dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniedziela

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Nowy dach na starym domu

    Witam grono forumowiczów.

    Jestem nowy na tym forum, a to za sprawą decyzji o wymianie dachu na damku jednorodzinnym, ktory otrzymałem po dziadkach. Dostałem wstępny plan dachu od architekta i chciałbym zapytać jaki byłby koszt takiej inwestycji. Dach ma około 220m2 i chciałbym go pokryć blachodachówką. Czy ktoś mógłby w wolnej chwili i z własnego doświadczenia przedstawić koszt tego dachu? Ja niestety nie mam bladego pojęcia, a w niedziele mam wizyty kilku wykonawców i chciałbym wiedzieć ile mniej więcej by to kosztowało. Mieszkam w woj. śląskim niedaleko Rybnika.
    Link do skanu projektu dachu:
    http://picasaweb.google.pl/lh/photo/...kMN8AEGsZe1pag

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Nowy dach na starym domu

    Cytat Napisał aniedziela
    Witam grono forumowiczów.

    Jestem nowy na tym forum, a to za sprawą decyzji o wymianie dachu na damku jednorodzinnym, ktory otrzymałem po dziadkach. Dostałem wstępny plan dachu od architekta i chciałbym zapytać jaki byłby koszt takiej inwestycji. Dach ma około 220m2 i chciałbym go pokryć blachodachówką. Czy ktoś mógłby w wolnej chwili i z własnego doświadczenia przedstawić koszt tego dachu? Ja niestety nie mam bladego pojęcia, a w niedziele mam wizyty kilku wykonawców i chciałbym wiedzieć ile mniej więcej by to kosztowało. Mieszkam w woj. śląskim niedaleko Rybnika.
    http://picasaweb.google.pl/lh/photo/...kMN8AEGsZe1pag
    Z grubsza koszt może wynieść od 30000zł do 200000zł. Za mało danych.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniedziela

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    dodałem plan dachu - moze ktoś pomoże

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniedziela
    dodałem plan dachu - moze ktoś pomoże
    Faktycznie nie zuważyłem. Musisz jeszcze określić czy sam coś będziesz robił, czy wszystko przez firmę i oczywiście do jakiego etapu chcesz doprowadzić (co wejdzie w skład tych prac).

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniedziela

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    No niestety sam raczej nic nie zrobie wszystko ekipa
    Plan prac (tylko dachu):
    - rozbiórka starego pokrycia i całej wieźby
    - nowa wieźba
    - nowe pokrycie
    - wszystkie obróbki (z blachy i rynny)
    Jeśli chodzi o reszte prac budowlanych to oczywiście podmurówka (o jakieś 20cm), wieniec, komin, wylewki, a nad częścą gdzie jest mniejszy dach muszę wykonać dodatkowy strop (lekki) i wymurować nowe mury - teraz jest tam siano, a ma być jadlnia, kuchnia i pokój dzienny.
    Dodatkowe firmy będą robić instalacje elektryczną, wymiane CO i kanalizacja (nowa).
    Cała reszta czyli wykończenia wnętrz to już będę robił sam z rodziną.
    Postaram się jeszcze jutro dodać fotki obecnego stanu i jak ma wyglądać po remoncie

  6. #6

    Domyślnie

    Wątpię żeby ktoś wyliczył ile to może kosztować.Do wyliczenia potrzebna jest specyikacja tj. jakie krokwie ile szt. jakiej długości,ile,jakie łaty ile drutu zbrojeniowego itp.Moim zdaniem koszt materiału mażesz sam wyliczyć.Podzwonić po hurtowniach popytać o ceny i przmnożyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony