dziękuje za sugestie

    rzeczywiście może biel będzie rozwiązaniem nie pomyslałam o bieli

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    prosze bardzo, polecam sie. jesli wkleisz zdjecia scian z kominkiem to chetnie sprobuje ci porobic jakies obrazki z roznymi kolorami. ale najlepiej, jak juz bedzie podloga.

    czy lakier rozwazalas na ten teak matowy? wydaje mi sie ze wiele osob rozpatruje tylko lakier blyszczacy albo olej. a lakiery matowe nie dosc ze sa mniej podatne na widoczne rysy, to jeszcze takie bardziej naturalne w dotyku "gola stopa"

    kolor wypoczynku to akurat moze byc nietypowy. kanapy z racji swojej miekkosci i niskiej bryly nawet w zwariowanych kolorach komponuja sie z wnetrzem dobrze. majac przed soba fioletowa sciane i fioletowa kanape - zawsze kanapa jest mniej dominujaca w odbiorze.

    jakie planujesz meble w salonie? do tego teaku trzeba by rozwaznie wybrac odcien drewna, zeby sie nie gryzlo.

  17. #77

    Domyślnie kolor w moim salonie + otwarta kuchnia

    lakier raczej matowy, a co do mebli w salonie to tylko wypoczynek + ława niska i może jak ja to nazywam ,,jamnik,, pod telefizor taka komoda niska i długa bo telewizor na ścianie tej ceglastej ,dziękuje za propozycje pomocy jak zrobie zdjęcie to odezwe się ale to jeszcze troche czasu dopiero robimy tynki wewnętrzne no ale planowanie wystroju trzeba zacząć wcześniej

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Ściana z cegły jak rozumiem już jest - i jak rozumiem w kolorze ceglastym Wydaje mi się z Twojej wypowiedzi, że ze wszystkich kolorów planowanych, najbardziej jesteś przywiązana do czerwieni kuchennej (piękne są takie kuchnie - nawet ta z Ikei bardzo mi się podoba i powiem szczerze że byłam zdziwiona jak pierwszy raz ją macałam i okazało się że bardzo mało widać palce na tym błyszczącym lakierze o dziwo ).
    Myślę zatem, że jeśli się zdecydujesz na te dwa kolory: ceglasty i czerwony, to dopasowanie reszty w tej tonacji + jakieś kremy, bo wszystko czerwono-pomarańczowe być raczej nie może, to powinno być bardzo ładnie i gustownie. I moim zdaniem najbardziej bezproblemowy, czyli brązowy skórzany wypoczynek będzie tu bardzo pasował... Podoba mi się ta koncepcja

    Ale z wprowadzania kolejnych silnych kolorów, jak groszek, bym zrezygnowała... Ale to ja

  19. #79

    Domyślnie Salon z kuchnią - pomysły urządzenia zdjęcia

    Jak w temacie
    Macie może zdjecia swoich salonów połaczonych z kuchnią??
    Jak i czym je "oddzielacie" - w senscie kawałek ścianki gipsowej z 1 strony, blat z barkiem ?? drzwi przesuwane?? Jakie dajecie meble zeby nie było za bardzo widac z salonu "rozgardiaszu " kuchennego np. w czasie gotowania??
    U nas tta czesc ma być w prostokącie.

  20. #80

    Domyślnie

    znalezione przykładyi:



Strona 4 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony