dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie listwy (profile) aluminiowe w łazience :( pomocy!

    Moim największym błędem było wykończenie kafelek w łazience listwami (profilami) aluminiowymi (buuuuuuuu ;( ) a zwłaszcza, że łazienka nie ma miesiąca a listwy zaczęły śniadziedź (jejku jak sie to pisze?????) Normalnie matowe zacieki sie porobily na nich . Czy ktoś wie co można z tym zrobic?? ja najchetniej bym je jakoś całe zmatowiła ale nie wiem czy chemią czy drobniutkim papierem ściernym, nie mam pojęcia.. HELP!!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Hmm, dziwne. Aluminium raczej nie koroduje, ciekawe, co to za śniedź? U mnie z listwami się nic nie dzieje, leżą piąty rok i wyglądają dobrze. Ale od początku nie były błyszczące, tylko satynowe. Z preparatów do czyszczenia aluminium i inoxu jest np. Starwax, nabłyszcza.
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  3. #3

    Domyślnie

    Troszkę z innej beczki... Nam fachowiec niestety nie wykończył narożników pod katem 45st (nasza bład - daliśmy wolną rękę). Teraz szukamy narożników metalowych ale niestety znaleźliśmy je tylko w Castorama i są za krótkie. Gdzie można kupić takie narożniki na 250 cm? W jakich sklepach ich szukać?

    PS. Odnośnie tych zacieków strasznie się wystraszyłam - czy ktoś też miał taki przypadek??

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    może jakieś zdjęcie?

  5. #5

    Domyślnie

    dzisiaj jade na miejsce katastrofy wiec porobie fotki tych zaciekow, obeszlam wszytskie sklepy chemiczne i podobno jest pasta do tego ale akutar nigdzie jej nie ma Moja kolezanka tez ma takie listwy i jej sie nic nie dzieje, sprawdze firme z ktorej kupowalam zebyscie nie brali od nich bo one naprawde sa jakies lewe. Chyba potraktuje je papierem sciernym 500 tyle ze zastanawiam sie czy nie zaczna mi rdzewiec po tym .... ;(

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure
    Hmm, dziwne. Aluminium raczej nie koroduje, ciekawe, co to za śniedź? U mnie z listwami się nic nie dzieje, leżą piąty rok i wyglądają dobrze. Ale od początku nie były błyszczące, tylko satynowe. Z preparatów do czyszczenia aluminium i inoxu jest np. Starwax, nabłyszcza.
    aluminium tez koroduje
    a w tym wypadku jest to nawet najbardziej powszechny typ korozji...
    a śniedź na aluminium czyli warstwa tlenku to też naturalna sprawa...
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  7. #7

    Domyślnie

    Ktoś tu pisał że do czyszczenia inoxu własnie z takich zacieków/śladów od palców dobra jest oliwka. Może na te Twoje listwy też pomoże.

  8. #8

    Domyślnie

    Mam takie listwy w łazience i nic sie nie dzieje. Są satynowe, kupione w max fliz bądź w castoramie




  9. #9

    Domyślnie

    a to moje- te nieszczesne



    tu widać ten nalot cały


    Chociaż nie wiem czy to widać, ale to jest taki białawy nalot, a jak sie go zetrze to takie zacieki zostają. Znalazłam na allegro pastę do aluminium Sonax wiec jeszcze tym spróbuję.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał a_kasiek
    Chociaż nie wiem czy to widać
    A czy to widzisz na tych zdjęciach? Zrób dobre zbliżenie na te elementy, które Cię denerwują i będzie nam wszystkim łatwiej.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wingerman
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    W-wa / Piaseczno
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał bondzo83
    Troszkę z innej beczki... Nam fachowiec niestety nie wykończył narożników pod katem 45st (nasza bład - daliśmy wolną rękę). Teraz szukamy narożników metalowych ale niestety znaleźliśmy je tylko w Castorama i są za krótkie. Gdzie można kupić takie narożniki na 250 cm? W jakich sklepach ich szukać?

    PS. Odnośnie tych zacieków strasznie się wystraszyłam - czy ktoś też miał taki przypadek??
    Tu wlasnie mamy wzorcowy przyklad nie pisania miasta w jakim urzeduje forumowicz.
    Ludzie uzupelniajcie w swoich profilach miejscowosc, wiadomo odrazu w okolo jakiego regionu toczy sie rozmowa o np. dobrej/zlej firmie, budowie, materialach, pogodzie i kto wie czym jeszcze. Natomiast udzielajac wam odpowiedzi co gdzie mozna kupic nie trzeba sie dopytywac - a skad jestes lub po udzieleniu odpowiedzi wy nie bedziecie musieli pisac - wszystko fajnie la ja mieszkam w drugiej czesci kraju.
    To forum z zalozenia ma ulatwiac nam wszystkim zycie i to robi calkiem niezle, jednak nie utrudniajmy go sobie sami.

    Co do Twojego pytania. To napewno kupisz na ul. Wilenskiej.
    Nie pytaj o miasto bo sam nie kwapisz sie by uzupelnic swoj profil.

    Cytat Napisał a_kasiek
    Moim największym błędem było wykończenie kafelek w łazience listwami (profilami) aluminiowymi (buuuuuuuu ;( ) a zwłaszcza, że łazienka nie ma miesiąca a listwy zaczęły śniadziedź (jejku jak sie to pisze?????) Normalnie matowe zacieki sie porobily na nich . Czy ktoś wie co można z tym zrobic?? ja najchetniej bym je jakoś całe zmatowiła ale nie wiem czy chemią czy drobniutkim papierem ściernym, nie mam pojęcia.. HELP!!
    Ze tak powiem, normalna sprawa przy listwach aluminiowych bez pokrycia anodowego. Poprostu aluminium sie utlenia. Wspolczuje.
    Nie wiem czy cos a jesli juz na ile sprawdzi sie zmatowienie tych listew papierem sciernym (granulacji okolo 350-400 na wode).
    Zajmuję się wykończeniami wnętrz z naciskiem na układaniem kamienia, glazury oraz prac powiązanych. Więcej o mnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony