dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Działka po podziale - w MPZP budowlana w projekcie grunty RIVb ??

    Witam,
    Mam zamiar kupić działkę wydzieloną z jednej większej działki na której stoi już dom.
    Cała działka ma w sumie ok 1100m2, w MPZP jest kod 33MN budownictwo jednorodzinne z nieuciążliwymi usługami.
    A teraz w projekcie podziału działki czytam, że część gruntu - 650m2 to grunt klasy RIVb a część 450m2 to klasy B.
    Po podziale ma to być tak, działka z domem - 450m2 B + 120m2 RIVb = 570m2, a działka do sprzedaży bez żadnej zabudowy 530m2 klasy RIVb.
    I teraz mam pytanie czy na takiej działce nie będę miał problemów z uzyskaniem pozwolenia na budowę ?

    A druga sprawa, to na całej działce jest kredyt hipoteczny - bank podobno zgodził się przenieść całość zabezpieczenia na tą działkę z domem, jaki dokument z banku zapewni mnie o tym, że będę kupował działkę wolną od hipotek ( KW będzie zakładana przy akcie notarialnym) ?

    Z góry dziękuję za porady.
    Pozdrawiam
    Adam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Pytanie tylko czy w MPZP nie określono najmniejszej dopuszczalnej powierzchni działki, na której można budować.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3

    Domyślnie

    jest w MPZP zapis, że działka musi mieć 600m2 itp, ale też jest zapis zapis że wtórny podział działki może być dokonany na podstawie ustawy z 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami.
    W decyzji jest napisane, że podziału dokonuje się celem wydzielenia działki budowlanej, więc to chyba mówi że na tej działce będzie można się wybudować?
    ------------
    troche nie jasno napisałem, 600m2 dotyczy nowych podziałów. Natomiast nie ma nic o minimalnych wymiarach działki na budowę domu.
    Ostatnio edytowane przez RadarVR6 ; 07-01-2014 o 18:20

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Zapis w podziale dotyczy ewidencji gruntów i wynika z niego stawka podatkowa inna za grunty pod dom, itp.
    Jeżeli MPZP mówi, że można budować to można

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadarVR6 Zobacz post
    A druga sprawa, to na całej działce jest kredyt hipoteczny - bank podobno zgodził się przenieść całość zabezpieczenia na tą działkę z domem, jaki dokument z banku zapewni mnie o tym, że będę kupował działkę wolną od hipotek ( KW będzie zakładana przy akcie notarialnym) ?

    Z góry dziękuję za porady.
    Pozdrawiam
    Adam
    Przy sporządzaniu umowy sprzedaży będzie potrzebna zgoda banku na bezobciążeniowe odłączenie działki, którą kupujesz (art. 90 ust. o księgach wieczystych i hipotece) i ten dokument notariusz wyśle do sądu wieczystoksięgowego razem z wnioskiem o odłączenie kupowanej działki i założenie dla niej nowej księgi wieczystej i w ten sposób masz pewność, że kupujesz działkę wolną od obciążenia.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A skąd przeświadczenie, że ta działka (powierzchnia) spełnia wymogi do wtórnego podziału nieruchomości ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za dotychczasowe rady.

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    A skąd przeświadczenie, że ta działka (powierzchnia) spełnia wymogi do wtórnego podziału nieruchomości ?
    Możesz sprecyzować? Bo nie bardzo rozumiem o co chodzi, jakie wymogi do spełnienia? Jakieś dodatkowe czy jak ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony