dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 30
Pokaż wyniki od 581 do 586 z 586
  1. #581

    Domyślnie

    Nikt tu już pewnie nie zagląda, ale co tam Mieszkamy w swoim Focusie już ponad 3 lata, więc mogę się podzielić praktycznymi wrażeniami.

    Co mi się podoba?
    1. Dużo miejsca. Jest naprawdę gdzie mieszkać
    2. Spiżarka przy kuchni - kapitalna sprawa.

    Co mi się nie podoba?
    1. Połączenie garażu z resztą domu. Jest to chyba najbardziej denerwująca rzecz w tym projekcie. Wjeżdżam sobie samochodem do garażu, ubrany po uszy, bo to zima. Wchodzę do domu i... muszę przejść cały korytarz, żeby dojść do wiatrołapu i tam zdjąć brudne buty i kurtkę. No niestety, korytarz w tej sytuacji będzie się notorycznie brudził. Jedyne rozwiązanie, to zorganizowanie pod schodami drugiego wiatrołapu (garderoby) gdzie mogą wisieć kurtki i stać buty, co też nie jest fajne, bo nie mogę sobie użyć tego miejsca jako schowka na różne szpargały. W dodatku nie raz tak było, że po pełnym założeni garderoby nagle się okazywało, że "nie tą czapkę wziąłem co trzeba", albo "zapomniałem rękawiczek" i trzeba wędrować do wiatrołapu po te rzeczy. Dwa wiatrołapy/garderoby na ubrania na podwórko do rozłożenie ubrań na dwie części, co jest bardzo męczące.
    2. Bezsensowna strata miejsca na korytarz na dole. Ścianę w salonie mamy podciągnięta do miejsca zaznaczonego w projekcie jako słup. Ale nawet gdybyśmy tego nier zrobili to i ściana była krótsza to i tak między salonem, a korytarzem stałby słup - przeszkadzajka. Za dużo miejsca idzie na korytarz. Powinno być płynne połączenie salonu z korytarzem, jako jedna powierzchnia.
    3. Drewniane schody. Nie róbcie tego! Chociażby zrobił je najlepszy stolarz świat i tak pewnego dnia zaczną skrzypieć.
    4. Zupełnie nie potrzebna decyzja o położeniu płytek na korytarzu i w jadalni. Można było spokojnie dać w tych miejscach drewnianą podłogę.
    5. Kocioł na ekogroszek do ogrzewania. Niby w woreczkach, niby miało być czysto i schludnie, a i tak kotłownia potwornie się kurzy od pyłu węglowego. Nie polecam.
    6. Trochę za małe okna na dole. Mogłoby być więcej światła.

  2. #582

    Domyślnie

    Cytat Napisał grigorios Zobacz post
    .
    Dobry człowieku, mieszkańcu Fokusa 2... Zagląda się tu i zagląda i snuje jak duch ten wyliniały po tym forum...
    Ja jestem na etapie stanu... zero i mam tyle pytań, że kapcie spadają.
    Twoje uwagi uważam za cenne. Też wpadłam na nadmiar powierzchni korytarza... powiększając spiżarnię jego kosztem. Zlikwidowałam również wejście do kuchni z korytarza. Teraz mamy dylemat z wysokością... By schować rury rekuperacji potrzeba nam minimum 20 cm pod sufitem, a miejscu wyjścia rury z kotłowni aż 25cm !!!
    Szaleć z wysokością nie możemy, ze względu na WZ, które dopuszczają u nas... 8,50 m do kalenicy
    I mogłabym tak pisać i pisać i pisać... Marzyło mi się odwiedzenie kogoś z Fokusem, jednak nikt nie chce domokrążców przyjmować Chyba sama też bym nie chciała
    Kupiłam projekt nie jako Bob Budowniczy lecz pionierka budowlana i nie przyszłoby mi do głowy, ze mam w nim... PODCIĄGI... widoczne w salonie...
    Dzięki użytkownikom tego forum, ich zdjęciom zobaczyłam tę belkę wystającą z sufitu i zadrżałam... Poleciałam do mojej Pani Architekt , któ wskazała palecm wskazującym JAK WÓŁ widoczne podciągi na suficie. Teraz je ukrywam Itd, itd, itd...
    Ostatnio edytowane przez dome ; 08-04-2017 o 15:46
    Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.
    Antoine de Saint-Exupéry

  3. #583

    Domyślnie

    Cytat Napisał grigorios Zobacz post
    6. Trochę za małe okna na dole. Mogłoby być więcej światła.
    Ha!!! Nad powiększeniem okien właśnie dumaliśmy
    Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.
    Antoine de Saint-Exupéry

  4. #584

    Domyślnie

    Witam ponownie forumowiczów. Ja jestem na etapie wykańczania w środku. Trochę wolno mi to idzie ale cały czas do przodu.
    Co do okien to według mnie są wystarczające.
    Belki w salonie nie mam, zrobiłem strop lany i u mnie jej nie ma.

  5. #585

    Domyślnie

    Cytat Napisał stasikk Zobacz post
    Witam ponownie forumowiczów. Ja jestem na etapie wykańczania w środku. Trochę wolno mi to idzie ale cały czas do przodu.
    Co do okien to według mnie są wystarczające.
    Belki w salonie nie mam, zrobiłem strop lany i u mnie jej nie ma.
    U mnie niestety mimo monolitu Pani Konstrutor nie pozwoliła zlikwidować podciągów...
    Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.
    Antoine de Saint-Exupéry

  6. #586

    Domyślnie

    Cytat Napisał stasikk Zobacz post
    Ja jestem na etapie wykańczania w środku.
    Czy mógłbyś udostępnić zdjęcia z Twojej realizacji? Jeśli nie na forum to chociaż na priv
    Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.
    Antoine de Saint-Exupéry

Strona 30 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony