dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 30
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 586
  1. #1

    Domyślnie projekt FOKUS pracownia MGPROJEKT

    Witam!
    Po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na wybór projektu Fokus z MG Projekt. Czy ktoś już może zaczął budowę tego domku? Chętnie zasięgnę opini dotyczących tego projektu.

  2. #2

    Domyślnie Fokus z MGProjekt

    Buduje może ktoś ten domek:
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/fokus/index.php ?

    Jest to wersja popularnego Faworyta z tej pracowni. Bardzo fajnie wygląda, ale trochę duży.

  3. #3

    Domyślnie

    Jest to w zasadzie ten sam dom co Fokus, poza tym tylko ze ma wprowadzone popularne zmiany.

    Dol jest ten sam, natomiast na poddaszu znikaja 2 duze sciany skosne i pojawiaja sie proste.
    Gorna lazienka w innym rogu domu (nad kuchnia) i ma 3 sciany pionowe (nie 2), umozliwia wanne pod oknem.

    Wg opisu powierzchnia dachu z poj. garazem wzrasta, co prawda z 244m2 do 269m2, ale konstrukcja wydaje sie prostsza (pionowa sciana pomiedzy dachem domu i dachem garazu).

    W tej wersji pow. uzytkowa pokoi na poddaszu wzrosla, zrobili wejscie do garazu pod schodami i kotlownie za garazem, co wiekszosc ludzi przerabia i tak w swoich Faworytach. Pralnia na dole to gotowa lazienka dolna.

    Uwazam ze znacznie zwieksza sie pokoje, takze wizualnie, a co dopiero po podniesieniu scianki kolankowej. Dodatkowo po bokach beda okna pionowe co znacznie poprawia ustawnosc mebli.

    Mi ten projek znacznie bardziej przypadl do gustu bo jestem wysoki

    Pozdrawiam,

    Marcin

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj,

    My też się zdecydowaliśmy na ten projekt Ale dopiero go zakupiliśmy. Ponieważ jest to bardzo młode dziecko firmy MGProjekt, więc wygląda na to, iż jesteśmy jednymi z pierwszych, którzy go będą budowali Jakie zmiany wprowadziliście do projektu?

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo sie cieszę, że Wy tez zdecydowaliśmy sie na ten projekt. My własnie robimy adaptacje projektu. Wprowadzilismy kilka zmian: dobudujemy piwnice pod całym domem,dodatkowa przestrzeń zawszec może się przydać, podnieśliśmy trochę ściankę kolankową, zmienilismy wejście do garazu - będzie sie wchodzic przez pralnie - a nie bezpośrednio z klatki schodowej, zlikwidujemy okno w wiatrołapie i w spizarce a wstawimy jedno okrągłe w toalecie na dole, pokój nad garażem podzielimy i w jednej części zrobimy łazienkę ( i dodatkowe okno w ścianie nad garażem będą dwa - jedno do łazienki drugie do pokoju) do której będzie sie wchodzić z garderoby w sypialni - pomiędzy garderobą a tym pokojem jest róznica poziomów więc będzie schodek do łazienki. pozatym to reszta to takie kosmetyczne zmiany wyjda w trakcie budowy. Prawdopodobnie zmniejszymy trochę spiżarkę żeby powiększyc kuchnię. To chyba tyle zmian jakie na tym etapie wprowadzamy, ogólnie rzecz biorąc wybrałam ten dom bo prawie nic nie musze w nim zmieniać, wydaje sie że bedzie bardzo praktyczny. kotłownie zrobimy w piwnicy więc zostanie nam dodatkowe pomieszczenie za garażem.
    Przedstawiciel z mg projekt powiedział nam że jako pierwsi zamówilismy ten projekt, więc chyba jest nas jeszcze bardzo mało, dlatego mam nadzieję że będziemy sie wymieniać doświadczeniami z budowy. Mamy nadzieję, że jak wszystko dobrze pójdzie to na wiosnę ruszymy z budową. Ciekawi mnie jakie wy macie zamiar wprowadzić zmiany, może cos podpowiecie, zasze co dwie głowy to nie jedna pozdrawiamy serdecznie

  6. #6

    Domyślnie

    Co do zmian, to mamy zamiar łazienkę na dole przekształcić w garderobę. Tam gdzie teraz jest wejście będzie po prostu ściana. Natomiast wejście do niej zrobimy w wiatrołapie, w formie dużych rozsuwanych drzwi. Ma to docelowo wyglądać mniej więcej tak, iż po wejściu do wiatrołapu na lewo, na ścianie będzie duże lustro. Natomiast na prawo będzie ścianka w formie dużych rozsuwanych drzwi. Po ich rozsunięciu ukaże się garderoba.

    Natomiast łazienkę połączymy z pralnią i będzie taka pralnio - łazienka Z tym, że chyba część pralną oddzielimy jakąś półprzezroczystą niewysoką ścianką od części łazienkowej. Jeszcze dokładnie nie ustaliliśmy jak to będzie wyglądać. Okienka w wiatrołapie nie likwidujemy, bo po tym jak zrobimy tą garderobę, nic nie będzie nam tego okienka zasłaniało i chcemy je zostawić, by mieć w wiatrołapie trochę światła. Okienko w spiżarni też zostawiamy, żeby zachować wygląd na zewnątrz Z jednym oknem, tylko w wiatrołapie, jakoś dziwnie by wejście do domu wyglądało

    W kuchni zlikwidujemy drzwi wejściowe. Będzie się do niej wchodziło bezpośrednio z korytarza, bez drzwiczek. Ściankę oddzielającą kuchnię od jadalni odrobinę zmniejszymy, tak żeby móc zrobić podłużny blat i przy nim krzesła barowe, no i żeby jeszcze było miejsce żeby dojść do jadalni.

    W salonie wydłużymy ściankę oddzielającą salon od holu, do punktu zaznaczonego na planie dużą czarną kropką. Kominek albo zostawimy w rogu, albo lekko go przeniesiemy na tą wydłużoną ścianę. Chcemy też powiększyć garaż do dwu-stanowiskowego. I tu się trochę obawiamy, czy za bardzo to nie popsuje bryły zewnętrznej domu.

    Góra generalnie pozostaje bez zmian.

    Generalnie rzecz biorąc to ten projekt tez wybraliśmy przede wszystkim dlatego, iż w największym stopniu nam odpowiadał. Najmniej musieliśmy w nim wprowadzać zmian. Przedtem byliśmy zwolennikami Jupitera II z Dobrych Domów, ale tam trzeba było wprowadzić o wiele więcej zmian. Poza tym, jak się okazało, powierzchnia domu liczona po podłodze jest bardzo podobna do powierzchni Fokusa, też liczonej po podłodze. A dzięki innej formie dachu w Fokusie, więcej tej podłogi możemy zagospodarować, bo jest mniej skosów. No i na zewnątrz jest bardzo ładny Teraz czekamy aż przyjdzie pocztą zamówiony projekt i idziemy z nim prosto do architekta.

    Co do Waszych zmian, to interesująca jest koncepcja z przestrzenią nad garażem. Ciekawy pomysł, by wydzielić z niego łazienkę i połączyć przez garderobą z sypialnią. A o ile podnieśliście ściankę kolankową? Chcieliście dzięki temu trochę zmniejszyć skosy w łazience i w jednym z pokoi? Nie wpłynie to na bryłę domu?

    Z czego budujecie? Tak jak w projekcie? Porotherm?

  7. #7

    Domyślnie

    My tez myśleliśmy a Jupiterze ale rzeczywiście za dużo zmian, ściankę kolankowa podniesiemy o tak zwanego pustaka, czyli poprostu o jedna cegłę nie wpłynie to na wygląd domu a da wiecej przestrzenie do wykorzystania przede wszystkim w łazience nad garażem. Bardzo dobry pomysł z ta garderoba zamiast łazienki, będzie to bardzo ładnie wygladać. Też mysleliśmy o tej ścianie między salonem a korytarzem, powiększyła by sie wtedy ilośc ścian do wykorzystania w salonie, bo nie jest ich zbyt duzo zwłaszcza jeśli zostanie wejście do kuchni. Ale ta ściane można w każdej chwili dobudowac takze na razie nie nanosimy jej na projekt. Co do kuchni to myslekiśmy jeszcze żeby troche zmienić kształt ścian łaczących ją z korytarzem poprowadzic je troche po skosie wtedy kuchnia zrobi sie większa i nie dzwi. Ale architekt dopiero to opracowuje także nie wiem jak to wyjdzie.
    Co do tego z czego budujemy to prawdopodobnie z maxa, ( jeszcze nie kupilismy ) podpiwniczenie z bloczków fundamentowych. W lutym mamy zamiar kupic drzewo na dach po około 230-250 zł za metr3, nasz fachowiec od dachu stwierdził że potrzebne będzie ok 35 m. Takze niedługo nam sie zaczna wydatki.
    A Wy z czego macie zamiar budować?

  8. #8

    Domyślnie

    Prawdopodobnie będziemy budowali z Ytonga 40 cm. A co do drzewa, to akurat w tym przypadku mamy szczęście, bo mamy własny las, więc drzewo jest za darmochę. Właśnie je ścięliśmy i wstępnie obrobiliśmy. Niedługo pojedzie do tartaku

    Tak mnie ciekawi czy macie wyceny ekip co do budowy domku i dachu?

  9. #9

    Domyślnie

    Na razie mamy wstepną wycenę. Za budowę z podpiwniczeniem za samą robocizne około 42-45 tyś (pełna wycenę dostaniemy po wprowadzeniu wszystkich najważniejszych zmian, ale kwota raczej diametralnie sie nie zmieni). Za dach 16 zł za metr2- za więźbę, następne 16 zł z metra za deskowanie - jeżeli będziemy je robić. Za krycie dachówką wraz z obróbką rynien itd 40-42 za metr2. To mnarazie było by tyle, a wy macie juz jakieś wstępne wyceny?

  10. #10

    Domyślnie

    Jeszcze mam takie pytanie odnośnie kosztów adaptacji projektu oraz kosztów zmian jakie wprowadziliście. Nam coś sporo chcą sobie policzyć. Odnośnie kosztów ekip, to jesteśmy w trakcie rozmów i wycen z kilkoma ekipami. Jak już będziemy mieli konkretne informacje to napiszę

  11. #11

    Domyślnie

    Cześć!
    My mamy juz kolejną wycenę, wycenę za dachówkę( cementową celtycka lub podwójne s braasa kolor czarny lub grafit), rynny, okna dachowe, folie, blache na dach i cały inny materiał na dach, oczywiście oprócz drzewa wyszło 34tys i jeszcze z możliwością obniżki. Także wydaje mi sie że nie jest tak źle A za adaptacje z piwnicami, przeliczeniami stropu itd 2tyś, plus ok 400zl na naniesienie na mapke.

  12. #12

    Domyślnie

    No to jeden architekt chciał mnie wykiwać Ruszam jednak z ofensywa po innych architektach

    U nas jedne z wycen to 35 tyś. za stan surowy oraz 15 zł. za m2 za dach. Jesteśmy w trakcie kolejnych rozmów.

  13. #13

    Domyślnie

    Hej
    Przeszlismy juz kolejny kroczek w budowie domu, podpisalismy wczoraj umowę z murarzem, w końcu zdecydowalismy sie na innego - za stan surowy wyjdzie 35tyś. Także ceny porównywalne z Waszymi. A tak poza tym to architekt kończy juz zmiany w projekcie i moze juz niedługo, złożymy wniosek o pozwolenie na budowe i wiosną ruszymy z budową.

  14. #14

    Domyślnie

    witam ja też z mazowieckiego konkretnie z siedlec
    czy można wiedzieć gdzie będziecie budować?
    ja się zastanawiam nad projektem, ciężko jest z tym ponieważ w większości są małe kuchnie wieeeeeelkie salony a pom gospodarczych ajk na lekarstwo
    o piwnicy to wogóle można zapomnieć
    wszystko dla ludzi co mało co gotują tylko pucują swoje otwarte na cały salon kuchnie , a wystarczy rybę w kuchni usmażyć i już w całym domu czuć , to co mnie najbardzie dziwi to fakt, że w projektach zazwyczaj hol ma ok 16-20 m kw. wiatrołap ok 3m kw (obrócić się nie można) a kuchnia 10 m kw , kotłownia też wieeelka - 5 m kw.
    Cztery szczepki i pełna kotłownia......................
    Sorry , że tak narzekam ale taka jest prawda.

  15. #15

    Domyślnie

    Witaj

    Ja buduję 15 km od Białegostoku. W tej chwili jestem jeszcze na etapie "papierowo - urzędowym". Mam nadzieję, że się z tym wyrobimy do wakacji i latem zaczniemy budowę.

    Jeśli wiatrołap jest dla Ciebie za mały, to można go powiększyć kosztem łazienki i będzie baaardzo duży My tą łazieneczkę przerabiamy na garderobę. Kuchnię też można odciąć od salonu. Wystarczy wydłużyć ścianę, likwidując w ten sposób bezpośrednie przejście z kuchni do jadalni.

    Pomieszczenie gospodarcze za garażem jest całkiem spore. Piwnicę też można doprojektować tak jak zrobiła to Kasfit. My z kolei wydłużamy garaż do dwustanowiskowego. Tym samym powiększy się też nam pomieszczenie gospodarcze za nim do naprawdę pokaźnych rozmiarów

  16. #16

    Domyślnie

    My będziemy budowac w okolicach Radomia, także to troche daleko od Siedlec. Nam fokus najbardziej przypadł do gustu, bo moim zdaniem ze wszystkich tych projektów jest dla nas najbardziej praktyczny. Mozna w nim wprowadzic kilka fajnych zmian i będzie super.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek_z2

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam kolegów budujących Fokusa.
    W tym tygodniu odbieram projekt, mam nadzieję, że do czerwca-lipca wjadę na plac budowy. Niestety załatwienie czegokolwiek w warszawskich urzędach to procedury ciągnące się miesiącami.
    Wybraliśmy z żoną fokusa z bardzo podobnych przyczyn co Wy - minimalna ilosć zmian (na parterze - poszerzenie przedsionka o garderobe kosztem łązienki i łazienka z pralnią w pomieszczeniu obok) Garaż dwustanowiskowy - nie obawiamy się o bryłę, nawet wydaje się nam, że będzie bardziej estetycznie. Na górze planujemy większe zmiany : pokój nad garażem zostaje wolny jako rekreacja (dwóch synów), zaprojektujemy dwie mniejsze łazienki, w pomieszczeniu, gdzie obecnie jest pokój nad przedsionkiem. Dla rodziców pokój z balkonem, natomiast dla chłopaków, dwa idealnie równe pokoje na ścianie szczytowej. Jestesmy przekonani, że to rozwiązanie zapewni nam komfort życia i mamy też rezerwę na apartamencik ( pokój nad garażem) dla babci, gdyby chiała z nami w przyszłości zamieszkać .
    pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Witam nie bardzo rozumiem gdzie będą te 2 mniejsze łazienki....
    my myślimy a benedykcie i nic tam bym nie zmieniała....

  19. #19

    Domyślnie

    mam pytanko do kasfit jak macie zaprojektowaną piwnicę pod garażem czy pod całym domem?

  20. #20

    Domyślnie

    Agnie-cha, piwnice mamy pod całym domem oprócz garażu, poczatkowo miała byc pod garażem i częścią domu, ale jest róznica w poziomach między garażem, częścia klatki schodowej a resztą domu dlatego też architekt stwierdził że najprostszym rozwiazaniem będzie ominięcie piwnicy pod garażem. Zostawilismy piwnice pod pomieszczeniem gospodarczym, bo tam bedzie kotłownia i wyciąg na popiół tak żeby nie trzeba go było nosic schodami w domu. Rozkład piwnic jest w zasadzie identyczny z rozkładem parteru, bedziemy jeszcze musieli dodac filar w największym pomieszczeniu. Wyskokość piwnic mamy zaprojektowaną na 2.20.

Strona 1 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony