dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Temat: Siłownia

  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    windows

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie Siłownia

    Może ktoś chodzi i ćwiczy?
    GIVE A SMILE

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waldeson

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Ja chodzę, już pewnie przeszło 15 lat, a do tego jeszcze pracowałem przez 3 jako instruktor. Dziwne wątki jak na forum budowlane, się tutaj pojawiają. Odpisałem na ten z nudów, bo na mój który założyłem nikt nie odpowiada. Szukam budujących projekt "Pluszcz". Mi wylewają w tym tygodniu ławy, żona była dzisiaj na budowie - robota aż huczy, serce się raduje, a tutaj żadnego budującego ten sam dom, pozostaje cieszyć się samemu no i oczywiście pakować, pakować koniecznie !!! Przyda się choćby do taczek, albo dźwigania worków.

    pozdrawiam. Ćwicz dalej.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    windows

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    jak już w dziale sportowym szukasz osoby która buduje ten sam dom to faktycznie może być krucho.
    GIVE A SMILE

  4. #4

    Domyślnie

    Szukam informacji na temat jak powinna być zbudowana podłoga w siłowni?
    Szczególnie interesuje mnie miejsce gdzie podnosi się sztangi.
    na naukę nigdy nie jest za późno

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waldeson

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Z przyjemnością odpowiem, bo nie jedną rozwaliłem.

    Podłoga powinna być najlepiej drewniana na legarach, i to niezłe grube dechy, będą amortyzowały. Na to kilkucentymetrowej grubości ( nawet 5 i grubsza ) gumowa wykładzina ( taka zwykła czarna paskudna guma). Na to można rzucić całkiem niezły ciężar. Guma jednak odbija, więc jak będą ciężary grubo ponad 100 rzucane to lubi podskoczyć

    Wykluczona jest wykładzina typu dywan czy cokolwiek dywanopodobne. Po wielu treningach wylejesz wiele kropel potu, które co tu nie mówić będą w owej wykładzinie śmierdziały i to mocno. Ponadto wcześniej czy później sprzęt używany w siłowni porobi w niej dziury, a duże hantle potną ją jak żyletki.

    Odradzam też płytki, nawet w części bez dużych ciężarów. Bywa tak że mimo, że na nich się nie ćwiczy to często coś ciężkiego przez nie przenosi. Bywa, że się z ręki wyślizgnie no i wiadomo.

    Panel laminowany, lub wykładziny te elastyczne przyklejane lub wylewane zadziałają tak, że z góry będą jako tako, ale pod spodem wszystko pokruszone.

    To tyle. pozdrawiam i życzę przyjemności z dźwigania.

  6. #6

    Domyślnie

    waldeson
    za słabe mam bicepsy aby dźwigać takie ciężary,ale moje zuchy owszem

    Jakbyś mi jeszcze mógł mi podać optymalne wymiary takiego stanowiska do podnoszenia ciężarów ( będzie na nim stała ławka do wyciskania). Pozostała część pomieszczenia będzie wykorzystywana w sposób nie narażający tak bardzo na zniszczenie posadzki, więc może jakaś nie śliska wykładzina byłaby odpowiednia ?

    Mam jeszcze pytanie odnośnie sposobu zamocowania do stropu worka treningowego.Czy są jakieś specjalne do tego uchwyty ?



    p.s. dziękuję za info o posadzce
    na naukę nigdy nie jest za późno

  7. #7

    Domyślnie Re: Siłownia

    Cytat Napisał windows
    Może ktoś chodzi i ćwiczy?
    Siłownia to moje drugie życie. Bez tego się nie da żyć. Strasznie to wciąga, wystarczy przechodzić pierwszy miesiąc, a potem to już nałóg

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xmirekx

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja chodzę. Średnio rok chodzenia na pół roku przerwy. Jakoś nie mogę utrzymać zapału na dłużej. Dobre jednak i to.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  9. #9

    Domyślnie

    ja regularnie juz pare lat cwicze, zrobilem sobie nawet na chacie, ale wyciagu brakuje jedynie

  10. #10

    Domyślnie

    Mi kolejny raz po całym cyklu zaczyna brakować motywacji. To znaczy robię trening na masę, na siłę na końcu rzeźbę i wtedy tracę motywację i pomysł co mam robić dalej.

  11. #11

    Domyślnie Re: Siłownia

    Cytat Napisał windows
    Może ktoś chodzi i ćwiczy?
    Mój mąż od pół roku.... i teraz nic innego nie robi ino sobie mierzy to bicepsa to klatkę... normalnie szał
    Mareczek, nie zawsze oznacza mężczyznę przynajmniej w tym przypadku

  12. #12

    Domyślnie

    No ja tez od 3 lat regularnie chodze i czuje sie znacznie lepiej

  13. #13

    Domyślnie

    Ja to nie mam zacięcia do ćwiczenia - najdluzej pocwiczylem z 8 miesięcy poźniej pół roku przerwy i następne pół roku ćwiczeń i tak w kółko. Podziwiam zacięcie osób które nieprzerwanie ćwiczą od kilku lat. Teraz juz mam kilka lat przestoju i raczej nie zapowiada się żebym zaczął ponownie - ale trochę mieśnia się wyrobiło przez ten czas

  14. #14

    Wink

    Cytat Napisał Maqda Zobacz post
    Mój mąż chodzi też na siłownię, ale bicepsów to u niego nie widzę.
    Powiedz mu niech zacznie naprawdę ćwiczyć a nie gadać z panienkami. hehe

  15. #15

    Domyślnie

    Ja też ćwiczę ok. 10 lat, z mniejszymi przerwami. Ze 4 lata wstecz, to chodziłem na siłownię regularnie 3 - 4 razy w tygodniu, niestety rozpoczął się remont domku oraz pojawiła się córa na świecie, to i czasu zabrakło. Obecnie staram się pójść na siłkę 2 x tygodniowo, ale to też nie zawsze. Może jest ktoś trenujący z okolic Nieporętu.

    Pozdrawiam wszystkich "twardzieli".

  16. #16

    Domyślnie

    Wczoraj powróciłem do gry po 2 letniej przerwie, narazie lekki wysiłek na rozruszanie mięsni

  17. #17

    Domyślnie

    A według was co najlepiej brać do kreatyny ( oprócz cukru do lepszego wchłaniania) ?

  18. #18

    Domyślnie

    już mi minał zapał do ćwiczenia zmieniam dyscypilne - wynajeliśmy ze znajomymi sale i będziemy kopać troche w piłke (czas zrzucić pare kg)

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ogrodolandia
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chojniczki
    Kod pocztowy
    89-606
    Posty
    18

    Domyślnie

    Czy uważacie że siłownia jest dobra dla kobiet ?

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Jasne ze jest dobra . Tylko z głową

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony