dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 30
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 586
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek_z2

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam nie bardzo rozumiem gdzie będą te 2 mniejsze łazienki....
    my myślimy a benedykcie i nic tam bym nie zmieniała

    Witam, Na górze w fokusie nad przedsionkiem jest pokój, który po odpowiedniej adaptacji do się przerobić na mniejsze łazienki w tym jedna z duużym oknem Poza tym rozwiązanie to jest korzystne dla p[ionów kanalizacyjnych bo w praktyce wyjdą łazienki i WC z pralnią na dole w jednym pionie.
    benedykt jest OK, niestety nie na naszą działkę

  2. #22

    Domyślnie

    benedykt u nas zajmie prawie całą działkę bo ma szerokość 30 m
    rozważamy bardzo poważnie projekt APS 119 + 2G wybór odbędzie się najprawdopodobniej drogą losowania.

  3. #23

    Domyślnie

    Witaj marek_z2 Jak widzę wprowadziliście zmiany bardzo podobne do naszych. Oprócz tej przeróbki na górze z dwoma łazienkami. My planujemy ruszyć z budową pod koniec czerwca. Mamy już zgromadzone materiały i umówioną ekipę. A co do pracy urzędów, to te samy problemy są też na Podlasiu Fajnie, że jest coraz więcej budowniczych Fokusa. Z czasem pewnie nasze grono będzie się coraz bardziej powiększać, bo to bardzo funkcjonalnie zaprojektowany domek.

  4. #24

    Domyślnie

    Czy ktos szacowal wycene stanu surowego otwartego z dachem na ten rok? W okolicach Wroclawia wychodzi na razie ok 190tys netto z materialami, w tym robocizna ok 60tys, choc wyceny mam lacznie z materialami, bo tylko takie mnie interesuja (brak czasu na organizacje materialow).

    Dajcie znac jakie koszta Wy planujecie przy budowie tego domku.

    Pozdrawiam,

    Marcin

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Przemmek

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Wycena projektu Fokus mg projekt

    Witam
    Otrzymałem wycenę robocizny dla stanu otwartego (bez dachu i okien) na 53 tys. (Wrocław). Zastanawiam się jeszcze nad wykonawcą. Znacie dobrego wykonawcę, który budował już z keramzytu ?
    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie Re: Wycena projektu Fokus mg projekt

    Cytat Napisał Przemmek
    Witam
    Otrzymałem wycenę robocizny dla stanu otwartego (bez dachu i okien) na 53 tys. (Wrocław). Zastanawiam się jeszcze nad wykonawcą. Znacie dobrego wykonawcę, który budował już z keramzytu ?
    Pozdrawiam
    To drogo jesli bez dachu w obecnej sytuacji rynkowej. Za ta cene jestes juz w stanie znalezc wykonawce na caly stan surowy z dachem. Pamietaj, ze ceny materialow i robocizny leca na leb i szyje bo jest kryzys. Cena, ktora ja podalem wczesniej to juz historia. Teraz ekipy biora co jest i mozna znacznie zbic z ceny.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Przemmek

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za info. Nie mam dobrego przeglądu wykonawców. Ten był z polecenia, ale zastanawiam się nad innym, bo wg niego projekt jest skomplikowany i trochę się obawiam o jego kompetencje.
    Pozdrawiam,
    Przemek

  8. #28

    Domyślnie

    My jesteśmy umówieni z ekipą na 38 tyś. bez dachu. Inna ekipa, z dachem nam proponowała za 48 tyś. Najtańsze wyceny miałem na 35 i 30 tyś z dachem, ale ekipy nie były pewne. Tą mam z polecenia, sprawdzoną, co się jednak bardzo liczy.

    Niemniej jednak nie jest koniecznie tak, że ceny robocizny lecą na łeb na szyję. Jeśli wykonawca jest dobry i ludzie go sobie polecają, to ma zamówień na cały sezon. Poza tym, w różnych regionach kraju, są czasami też różne ceny. Aczkolwiek 53 tyś. rzeczywiście wydaje się być dość drogowato. Może w Waszym regionie, po prostu są takie ceny? Ekipy z którymi rozmawiałem o wycenie robocizny, mówiły, że za ten sam projekt rok temu wzięłyby więcej. Koleś, który chciał za całość z dachem 48 tyś. twierdził, że rok temu za ten projekt chciałby 60 tyś. Jak na ten rok 53 tyś. bez dachu wydaje się być trochę przesadzone. No chyba, że u Was tak się płaci w regionie...

  9. #29

    Domyślnie

    Nasz wykanawca za robocizne: stan surowy z podpiwniczeniem bez dachu weźmie ok 30 tys.
    Wczoraj zaczęliśmy kopać fundamenty, ma nadzieje że do końca tygodnia zalejemy beton. Oby tylko pogoda dopisała.

  10. #30

    Domyślnie

    Dobra cena
    My mamy już przygotowane materiały i plac oraz umówioną ekipę. Czekamy tylko aż przyjdzie pozwolenie z urzędu. Ma być w tym miesiącu.

  11. #31

    Domyślnie

    U nas widac juz pierwsze efekty cieżkiej pracy. Niestety glina utrudniła troche kopanie.




  12. #32

    Domyślnie

    O kurcze, współczuję podłoża! Nieźle się trzeba namachać, żeby poradzić sobie z gliną

    Fajnie, że już zaczęliście My jeszcze czekamy! Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to powinniśmy zacząć na początku lipca. Czekam na kolejne zdjęcia. Swoje też umieścimy jak już będzie co fotografować

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hanka0478
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących Fokusa. Projekt Fokusa zakupiliśmy w lutym. Z niecierpliwością czekamy na pozwolenie aby zacząć budowę naszego domku w okolicach Trójmiasta. Wykonawcę już mamy, za stan surowy z dachem (do pokrycia papą), z podpiwniczeniem oraz podwójnym garażem zapłacimy 48 tys.
    Jak tylko coś się zacznie u nas dziać "pochwalimy się".

  14. #34

    Domyślnie

    Jakie kominy macie zamiar zastosować, my prwdopodobnie zdecydujemy się na komin systemowy Schiedla: Rondo do kominka i Rondo Plus do kotła.

  15. #35

    Domyślnie

    Korzystajac z chwilki czasu dodaje kolejne zdjęcia. Miło popatrzec jak szybko wszystko sie zmienia.



  16. #36

    Domyślnie

    Miło popatrzeć jak Wam domek rośnie My mamy już pozwolenie na budowę. Jutro geodeta osadzi nam dom, a sobotę zdejmujemy humus. W poniedziałek pewnie zaczniemy kopanie fundamentów

  17. #37

    Domyślnie

    Fajnie, że juz przebrnęliście przez papierkową robotę, teraz to juz sama przyjemność, oczywiście nie zawsze ale chociaz jeden etap mamy za sobą. U nas jak widac narazie dopiero piwnice. Trzymam kciuki i pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    Kasfit, planujecie robić strop jak w projekcie - Terive, czy może zmieniacie na monolit?

  19. #39

    Domyślnie

    Będziemy mieli lany strop, zrezygnowalismy z Teriva, a wy jaki zamierzacie mieć?

  20. #40

    Domyślnie

    My mamy zaprojektowaną Terivę i byliśmy na nią już zdecydowani, ale majstrowie zaczęli nas wczoraj namawiać na strop monolityczny. Co spowodowało, że dokonaliście zmiany?

Strona 2 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony