dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80
  1. #1

    Domyślnie Ile kasy potrzeba na skromne wykonczenie domu?

    Hej
    Mamy stan surowy otwarty ,media wszystkie w domu łącznie z kanalizacją .Media nie sa rozprowadzone po domu ..Gazu brak
    Prosze powiedzcie mi ile potrzeba kasy na wykonczenie domu
    dom z garażem w bryle domu powierzchnia całkowita 140m2 uzytkowa 113 m2
    w tym graż chcemy tylko otynkowac i zostawic .
    Wiem ze na okna potrzebujemy 13 tyś ,elektrykę zrobimy sami ,za tynki przyjdzie nam zapłacić tylko za materiał .

    Proszę pomóżcie ...
    Myślicie czy 120 tys wystarczy?
    Na skromne wykonczenie?
    dziękuje

  2. #2

    Domyślnie

    Zasmuce Cię,ale myślę ze nie starczy.Chociaż cuda sie zdarzają
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  3. #3

    Domyślnie

    Ojoj Ojoj
    A Twoim zdaniem ile potrzeba
    Pozdarwiam I dziękuje

  4. #4

    Domyślnie

    hmm ja sie nie zgadzam na skromne urzadzenie domu wystarczy, choc oczywiscie zalezy co pod tym sie kryje. Jak duza masz kuchnie? Bo na kuchnie mozna wydac w calosci ze sprzetem ok 12 tys zl a mozna i 40 tys zl i wiecej.

    Podlogi moga byc za 5-10 tys zl a moga i byc za 50 tys zl (np drewniane deski ok 200 netto za metr).

    Moim zdaniem 120 tys zl powinno starczyc na skromne wykonczenie.

    M.
    Sprzedawca marzeń

  5. #5

    Domyślnie

    Kuchnia mała 9,5 metra .Chciała bym kupić tam meble i do salonu nowe meble .Na poddasze nie bedę zadnych mebli kupować ,wstawie co mam
    Wykonczymy na poczatek tylko 1 łazienkę .
    Na podłoge panele takie za 30 zł /1m2 nawet w kuchni i holu tylko w wiatrołapie jakieś płytki .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał savanna12
    Kuchnia mała 9,5 metra .Chciała bym kupić tam meble i do salonu nowe meble .Na poddasze nie bedę zadnych mebli kupować ,wstawie co mam
    Wykonczymy na poczatek tylko 1 łazienkę .
    Na podłoge panele takie za 30 zł /1m2 nawet w kuchni i holu tylko w wiatrołapie jakieś płytki .
    na tyle to powinno starczyć. Myślałam ze wykończenie oznacza w całości na gotowo
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  7. #7

    Domyślnie

    savanna12 na tak postawione pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam/sama. Za kwotę 120 tys. będzie ciężko a wręcz niemożliwe.
    Musisz:
    1. okna (13 tys.)
    2. drzwi wejściowe
    3. drzwi do kotłowni?
    4. brama garażowa
    5. instalacja "tablicy bezpieczników) instalacja w waszym zakresie
    5. piec co+instalacja+kaloryfery
    6. instalacja wod.-kan.
    7. wylewki na posadzkę (styropian+wylewka)
    8. tynk na ścianach
    9. ocieplenie strychu, poddasza, podbitka na strychu, podłoga
    10. okna dachowe (mam nadzieję, że są)
    11. schody
    12. podłogi
    13. pomieszczenia: kuchnia, łazienka, wc itd. (płytki, armatura i urządzenia)
    14. malowanie ścian, sufitów
    15. galanteria elektryczna: kontakty, włączniki, kinkiety, lampy itd.
    16. ocieplenie domu (najwcześniej na wiosnę)
    itd.
    Pozostaje niewiadoma w formie:
    ogrodzenie, brama wjazdowa, chodniki, wejście do domu, taras, kanalizacja-szambo, inwentaryzacja powykonawcza i dużo innych rzeczy których w tej chwili nie wymieniłem.

    Będzie strasznie ciężko. Można tylko zamieszkać na parterze. Nie robić wylewek itd.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    sama instalacja CO z kotłownią pochłonie okolo 30k pln - no chyba że ogrzewanie elektryczne -

    kable elektryczne trzeba kupić (a będzie tego ponad kilometr) + tablica + ESy - tynki i wylewki to lekko licząc 10kpln + materiał (w tym styropian pod wylewki) - ocieplenie poddasza wełną: sama wełna około 5k pln - jeżeli są okna dachowe to też trzeba liczyć około 1k pln za okno (te mniej firmowe) - drzwi do domu + brama garażowa pewnie z 5 k pln - o ile brama jakaś mała i bez napędu.

    sorka ale ja nie wierzę w wykończenie za 120k skoro to dopiero SSO

  9. #9

    Domyślnie

    Joj joj ...
    T na ile trzeba sie szykowac ?200?tys ...

  10. #10

    Domyślnie

    savanna12 masz na pewno kierownika budowy. Jemu zadaj to pytanie. Razem możecie w miarę dokładnie wyliczyć co potrzeba. Osobiście odradzam zostawianie czegoś na potem. Nie znam możliwości finansowych a z tego co wnioskuję z założonego tematu to jest ciężko.
    Można też bardziej radykalnie. Znaleźć dobrego kupca i spróbować to sprzedać. Rozliczyć finanse i zacząć od nowa. Np. z innym bankiem, działka mniejsza w tańszej okolicy, inny projekt?????
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał helixwroclaw2005
    savanna12 masz na pewno kierownika budowy. Jemu zadaj to pytanie. Razem możecie w miarę dokładnie wyliczyć co potrzeba. Osobiście odradzam zostawianie czegoś na potem. Nie znam możliwości finansowych a z tego co wnioskuję z założonego tematu to jest ciężko.
    Można też bardziej radykalnie. Znaleźć dobrego kupca i spróbować to sprzedać. Rozliczyć finanse i zacząć od nowa. Np. z innym bankiem, działka mniejsza w tańszej okolicy, inny projekt?????
    Pozdrawiam
    dziekuję za miłe słowa.
    No cóż mamy po 27 lat kupiona działka w krakowie 2 latat temu ,stan surowy w tym roku z włąsnych środków .Jesteśmy wypąpowaniu ...cięzko jest ale udało sie bez kredytów
    Chcilismy wziaśc kredyt na wykonczenie i w koncu mieszkać na swoim
    Zleciliśmy juz wykonanie kosztorysu .Mam mieć go za 2 tygodnie .
    Niestety kredyt mozemy wziąść na 120-130 tys na tyle mozemy sobie tylko pozwolić .Mamy jeszcze drobne oszczędności ale chcilibyśmy je zostawić na czarna godzinę a spłacac kredyt .
    Dziękuję ...najchetniej sprzedała bym to i kupiła piekne mieszaknie ...no ale kocham to miejsce i serce by mi pekło ..
    dziekki

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli będziecie w dużej mierze wykańczać sami, powiniście się zmieścić w tej kwocie. My wydaliśmy do tej pory 250 tyś i brakuje nam ( z takich dużych zakupów), schodów i mebli kuchennych (dom mamy o 50 mkw więkdszy od Twojego) . Reszta (podłogi, armatura itp. czeka na wbudowanie). Zaznaczam, że nie oszczędzamy specjalnie na materiałach (karpiówka, okna jezierski, drzwi cal ), niemniej zanim cokolwiek kupię, sprawdzam sto razy, czy nie dostanę tego samego towaru gdzieś taniej. Na to niestety trzeba mieć czas. Co do kotłowni to potwierdzam, że trzeba liczyć się z kosztem ok. 30 tyś. No i mnóstwo rzeczy robimy sami, a to daje spore oszczędności.

  13. #13

    Domyślnie

    ja tylkon chcialam dodac, zeby skromnie nie znaczylo naprawde najtanszych materialow, bo to na dluzsza mete zle rozwiazanie. Moi rodzice kupili np. najtansze panele i po roku uzytkowania nadaja sie tylko do kosza.

    powodzenia.

  14. #14

    Domyślnie

    Absolutnie się z tym zgadzam. Dla mnie skromnie znaczy nie wszystko na raz. To co wbudowane musi być dobrej jakości. Bez bramy garażowej i nowego kompletu wypoczynkowego można się na razie obejść.

  15. #15

    Domyślnie Re: Ile kasy potrzeba na skromne wykonczenie domu?

    Cytat Napisał savanna12
    Hej
    Mamy stan surowy otwarty ,media wszystkie w domu łącznie z kanalizacją .Media nie sa rozprowadzone po domu ..Gazu brak
    Prosze powiedzcie mi ile potrzeba kasy na wykonczenie domu
    dom z garażem w bryle domu powierzchnia całkowita 140m2 uzytkowa 113 m2
    w tym graż chcemy tylko otynkowac i zostawic .
    Wiem ze na okna potrzebujemy 13 tyś ,elektrykę zrobimy sami ,za tynki przyjdzie nam zapłacić tylko za materiał .

    Proszę pomóżcie ...
    Myślicie czy 120 tys wystarczy?
    Na skromne wykonczenie?
    dziękuje
    Oooo! Wam jeszcze został częściowo etap instalacji i jak ja to nazywam stanu deweloperskiego. Te etapy u mnie to:
    4a. Instalacje wewnętrzne: 42 501,71 zł
    1. Instalacja elektryczna, w tym: TV, PC, alarm: 12 656,82 zł
    2. Instalacja wodno-kanalizacyjna: 5 700,97 zł
    3. Instalacja C.O.: 22 117,03 zł
    4. Instalacja gazowa: 2 026,89 zł
    4b. Instalacje extra: 20 376,17 zł [jeszcze urośnie, bo są "projekty" nie skończone]:
    1. Instalacja odkurzacza centralnego: 830,00 zł
    2. Instalacja kominka z DGP: 8 746,17 zł
    3. Instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperatorem: 8 000,00 zł
    4. Instalacja odgromowa: 2 300,00 zł
    5. Markiza tarasowa: 500,00 zł

    5. Stan deweloperski: 63 783,09 zł
    1. Docieplenie poddasza: 10 363,36 zł
    2. Płyty gips-karton poddasza: 2 361,00 zł
    3. Podłogi i posadzki w tym wylewki, hydroizolacja, docieplenie: 16 957,24 zł
    4. Elewacja i docieplenie ścian, brak tynku ostatecznego, tylko styropian zagruntowany: 17 465,85 zł
    5. Cokół i docieplenie fundamentów, jeszcze tynk mozaikowy: 2 486,60 zł
    6. Tynki wewnętrzne: 6 584,04 zł
    7. Zaliczki na rzeczy w trakcie: 7 565,00 zł
    Wszystko robią ekipy, bo ja zarabiam kasę na ten eksperyment budowalny

    Na samą typową wykończeniówkę liczyłem początkowo 100000 PLN. Przeliczyłem się. Wyjdzie jakieś... Kto to wie?
    Druga sprawa co liczycie jako wykończeniówkę? Czy liczycie karnisze, lampy, rolety, żaluzję, obłożenie kominka, listwy przypodłogowe, kontakty, led-y, kratki, syfony w łazienkach i mnóstwo innych dupereli które nabijają "licznik"?

    Mamy dom 145m2 pow. użytkowej, 2 łazienki, kuchnia 10m2, na dole salon z jadalnią i pokój, 3 sypialnie i garderoba na górze. Oto kilka przykładów wydatków:
    - kafelki do łazienek: prawie 5000 PLN (wszystko z średniej półki, tak 50-60zł/m2)
    - płytki na podłogówkę na parterze: kolejne 5000 PLN
    - armatura i ceramika do łazienek: 5500 PLN
    - oczka sufitowe do salonu, hallu, wiatrołapu, łazienek... niby kosztują 20-30PLN/szt a nabiło się w sumie 600 PLN
    - parapety wewn ponad 1000 PLN itd itp

    Za tydzień wchodzą kafelkarze, robią się sufity podwieszane. Na wykończeniówkę wydałem już ponad 21000 PLN, a pójdzie jeszcze około 140000 PLN (w tym rzeczy niewykończeniowe: drenaż, gładzie, rozliczenie płyt g-k, bo część już zapłaciłem, dokończenie kominka-obłożenie), rekuperator, brukowanie, tynkowanie zewn, tynki strukturalne, tapetowanie, malowanie, zabudowy-szafy przesuwne, garderoba, kuchnia...) . SKARBONKA BEZ DNA!

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie Re: Ile kasy potrzeba na skromne wykonczenie domu?

    Cytat Napisał Yatza

    Oooo! Wam jeszcze został częściowo etap instalacji i jak ja to nazywam stanu deweloperskiego. Te etapy u mnie to:
    4a. Instalacje wewnętrzne: 42 501,71 zł powiedzmy 25000
    1. Instalacja elektryczna, w tym: TV, PC, alarm: 12 656,82 zł u mnie ok 6000 zł, sami kładliśmy, również alarm
    2. Instalacja wodno-kanalizacyjna: 5 700,97 zł podobnie
    3. Instalacja C.O.: 22 117,03 zł ok 10000
    4. Instalacja gazowa: 2 026,89 zł podobnie
    4b. Instalacje extra: 20 376,17 zł [jeszcze urośnie, bo są "projekty" nie skończone]: brak
    1. Instalacja odkurzacza centralnego: 830,00 zł
    2. Instalacja kominka z DGP: 8 746,17 zł
    3. Instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperatorem: 8 000,00 zł
    4. Instalacja odgromowa: 2 300,00 zł
    5. Markiza tarasowa: 500,00 zł

    5. Stan deweloperski: 63 783,09 zł
    1. Docieplenie poddasza: 10 363,36 zł 4000 robota panele kładliśmy sami plus cena wełny nie pamiętam
    2. Płyty gips-karton poddasza: 2 361,00 zł
    3. Podłogi i posadzki w tym wylewki, hydroizolacja, docieplenie: 16 957,24 zł to wyszło raczej podobnie, w tym parkiet kładziony przez męża i płytki przez fachowca
    4. Elewacja i docieplenie ścian, brak tynku ostatecznego, tylko styropian zagruntowany: 17 465,85 zł styropian plus malowanie ok 10000
    5. Cokół i docieplenie fundamentów, jeszcze tynk mozaikowy: 2 486,60 zł
    6. Tynki wewnętrzne: 6 584,04 zł mniej, niż 5000
    7. Zaliczki na rzeczy w trakcie: 7 565,00 zł
    Wszystko robią ekipy, bo ja zarabiam kasę na ten eksperyment budowalny

    Mamy dom 145m2 pow. użytkowej, 2 łazienki, kuchnia 10m2, na dole salon z jadalnią i pokój, 3 sypialnie i garderoba na górze. Oto kilka przykładów wydatków: Mam dom 125 m2 podobny
    - kafelki do łazienek: prawie 5000 PLN (wszystko z średniej półki, tak 50-60zł/m2) kafelek miałam może 3 m2, reszta to dobra farba a jak ładnie
    - płytki na podłogówkę na parterze: kolejne 5000 PLN płytki z marketu po 18 zł/m2 a wykonawca nie mógł się ich nachwalić
    - armatura i ceramika do łazienek: 5500 PLN może za wszystko dałam 2000 i jakoś żyję
    - oczka sufitowe do salonu, hallu, wiatrołapu, łazienek... niby kosztują 20-30PLN/szt a nabiło się w sumie 600 PLN
    - parapety wewn ponad 1000 PLN itd itp drewniane, gotowe, razem 500 zł, podobnie zewnętrzne - klinikier. Sami kładliśmy

    Za tydzień wchodzą kafelkarze, robią się sufity podwieszane. nie mam Na wykończeniówkę wydałem już ponad 21000 PLN, a pójdzie jeszcze około 140000 PLN (w tym rzeczy niewykończeniowe: drenaż, gładzie, rozliczenie płyt g-k, bo część już zapłaciłem, dokończenie kominka-obłożenie) gładzie robił mąż a zamiast kominka mam kozę za 4000, tapety kładliśmy sami, malowałam ja - lubię , rekuperator, brukowanie, tynkowanie zewn, tynki strukturalne, tapetowanie, malowanie, zabudowy-szafy przesuwne, garderoba, kuchnia...) [color=blue]kuchnia (nowe szafki 4000, zmywarka 1000, płyta gazowa 1200, reszta z domu)
    Niebieskie moje
    nie piszę tego, bynajmniej, żeby udowodnić, że kolega rozrzutny a ja nie tylko dla podkreślenia, jak różny może być standard i ile kosztuje praca, którą można (choć ciężko) zrobić samemu.
    Dodam, że mebli do salonu nie mam nowych a łazienka na górze jeszcze nie wykończona, choć działa, brak jej kafli na podłodze i bidetu.
    Jeżeli możecie wziąć 120 tyś to bieżcie i oglądajcie każdą złotówkę, jak skończycie prace konieczne (tynki itd) to będziecie mogli wybierać - czy tanie płytki ale droga kanapa, czy parkiet ale bez kanapy, na razie

  17. #17

    Domyślnie Re: Ile kasy potrzeba na skromne wykonczenie domu?

    Cytat Napisał EZS
    Cytat Napisał Yatza

    Oooo! Wam jeszcze został częściowo etap instalacji i jak ja to nazywam stanu deweloperskiego. Te etapy u mnie to:
    4a. Instalacje wewnętrzne: 42 501,71 zł powiedzmy 25000 ok. 25 000
    1. Instalacja elektryczna, w tym: TV, PC, alarm: 12 656,82 zł u mnie ok 6000 zł, sami kładliśmy, również alarm 4550 bez alarmu
    2. Instalacja wodno-kanalizacyjna: 5 700,97 zł podobnie
    3. Instalacja C.O.: 22 117,03 zł ok 10000 u mnie 20 694,7 ( co z wod-kanal.)
    4. Instalacja gazowa: 2 026,89 zł podobnie
    4b. Instalacje extra: 20 376,17 zł [jeszcze urośnie, bo są "projekty" nie skończone]: brak
    1. Instalacja odkurzacza centralnego: 830,00 zł 350
    2. Instalacja kominka z DGP: 8 746,17 zł 6060 bez dgp za to z obudową
    3. Instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperatorem: 8 000,00 zł
    4. Instalacja odgromowa: 2 300,00 zł
    5. Markiza tarasowa: 500,00 zł

    5. Stan deweloperski: 63 783,09 zł
    1. Docieplenie poddasza: 10 363,36 zł 4000 robota panele kładliśmy sami plus cena wełny nie pamiętam 9700 z plytami G-K
    2. Płyty gips-karton poddasza: 2 361,00 zł
    3. Podłogi i posadzki w tym wylewki, hydroizolacja, docieplenie: 16 957,24 zł to wyszło raczej podobnie, w tym parkiet kładziony przez męża i płytki przez fachowca 15 000
    4. Elewacja i docieplenie ścian, brak tynku ostatecznego, tylko styropian zagruntowany: 17 465,85 zł styropian plus malowanie ok 10000 17500 gotowa elewacja
    5. Cokół i docieplenie fundamentów, jeszcze tynk mozaikowy: 2 486,60 zł
    6. Tynki wewnętrzne: 6 584,04 zł mniej, niż 5000 9200
    7. Zaliczki na rzeczy w trakcie: 7 565,00 zł
    Wszystko robią ekipy, bo ja zarabiam kasę na ten eksperyment budowalny

    Mamy dom 145m2 pow. użytkowej, 2 łazienki, kuchnia 10m2, na dole salon z jadalnią i pokój, 3 sypialnie i garderoba na górze. Oto kilka przykładów wydatków: Mam dom 125 m2 podobny 155 m podłóg
    - kafelki do łazienek: prawie 5000 PLN (wszystko z średniej półki, tak 50-60zł/m2) kafelek miałam może 3 m2, reszta to dobra farba a jak ładnie 9000 cała dolna łazienka na gotowo
    - płytki na podłogówkę na parterze: kolejne 5000 PLN płytki z marketu po 18 zł/m2 a wykonawca nie mógł się ich nachwalić wliczone do pozycji podłogi
    - armatura i ceramika do łazienek: 5500 PLN może za wszystko dałam 2000 i jakoś żyję wliczone powyżej
    - oczka sufitowe do salonu, hallu, wiatrołapu, łazienek... niby kosztują 20-30PLN/szt a nabiło się w sumie 600 PLN
    - parapety wewn ponad 1000 PLN itd itp drewniane, gotowe, razem 500 zł, podobnie zewnętrzne - klinikier. Sami kładliśmy

    Za tydzień wchodzą kafelkarze, robią się sufity podwieszane. nie mam Na wykończeniówkę wydałem już ponad 21000 PLN, a pójdzie jeszcze około 140000 PLN (w tym rzeczy niewykończeniowe: drenaż, gładzie, rozliczenie płyt g-k, bo część już zapłaciłem, dokończenie kominka-obłożenie) gładzie robił mąż a zamiast kominka mam kozę za 4000, tapety kładliśmy sami, malowałam ja - lubię podobnie, rekuperator, brukowanie 12 300 z posadzką w garażu, tynkowanie zewn, tynki strukturalne, tapetowanie, malowanie, zabudowy-szafy przesuwne, garderoba, kuchnia...) [color=blue]kuchnia (nowe szafki 4000, zmywarka 1000, płyta gazowa 1200, reszta z domu) 6150 meble, 6200 sprzęt
    Niebieskie moje
    nie piszę tego, bynajmniej, żeby udowodnić, że kolega rozrzutny a ja nie tylko dla podkreślenia, jak różny może być standard i ile kosztuje praca, którą można (choć ciężko) zrobić samemu.
    Dodam, że mebli do salonu nie mam nowych a łazienka na górze jeszcze nie wykończona, choć działa, brak jej kafli na podłodze i bidetu.
    Jeżeli możecie wziąć 120 tyś to bieżcie i oglądajcie każdą złotówkę, jak skończycie prace konieczne (tynki itd) to będziecie mogli wybierać - czy tanie płytki ale droga kanapa, czy parkiet ale bez kanapy, na razie
    Czerwone moje i też bynajmniej nie chcę się przechwalać - wkład przacy własnej obniża koszta jak widać znacznie. Okna kosztowały mnie 14500 z roletami zewnętrznymi i parapetami zewn. i wew., drzwi wejściowe 2000, drzwi wewn. i schody u stolarza 9700, włączniki ok. 1000, brama garażowa 1900. Narożnik właśnie zamówiłam za 2461. To tyle z grubsza.

  18. #18

    Domyślnie

    szkoda sie rozpisywac i isc w cenowe detale, wiec krotko pisze, ze sie nie da wykonac tego o czym pisze autor, w rozsadnymi akceptowalnym standardzie, za 120k PLN,
    przy czym uwierze, ze mozna to osiagnac robiac wszystko samodzielnie, czyli czasem byle jak i na aby aby, krojac na czym sie da wiec stosujac kiepskie materialy, no i w koncu fundujac sobie mniej niz niski standard .... co wg mnie byloby jednoznaczne w wywaleniem pieniedzy w bloto, bo wiele rzeczy wkrotce nadawac sie bedzie do wymiany ....

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    atena28

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja mam elektrykę skończoną (tylko biały montaż zostanie) (8tyś.), hydraulikę w trakcie (ok.35tyś.), wylewki w trakcie (13tyś.), kominek 7,9tyś., drzwi zewn. 2tyś. - w styczniu i później: łazienki liczę 25tyś. (obie), kuchnia z wyposażeniem 22tyś., schody wejściowe z marmuru 12tyś., schody bukowe na piętro 8,9tyś., drzwi wewn. 6tyś., podłogi 10tyś.? I co jeszcze oprócz mebli i pozostałego wyposażenia? To później wyjdzie.

  20. #20

    Domyślnie

    Atena, strasznie duzo przewidujesz kasy na to wszystko

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony