dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Duży stół czy raczej narożnik przed TV i niewielki stolik w kuchni??

Głosujących
14. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Duuuuu

    5 35,71%
  • 9 64,29%
Strona 7 z 11
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 201
  1. #121

    Domyślnie

    A teraz jeszcze co do tej listwy na krzywym łączeniu płytek z panelami...

    Tasha,
    My też chcieliśmy mieć korek między jednym a drugim, ale powiedziano nam, że korka nie powinno się kłaść przy panelach. Problem jest podobno z tym, że panele się tylko układa (nie przykleja do podłogi), a co za tym idzie mogą się podnosić jak nie będą od góry niczym przytrzymane (zwłaszcza jeśli łączenie jest na środku pokoju jak w naszym przypadku).. zresztą jest też jeden praktyczniejszy powód.. Jak ktoś krzywo przytnie płytki albo panele na tym łuku to będzie to widać - no a pod listwą nie i to duży plus !!!!

    Zazdrośnica,
    Listwami się nie martw - takich do wyginania jest sporo.. tylko chodzi o to, żeby znaleźć odpowiednią szerokość i kolor.. w marketach budowlanych niestety jest ich mało !!!
    No a kolejność może zależy od rodzaju listwy.. nasza była taka, że powinno się ją kłaść z płytkami, a po położeniu paneli.. przy odwrotnej kolejności trzeba było listwę nieco "popsuć"

    Chyba tyle - pozdrawiam

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tasha
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marfa
    A teraz jeszcze co do tej listwy na krzywym łączeniu płytek z panelami...

    Tasha,
    My też chcieliśmy mieć korek między jednym a drugim, ale powiedziano nam, że korka nie powinno się kłaść przy panelach. Problem jest podobno z tym, że panele się tylko układa (nie przykleja do podłogi), a co za tym idzie mogą się podnosić jak nie będą od góry niczym przytrzymane (zwłaszcza jeśli łączenie jest na środku pokoju jak w naszym przypadku).. zresztą jest też jeden praktyczniejszy powód.. Jak ktoś krzywo przytnie płytki albo panele na tym łuku to będzie to widać - no a pod listwą nie i to duży plus !!!!

    Zazdrośnica,
    Listwami się nie martw - takich do wyginania jest sporo.. tylko chodzi o to, żeby znaleźć odpowiednią szerokość i kolor.. w marketach budowlanych niestety jest ich mało !!!
    No a kolejność może zależy od rodzaju listwy.. nasza była taka, że powinno się ją kłaść z płytkami, a po położeniu paneli.. przy odwrotnej kolejności trzeba było listwę nieco "popsuć"

    Chyba tyle - pozdrawiam
    Hmmm Nie pomyślałam o tym że panele musi coś powstrzymać od podnoszenia. Dzięki za naprowadzenie mnie na dobry tor. Cholender nie przepadam za tymi listwami;/

  3. #123

    Domyślnie

    A moze to można zrobić bez tych listew, albo je zredukowac na jakieś cieniutkie i mało widoczne?????

    chyba tu u Marfa - są cienkie i ładnie to wygląda
    A może to jakoś się da wkleić/przytrzymac czymś innym osadzonym pod terakotę - tą ostania listwę paneli lub parkietu??

  4. #124

    Domyślnie Rozmieszczeni mebli w salonie połączonym z kuchnią

    Mam pewien problem z podjęciem decyzji co do rozmieszczenia mebli w salonie łączonym z kuchnią...
    Salon znajduje się na poddaszu i teraz zastanawiam się czy lepiej dać narożnik przed TV i niewielki stół szklany przy kuchni (są skosy więc nie ma możliwości zbyt dużego) czy raczej zrezygnować z narożnika i przed TV dać potężny stół wzdłuż...a ewentualnie po drugiej stronie sofkę ze stoliczkiem...
    Jak Wy to rozwiązaliście...??

    Wydaję mi się, że może praktyczniej będzie jak wstawię duży stół, bo jest przy czym przyjąć rodzinę zjeść coś wygodnie... jak uważacie??



    ta linia na tym nieszczęsnym moim szkicu to podział podłóg...pod kuchnią gres a pod salonem panele...

  5. #125

    Domyślnie

    Kup po prostu rozkładany stół (czyli raczej nie szklany). Na codzień bedzie stał w kuchni, a w razie większej imprezy rodzinnej narożnik przesuniesz pod ścianę, a rozłożony stół będzie stał na środku -między kuchnią a salonem
    My mamy stół, który na codzień ma 95x140cm, a "imprezowo" ma 95x230cm.

  6. #126

    Domyślnie

    wg mnie ten podział podłóg nie wygląda dobrze
    raczej lepiej wyglądałby gres w granicach kuchni
    albo wręcz w granicach zabudowy kuchennej

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    wg mnie ten podział podłóg nie wygląda dobrze
    raczej lepiej wyglądałby gres w granicach kuchni
    albo wręcz w granicach zabudowy kuchennej
    skoro autorka postu pyta już o rozstawienie mebli, to wydaje mi się, że podłogi to już są i za późno na zmiany ...

  8. #128

    Domyślnie

    nie, podłóg nie ma...ale uważam że podział nie jest zły...tym bardziej że póki co mam wejście z zewnątrz bezpośrednio więc chyba lepiej żeby pod drzwi podchodziły płytki a nie panele?!?
    Póki co nie mam przedłużonego poddasza ( sprawa przyszłości) więc podział podłóg jest jaki jest.


    Może nie do końca też dobrze zarysowałam; płytki rozejdą się w stronę salonu bardziej w połowie....przy ladzie kuchennej pójdą równolegle...

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Jaki jest metraż salonu a jaki kuchni?

    Także polecam stoliki rozkładane, w wnętrzach małych i średniej wielkości sprawdzają się znakomicie.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Kup po prostu rozkładany stół (czyli raczej nie szklany). Na codzień bedzie stał w kuchni, a w razie większej imprezy rodzinnej narożnik przesuniesz pod ścianę, a rozłożony stół będzie stał na środku -między kuchnią a salonem
    My mamy stół, który na codzień ma 95x140cm, a "imprezowo" ma 95x230cm.
    Może być i szklany.
    http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,1915465,5,1,36862.html

    Przy okazji dziękuję verdeschi za zezwolenie na korzystanie ze swojej galerii

  11. #131

    Domyślnie

    zdecydowanie sofę przed tv i mały (rozkładany) stół w kuchni.
    Chyba w mieszkaniu lepiej miec salon z aneksem kuchennym (bez jadalni) niz miec w mieszkaniu kuchnie z dużą jadalnia bez salonu .

    Nie wyobrażam sobie siedziec wieczorem przy stole i oglądac TV. Ja musze miec wygodną sofe.

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Cytat Napisał Ewunia
    wg mnie ten podział podłóg nie wygląda dobrze
    raczej lepiej wyglądałby gres w granicach kuchni
    albo wręcz w granicach zabudowy kuchennej
    skoro autorka postu pyta już o rozstawienie mebli, to wydaje mi się, że podłogi to już są i za późno na zmiany ...
    uprzejmie dziękuję za pouczenie

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    Cytat Napisał kachna28
    Cytat Napisał Ewunia
    wg mnie ten podział podłóg nie wygląda dobrze
    raczej lepiej wyglądałby gres w granicach kuchni
    albo wręcz w granicach zabudowy kuchennej
    skoro autorka postu pyta już o rozstawienie mebli, to wydaje mi się, że podłogi to już są i za późno na zmiany ...
    uprzejmie dziękuję za pouczenie
    Nie ma za co -i tak okazało się mylne

  14. #134
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Wszystko zależy od Waszego trybu życia.
    Jeśli we włoskim stylu spędzacie całe wieczory przy stole, to stół jest priorytetem, jeśli spędzacie wieczory na wspólnym oglądaniu telewizji, to inwestowałabym w wygodny narożnik.

    A mały stół może się całkiem pokaźnie rozsuwać. Moja siostra do mieszkania w bloku kupiła stół 90x90cm, który można rozłożyć do 90x250cm.

  15. #135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tasha
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie




    Ostatnio znalazłam coś takiego na allegro
    Ciekawe czy spełnia funkcję

  16. #136

    Domyślnie połączenie kuchni z salonem - jak macie?

    witam. mam pytanie czy sprawdza sie tzw. barek? i jak go ładnie zrobić. może jakieś fotki. dzięki

  17. #137

    Domyślnie

    podłączam się to tematu,mój domekwprawdzie jeszcze nie stoi ale chętnie zobaczę Wasze rozwiązania,u mnie w projekcie prejście z salonu do kuchni ma 1,5 m czy to wystarczy aby dało wrażenie pzrestronności wnętrza ?czekam na fotki

  18. #138

    Domyślnie

    temat był już kilkakrotnie przerabiany. Poszukaj..

  19. #139

    Domyślnie

    Moja ciotka miała kuchnię oddzieloną od salonu "barem", który był wstawiony w ścianę (przed remontem była to cała ściana oddzielająca te dwa pomieszczenia).
    Nie mam pod ręką fotki, ale mam wizualizację takiego "baru" (bez obudowującej go z obu stron ściany) zrobiony w programie CAD Kuchnie.
    http://img36.imageshack.us/img36/1520/69025293.jpg

  20. #140

    Domyślnie

    Zarówno w obecnym mieszkaniu jak i w domu mamy salon oddzielony od kuchni ścianką wysokości ok. 1,2 m. Długość uzależniona jest od tego co chcę "zmaskować" w kuchni. W domu pozostawiliśmy przejście o szerokości ok. 1,1 m.
    Ścianka jest swego rodzaju barkiem, ale takim przy którym nie można usiąść (mam "alergię" na barki z wysokimi stołkami - uważam je za niewygodne). Ścianka zwieńczona jest kawałkiem deski szerokości ok. 20 cm na której po części stoją kwiatki w doniczkach - dodatkowo zasłaniają kuchnię.
    Od strony kuchni jest szafka na której można szybko ukryć brudne talerze lub przygotować drinki. Od strony salonu jest stół z krzesłami.

    Tamtu

Strona 7 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony