dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Duży stół czy raczej narożnik przed TV i niewielki stolik w kuchni??

Głosujących
14. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Duuuuu

    5 35,71%
  • 9 64,29%
Strona 8 z 11
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 201
  1. #141

    Domyślnie

    A czy jest ktoś użytkujący zupełnie otwartą kuchnię - ewentualnie wyspa dla lekkiego wydzielenia ? planujemy otwarta kuchnie na salon z częścią jadalną pomiędzy :/
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  2. #142

    Domyślnie

    my taką użytkujemy. Część stricte kuchenna kończy się: na podłodze kaflami, dalej biegnie deska, na ścianach kolorem - oliwka kuchenna przechodzi w latte salonowe i meblowo jasna kuchnia a za nią ciemny (tak jak reszta mebli w salonie) stół jadalniany.
    Przyznam, że rozglądałam się za barkowym rozwiązaniem, ale akurat w miejscu gdzie miałby stac jest okno, więc stawianie normalnego barku (czyli 1.20 wysokosc) byloby niemozliwe, bo nie otwarłabym okna. Stanął wiec stół i jest git.

  3. #143

    Domyślnie

    czyli wszyscy zadowoleni ? ja obawiałem się zapachy z kuchni będą unosiły się bezwładnie i bez żadnej kontroli po domu ale ponoć dobry pochłaniacz i wentylacja mech. w pewnym stopniu to ograniczą .
    jedno co będzie trzeba robić osobiści to sprzątać po gotowaniu by nie było syfu widać
    Nie ma rzeczy trudnych - są tylko niewiadome

  4. #144

    Domyślnie

    Procowałam kiedyś jako opiekunka do dziecka u rodziny, która miała kuchnię połączoną z salonem. Niby pochłaniacz był (choć jeśli ustawiło się go na na "wysokie obroty", to trochę hałasował), ale i tak trzeba było wietrzyć i nie mam tu wcale na myśli uchylenia szparki w oknie, ale otwieranie drzwi balkonowych. Inaczej zapachy rozchodziły się wszędzie.
    Jeśli nie można całkowicie rozgraniczyć tych dwóch pomieszczeń, to lepiej już zrobić wspominany wcześniej "barek" lub kuchnię we wnęce.

  5. #145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mymysteryy
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Posty
    101

    Domyślnie

    Zawsze podobały mi się przestronne otwarte pomieszczenia. My mamy kuchnię otwartą na jadalnię i salon oddzieloną kawałkiem ścianki (1,5m), obok będzie barek (1,3m), a na przejście zostanie jakieś 1,5m.
    Domyślam się, że są momenty (smażenie, bałagan w kuchni gdy są goście) gdy dobrze byłoby mieć kuchnię zamkniętą ...... więc wymyśliłam sobie, że zamontuję suwane ścianki, które na codzień będą złożone a w razie potrzeby oddzielą kuchnię od jadalni i salonu.
    Zdjęć nie wkleję, bo dopiero jestem na etapie stanu surowego zamkniętego.
    Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce za jakiś czas

  6. #146

    Domyślnie

    a moze jakies inne zdjecie suwanych scianek masz?

  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mymysteryy
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Posty
    101

    Domyślnie

    szczerze mówiąc w ogóle jeszcze się tymi ściankami nie zajmowałam, bo miałam na głowie inne rzeczy (tynkowanie, wylewki, wybór kominka itd. itp. ) Wymyśliłam tylko, że coś takiego zrobię, ale co i jak to się dopiero zobaczy
    Podejrzewam, że bez problemu zrobi mi to firma, która robi szafy zabudowane (Indeco, Komandor itp.)

    A może ktoś ma u siebie takie rozwiązanie i pochwali się jak to wygląda?

  8. #148

    Domyślnie

    Heloł -u nas jest "barek" , o taki:

    dalsza perspektywa:

    a tu zbliżenie -foto jeszcze przed przeprowadzką

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał mymysteryy
    Zawsze podobały mi się przestronne otwarte pomieszczenia. My mamy kuchnię otwartą na jadalnię i salon oddzieloną kawałkiem ścianki (1,5m), obok będzie barek (1,3m), a na przejście zostanie jakieś 1,5m.
    Domyślam się, że są momenty (smażenie, bałagan w kuchni gdy są goście) gdy dobrze byłoby mieć kuchnię zamkniętą ...... więc wymyśliłam sobie, że zamontuję suwane ścianki, które na codzień będą złożone a w razie potrzeby oddzielą kuchnię od jadalni i salonu.
    Zdjęć nie wkleję, bo dopiero jestem na etapie stanu surowego zamkniętego.
    Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce za jakiś czas

    Ze mną jest niestety podobnie.
    Najpierw chciałam mieć kuchnię otwartą, ale po dłuższych konsultacjcach mamy postawione ścianki z dwóch stron, zostawiając miejsce na ewentulane drzwi suwane. Na razie uzytkuję kuchnię od 3 m-cy i chyba (chociaż nigdy nie wiadomo) nie zastosuję drzwi. Odpowiada mi tak, jak jest teraz. Chociaż jeśli spadnie kotlet na podłogę, a będą goście u mnie to niestety zobaczą to od razu, ale cóż... trzeba uważać. Co do zapachów, to dobra wentylacja i okap (pochłaniacz, ale również wyciąg) załatwiają sprawę. No chyba , że smażymy ryby, to i szczelne drzwi nie pomogą.


  10. #150

    Domyślnie

    MAGSOS-masz mój projekt czy mołabyś wrzucić więcej zdjęć wnętrz(już raz mi to obiecałaś ) w tym wątku ?mam nadzieje że nikt nie będzie miał nic przeciwko.pozdrawiam.

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał ALA MAJ
    MAGSOS-masz mój projekt czy mołabyś wrzucić więcej zdjęć wnętrz(już raz mi to obiecałaś ) w tym wątku ?mam nadzieje że nikt nie będzie miał nic przeciwko.pozdrawiam.
    Bardzo przepraszam.
    W domu mam bardzo słaby internet, więc postaram się jutro wysłać z pracy.

  12. #152

    Domyślnie

    Cytat Napisał ALA MAJ
    MAGSOS-masz mój projekt czy mołabyś wrzucić więcej zdjęć wnętrz(już raz mi to obiecałaś ) w tym wątku ?mam nadzieje że nikt nie będzie miał nic przeciwko.pozdrawiam.
    Zdjęcia znajdują się w albumie
    http://19mariusz74.fotosik.pl/albumy/701611.html

    Jeszcze raz przepraszam, że nie przesłałam wcześniej.
    Pozdrawiam

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Heloł -u nas jest "barek" , o taki:

    dalsza perspektywa:

    a tu zbliżenie -foto jeszcze przed przeprowadzką

    Hmm, ja bym wybrała bardziej zabudowany barek, ale dobrze że sama kuchnia jest ustawiona nieco "za rogiem", a nie wychodzi bezpośrednio na cały pokój.



    Cytat Napisał magsos
    Najpierw chciałam mieć kuchnię otwartą, ale po dłuższych konsultacjcach mamy postawione ścianki z dwóch stron, zostawiając miejsce na ewentulane drzwi suwane.

    Ogólnie mówiąc to wstawienie drzwi rozsuwanych brzmi całkiem rozsądnie. Myślę, że ciekawym pomysłem byłby, aby były z nieco prześwitującego materiału, bo wtedy światło z kuchni przechodziłby trochę do pokoju. Jeżeli dałoby się drzwi z solidnego materiału np. drewna, to w pokoju mogłoby się zrobić trochę ciemnawo. Zwłaszcza kiedy salon ma okna od wschodu, wtedy w godzinach popołudniowych może tam zapanować półmrok (tak to przynajmniej wygląda u mojej sypialni ).

  14. #154

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimmi


    Ogólnie mówiąc to wstawienie drzwi rozsuwanych brzmi całkiem rozsądnie. Myślę, że ciekawym pomysłem byłby, aby były z nieco prześwitującego materiału, bo wtedy światło z kuchni przechodziłby trochę do pokoju. Jeżeli dałoby się drzwi z solidnego materiału np. drewna, to w pokoju mogłoby się zrobić trochę ciemnawo. Zwłaszcza kiedy salon ma okna od wschodu, wtedy w godzinach popołudniowych może tam zapanować półmrok (tak to przynajmniej wygląda u mojej sypialni ).
    Zgadzam się z tobą w zupełności, zależy od ułożenia pomieszczeń, my mysleliśmy ( na razie nie ma potrzeby, ale kto wie może kiedyś), żeby drzwi od strony salonu byłu częściowo z beżowej szyby, bo w takich kolorach mamy salon,a od kuchni jakiś podkład pod szybę, żeby nie brudziła się od tłuszczu i innych takich jak to w kuchni.
    Salon mamy od strony południowo-zachodniej.

  15. #155

    Domyślnie

    magsos-dzięki wielkie za zdjęcia,mam już jako takie rozeznanie jak to wygląda wewnątrz ,jednak jeśli pozwolisz pomęczę Cię jeszcze ,w którym pokoiku urządziliscie sypialnię i czy macie tam szafę w zabudowie?wiem że powiększyliście o 1m domek,my zostawilismy jak było,jak myślisz czy duże łóżko i spora szafa zmieści się

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał ALA MAJ
    magsos-dzięki wielkie za zdjęcia,mam już jako takie rozeznanie jak to wygląda wewnątrz ,jednak jeśli pozwolisz pomęczę Cię jeszcze ,w którym pokoiku urządziliscie sypialnię i czy macie tam szafę w zabudowie?wiem że powiększyliście o 1m domek,my zostawilismy jak było,jak myślisz czy duże łóżko i spora szafa zmieści się
    Sypialnię mamy w tym pokoju z czerwoną ścianą. Ten pokój jest chyba najlepszy na takie meble. My mamy na jednej ścianie łóżko 160 i dwie komody po 77. Szafa zmieści się po drugiej stronie, my na razie nie robiliśmy, ale jest tam miejsce aczkolwiek nie wiem czy na dużą, byłby u nas problem z przechodzeniem, ale może gdyby inaczej ustawić meble.



    ALA MAJ ale to chyba nie ten wątek, wróćmy lepiej do poprzedniego, bo nam się oberwie.

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał magsos
    , my mysleliśmy ( na razie nie ma potrzeby, ale kto wie może kiedyś), żeby drzwi od strony salonu byłu częściowo z beżowej szyby, bo w takich kolorach mamy salon,a od kuchni jakiś podkład pod szybę, żeby nie brudziła się od tłuszczu i innych takich jak to w kuchni.
    No właśnie jak myślałam nad tym tematem i jak to będzie wyglądać, aż natrafiłam na goldenline podobny temat i pomyślałam, że warto z niego wkleić fotki Praktyczne, ładne i oryginalne.
    Teraz spędzę jakiś czas zastanawiając się, jak włączyć takie rozwiązanie do projektu kuchni (która najwyraźniej przeobrazi się w salon z kuchnią ), za który się zabieram



    http://www.goldenline.pl/forum/aranz...netrz/1248288/

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimmi
    Cytat Napisał magsos
    , my mysleliśmy ( na razie nie ma potrzeby, ale kto wie może kiedyś), żeby drzwi od strony salonu byłu częściowo z beżowej szyby, bo w takich kolorach mamy salon,a od kuchni jakiś podkład pod szybę, żeby nie brudziła się od tłuszczu i innych takich jak to w kuchni.
    No właśnie jak myślałam nad tym tematem i jak to będzie wyglądać, aż natrafiłam na goldenline podobny temat i pomyślałam, że warto z niego wkleić fotki Praktyczne, ładne i oryginalne.
    Teraz spędzę jakiś czas zastanawiając się, jak włączyć takie rozwiązanie do projektu kuchni (która najwyraźniej przeobrazi się w salon z kuchnią ), za który się zabieram



    http://www.goldenline.pl/forum/aranz...netrz/1248288/
    No właśnie o coś takiego mi też chodziło, aczkolwiek dla mnie zbyt krzykliwe, wolę bardziej stonowane. Ale pomysł Super

  19. #159
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Klodziki
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Wrocław/Wilkszyn
    Posty
    1.056

    Domyślnie

    A gdzie coś takiego można zrobić, te szklane drzwi? Wiecie jaki to koszt?

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki
    A gdzie coś takiego można zrobić, te szklane drzwi? Wiecie jaki to koszt?
    Te co są na zdjęciach, to chyba jest bardziej artystyczne. Ale normalne drzwi z szybami, lustrami itp. zrobić powinien każdy, kto zajmuje się wykonywaniem szaf wnękowych. A co do ceny to nie mam pojęcia, ja rozmawiałam z osobą która u nas robiła zabudowy, ale cena samej szafy z szybami matowymi wzrastała o ok 30%, więc koszt takich drzwi byłby spory.

Strona 8 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony