dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 30
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 586
  1. #41

    Domyślnie

    Z tego co mówił nam murarz i wszyscy których sie radzilismy to lany strop w gruncie rzeczy ma być lepszy. Teriva podobno pęka. Do lanego stropu potrzebne jest wiecej desek itd ale jest on cieńszy i nawet po wyciszeniu zyskamy troche na wysokości pomieszczeń, głównie chodzi nam tu o piwnice. ALe na parterze też przyda sie kilka centymetrów, szczególnie jeśli będziemy chciwli gdzieś obniżyc troche sufit itd.

  2. #42

    Domyślnie

    A ile kosztowało Was przeprojektowanie stropu przez architekta i przeliczenie przez konstruktora?

    My chyba zostawimy już tak jak w projekcie, mając nadzieję, że majstrowie dobrze ułożą Terivę. Przeprojektowanie sporo by pewnie wyniosło.

    Dom mamy już osadzony i zrobiony wykop W poniedziałek ruszamy ostro do boju

    Jeszcze dwa pytanka mam.

    Co zrobiliście z kominkiem? Chodzi mi o to, czy przenieśliście go na którąś ścianę, czy zostawiacie tak jak jest w projekcie - pod skosem w rogu salonu?

    Jaki planujecie system ogrzewanie? Olej, gaz, coś innego...

  3. #43

    Domyślnie

    Zmiany stropu robił nam projektant razem z piwnica także za wszystko zapłaciliśmy ok 2500 zł.
    Kominek zostanie w tym samym miejscu, z tym, że po rozmowie z kilkoma "ekspertami" od kominków zmieniliśmy średnice komina z 270 na 200. Podobno do zwykłego kominka taka średnica była by za duza i spokojnie wystarczy 200. Prawdopodobnie zastosujemy system dystrybucji gorącego powietrza (DGP), żeby wykorzystać kominek do ogrzania kilku pomieszczeń.
    Co do ogrzewania całego domu to planujemy kupic kocioł na trociny,drzewo i węgiel i miał.
    Wrzucam nowe zdjęcia:


  4. #44

    Domyślnie

    Powiem Ci szczerze, że udało się Wam znaleźć taniego architekta. Nasz za powiększenie garażu, zmiany konstrukcyjne w stropie garażu, adaptację, projekt zagospodarowania terenu i załatwienie sprawy z pozwoleniem na budowę w starostwie policzył sobie łącznie 4000 zł (z vatem). A inni architekci, z którymi rozmawiałem chcieli jeszcze więcej. Jeden tylko chciał taniej - 2500 zł, ale w zawodzie pracował od niedawna. Wzięliśmy więc bardziej doświadczonego, ale niestety sporo droższego.

    Kominek też zostawiamy tak jak w projekcie. Z tym, że chcielibyśmy zainstalować kominek z płaszczem wodnym. Natomiast kocioł do c.o. bierzemy na ekogroszek.

    Fajnie popatrzeć na Wasze zdjęcia Swoje umieścimy jak już będzie, co fotografować U nas na razie przestój przez plagę ciągłych deszczów Majstrowie przygotowali cześć ław fundamentowych i trzasnął potężny deszcz. No i teraz woda stoi w wykopie Najgorsze jest to, że leje nam na budowę prawie codziennie i historia się powtarza. Weekend zapowiadają w naszym regionie pogodny, więc może w końcu się uda. Najważniejsze to "wyleźć z fundamentów", a potem już jakoś pójdzie

  5. #45

    Domyślnie

    Witajcie !!!

    My tez przymierzamy sie do budowy Fokusa. Jeszcze do wczoraj naszym faworytem byl Faworyt II. Jednak ze wzgledu na skosy i niepraktyczne okna lukowe na poddaszu prawdopodobnie zrezygnujemy z niego!

    Mam nadzieje, ze z czasem milosnikow Focusa bedzie wiecej i bedziemy mogli wymieniac sie doswiadczeniami z budowy.

    Mamy zamiar budowac go z wersja garazu dwustanowiskowego. Na ten temat rozmawialismy juz Z MGprojekt.

    pozdrawiam

    Beata

  6. #46

    Domyślnie

    Witaj

    Wątek z domkiem Fokus rozwinął się bardziej tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/czy-ktos-...ighlight=fokus

    Jak się przekonacie z powyższego wątku, dwa pierwsze Fokusy są właśnie w trakcie budowy. Inne powstaną pewnie wkrótce, bo coraz więcej osób jest zainteresowana tym projektem

    Od siebie dodam jeszcze, że my również zrezygnowaliśmy z wcześniej wybranego projektu ze względu na skosy, który zabierały mnóstwo powierzchni. W Fokusie musieliśmy zmieniać bardzo mało, bo to bardzo praktycznie zaprojektowany domek. Architekt uwzględnił uwagi i najczęściej wprowadzane zmiany do projektu Faworyt i tak powstał Fokus

    My również budujemy z garażem dwustanowiskowym.

  7. #47

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum!

    My tez chcemy budowac Focusa (z dwoma garazami) i to z tych samych powodow co wiekszosc forumowiczow. Mniej skosow na poddaszu, dwuspadowy dach. Jeszcze do niedawna naszym marzeniem byl Faworyt II.
    Ale teraz na 100 % Focusik.
    Bedziemy budowac w okolicach Zielonej Gory.

    Co do zmian to chcemy takie:
    - z lazienki na dole zrobic garderobe,
    - z pom. gosp. na dole zrobic lazienke
    - przedluzyc sciane w salonie do "kropki"
    - z czesci pomieszczenia nad garazem zrobic suszarnie.
    - zrezygnowac z okien lukowych na poddaszu chybaaaaaaa???
    - podniesc scianke kolankowa o jeden pustak

    to tyle ze zmian, chybo ze dojdzie cos w trakcie

    Pozdrawiam
    Beata

    P.s. dzieki grigorios za namiary na te strone

  8. #48

    Domyślnie

    Witajcie,

    czy na etapie budowy Waszego Focusa natkneliscie sie moze

    na jakies problemy konstukcyjne lub projektowe ?
    Na forum Faworyta, ktory byl poprzednikiem Focusa mozna sie

    natknac na szereg problemow i uwag jakie mieli inwestorzy

    przy budowie Faworyta:

    1) przeszacowane zbrojenie
    2) za niski komin od pom.gospodarczego
    3) filary z przodu zdecydowanie za blisko sciany domu i to

    nie ladnie wyglada.
    3) komin w kotlowni (frontowy) wchodzi w krokiew
    4) bledne wyliczenia jesli chodzi o wylewki na górze - na 2

    przekrojach rózne.
    5) problem podciagów
    6) kanalizacja / wentylacja
    7) brak izolacja garazu
    slup metalowy - niemal na srodku pomieszczenia nad

    garazem

    Czy moglby ktos mi przeslac pogladowy rysunek Focusa z

    podwojnym garazem oraz wymiary tego garazu? Jestem ciekawa

    jak wyglada bryla takiego Focusa.

    pozdrawiam
    Beata

  9. #49

    Domyślnie

    Fokus jest swego rodzaju nową wersją Faworyta. Architekci uwzględnili najczęstsze poprawki wprowadzane przez swoich klientów i zmodyfikowali Faworyta do nowej wersji, czyli Fokusa. Z tego można by wysnuć wniosek, że problemy, o których mówisz, że maja budowniczowie Faworyta nie powinny już pojawić się w Fokusie.

    Dwa pierwsze Fokusy są dopiero w trakcie budowy, więc jak na razie zbyt wiele uwag i opinii na ich temat nie ma. Od siebie mogę powiedzieć, że póki co (jestem na etapie budowy ścian fundamentowych) nie natknąłem się na problemy o których napisałaś. Architekt adaptujący projekt również nie miał zastrzeżeń. Podobnie wykonawcy, którzy bardzo dokładnie projekt przestudiowali.

    To, co zmienił architekt u nas w stosunku do orginalnego projektu miało związek z powiększeniem garażu do dwóch stanowisk. Ponieważ garaż się powiększył i tym samym powiększył się strop, więc konstruktor zaproponował pewne zmiany w stropie nad garażem. I to tyle. Póki co ze swoim Fokusem żadnych problemów nie mam Dziś wylaliśmy ławy, zaś jutro zaczynamy murować ścianki z bloczków fundamentowych. Co do tego jak wygląda garaż powiększony do dwóch stanowisk, to cyknę jutro fotkę fundamentów i umieszczę na forum

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    filka

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam tez zdecydowalismy sie na Fokusa,wiec fajnie ze znalazlam takie forumu nas to potrwa jeszcze bo nie mamy planu zagospodarowania wiec musimy wystapic o warunki zabudowy wiec min 6miesiecy wiec dopiero wiosna zaczniemy pewnie
    bylismy wczoraj u architekta i bedziemy robili sporo zmian a mianowicie:
    2garaze
    z zewnatrz wykusz wysuniety do przodu i balkon na filarach
    z boku balkon a pod nim wykusz w jadalni(niepotrzebny daszek)
    za garazami kotlownia i pomieszczenie gospodarcze
    lazienka na miejscu pomieszczenia gospod-pralni
    wiatrolap powiekszony w miejsce lazienki
    kuchnia powiekszona o spizarnie
    na poddaszu lazienka z pralnia w prawym rogu a z niej po stopniu zejscie nad garaz do suszarni
    no i zastanawiamy sie tez czy nie zrobic przejscia do garazu obok lazienki a pod klatka schodowa zrobic schowanko

    mam pytanie do osób ktore buduja garaz2stanowiskowy jaka szerokosc robicie?bo my mamy 1bardzo szeroki samochod i zastanawiamy sie nad szerkoscia ale boimy sie zeby tez dom nie stracil na wygladzie
    aha i powiedzcie mi do jakiej wysokosci podnosicie skosy?bo nam powiedzial ze mozna maksymalnie do 120
    z niecierpliwoscia czekam na nastepne fotki z budowy

  11. #51

    Domyślnie

    Witam wszystkich nowych zwolennkiów Fokusa miło, że grono nam sie powieksza My podobnie jak Gregoris jak na razie nie napotkaliśmy na błędy w projekcie ale jak wiadomo wszysko przed nami i oby było tych błedów jak najmniej. Jak widac na zdjęciach właśnie skończyliśmy piwnice i najprawdopodobniej jeśli wszystko dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu zalejemy pierwszy strop



  12. #52

  13. #53

    Domyślnie

    Powyższe zdjęcie dla tych, którzy są ciekawi jak wyglądają ławy fundamentowe pod garażem na dwa samochody


    Poniżej ławy zalane betonem. Garaż to ten duży prostokąt u góry zdjęcia



    I jeszcze garaż z bliższej odległości.



    Jeśli chodzi o szerokość garażu, to najdłuższa belka w stropie nad garażem mamy strop gęstożebrowy) będzie miała 665 cm. Robimy garaż z jednymi drzwiami. Nie stosujemy rozwiązania typu słupek na środku wjazdu do garażu i tym samym dwoje drzwi, oddzielnie na każdy samochód. Będą jedne duże drzwi do garażu. Nie chcieliśmy słupka, żeby mieć większe pole manewru przy wjeździe i wyjeździe

    Fajnie, że jest coraz więcej zwolenników Fokusa. Widzę, że większość osób przerabia pomieszczenie gospodarcze na dole na łazienkę.

    Filka sporo zmian wprowadzacie. O jakim wysunięciu wykusza piszesz do przodu. Chodzi Ci o to, że robicie przy jadalni większy wykusz? Chcecie zrobić dodatkowo z przodu balkon oparty na słupach, tak? Pytam, bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem Twój opis

    Kasfit, będziecie mieli potężną piwnicę

    U nas w tej chwili trwa budowa ścianek z bloczków fundamentowych.

  14. #54

    Domyślnie

    Grigoris miło papatrzec jak u Was tez praca wre Czekamy na kolejne fotki

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    filka

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    GRIGORIOS wykusz w jadalni zostaje jak byl ,tylko nad ...zamiast daszku robimy balkon.a z przodu tez nie bedzie tego daszku malego
    tylko balkon na filarach a z balkonu z tylu juz rezygnujemy.
    fajne fotki jak milo popatrzec

  16. #56

    Domyślnie

    Grigoris mam pytanie odnosnie kolumn przed wejściem, czy zmieniacie odległośc między nimi a domem czy zostawiacie tak jak jest? My miliśmy na poczatku zostawic jak w projekcie ale teraz dopiero widac że sa one strasznie blisko ściany a jeszcze doliczając do tego późniejsze ociplenie to będą nieładnie wyglądały. Odsuniemy je jak najbardziej sie da żeby nie straciło to wyglądu.

  17. #57

    Domyślnie

    Muszę przyznać Kasfit, że mnie zaskoczyłaś! Na wizualizacji te kolumny wyglądają ładnie. Architekt, ani wykonawca nie zwracali nam uwagi, że coś jest z nimi nie tak. Przeanalizuje projekt, ale wydaje mi się, że będzie ok i chyba zostawimy tak jak jest. A jak doszliście do tego, że te kolumny będą za blisko? Ja bym się właśnie obawiał, że ich odsunięcie mogłoby zepsuć bryłę domu...

  18. #58

    Domyślnie

    No własciwie to juz sama nie wiem, może ja przesadzam z tą odległością ale na wizualizacji wydawało się że kolumny są troche dalej osadzone - no ale to tylko wizualizacja. Zastanawiamy sie nad wygięciem troche drutów (ale to bedzie kwestia kilku centymetrów). Nie chce ich przesuwać dużo do przodu bo wtedy ganek może stracic na uroku (a nie chce go wydłużać). Wklejam pare fotek żebyś mógł to ocenić. To pewnie są moje wymysły a wszystko będzie wygladało inaczej jak będzie gotowe


  19. #59

    Domyślnie

    Na zdjęciach rzeczywiście zbrojenie jest bardzo blisko ściany. Jeśli jednak tylko tym się sugerować to by znaczyło, że słupy będą opierać się wręcz o ścianę. Na pewno końcowy efekt będzie taki jak w wizualizacji. Nie chce mi się wierzyć, żeby miała być aż taka rozbieżność... W sumie dopiero wychodzicie z piwnic

  20. #60

    Domyślnie

    Witam,

    Kasfit, Gregoris u Was prace rzeczywiscie sprawnie posuwaja sie na przod
    Fajnie, w krotce bedzie mozna zobaczyc Fokusika w calej okazalosci Juz nie moge sie doczekac. Prosze wklejajcie nowe fotki, milo patrzec jak rosna Wasze domki
    Kasfit faktycznie te slubki moga byc za blisko sciany. Mam nadzieje, ze to tylko zludne wrazenie i zycze powodzenia w dalszej budowie.

    Pozdrawiam wszystkich budujacych Fokusika. I niech sie mury pna do gory!!!

    Beata

Strona 3 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony