dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie piwnicy starego domu

    Witam wszytkich, do tej pory byłem jedynie podglądaczem tej strony, sam wykonuję prawie wszytkie prace i roboty domowe, więc może komuś będę mógł pomóc - ale do rzeczy.
    Forum to i inne przeszukuję już od dwóch tygodni i nie znalazłem odpowiedzi, był tu raz podobny temat lecz nie skończył się dokładnym wyjaśnieniem problemu, teraz już nie moge znależć tego postu, expert też nie odpowiada, chyba zbyt trudny temat.
    Zamierzam ocieplić wybudowany w połowie lat 70-tych dom i chcę zacząć od piwnic, które są użytkowe nieocieplane. Ściany piwnic do wysokości gruntu od zewnątrz pomalowano przeciwwilgociowo smołą lub lepikiem (brak informacji na ten temat) i problem polega na przyklejeniu do tego podkładu styropianu.
    Pytanie 1 Jak odróżnić lepik, smołę czy są materiałami organicznymi? (z chemii nie byłem orłem)
    Pytanie 2 Jak poradzić sobie z mocowaniem folii do ściany pokrytej smołą, przyklić czymś, przybić podwiesić na ścianie? aby oddzielić styropian od organicznego podkładu,
    Pytanie 3 Kleje stosowane w chwili obecnej do przyklejania styropianu sprawdzą się w przypdku klejenia do folii?
    Pozdrawiam
    Remonty czas zacząć !

  2. #2

    Domyślnie

    temat będę odgrzewał, może ktoś to przerabiał?
    Remonty czas zacząć !

  3. #3

    Domyślnie

    ocieplaj nie styropianem a styrodurem, nie bedzie problemu z rozpuszczalnikami organicznymi (które pewnie i tak już wyparowały z tej smoły za tyle lat), pomysł z folią dla mnie bez sensu, warto też odwiedzić 2-3 lokalne dobre sklepy/hurtownie celem rozeznania sie w materiałach dostępnych dla takiej operacji

    ps. żeby nie było - fachowcem-profesjonalistą-expertem nie jestem

  4. #4

    Domyślnie

    Tu mam problem
    Przy zastosowaniu Styroduru (polistyren ekstrudowany) nie ma konfliktu ze smołą? i nie wchodzi on w reakcję z oparami związków organicznych?
    Jeśli tak to sprawa byłaby prosta.
    Remonty czas zacząć !

  5. #5

    Domyślnie

    Wiekszość informacji znalezionych w internecie niestety wyklucza możliwość stosowania styroduru. np:
    http://termodom.pl/buduj/fundamenty/...entow?show=all

    Może ktoś zna temat z doświadczenia lub z rozmów z fachowcami?
    Remonty czas zacząć !

  6. #6

    Domyślnie Re: Ocieplenie piwnicy starego domu

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał Smuga
    Pytanie 2 Jak poradzić sobie z mocowaniem folii do ściany pokrytej smołą, przyklić czymś, przybić podwiesić na ścianie? aby oddzielić styropian od organicznego podkładu
    z tego co mi się kojarzy to styropian rozpuszczają organiczne rozpuszczalniki zawarte w izolacjach bitumicznych, a one odparowują prędzej czy później, jeśli twoja izolacja ma już 40 lat to bardzo wątpliwe jest czy stanowi jakieś zagrożenie dla styropianu
    No tak tylko zostaje jakieś "ale", nie chcę byc pionierem w tej dziedzinie, a bardziej nie chcę po kilku latach robić nowego ocieplenia
    Remonty czas zacząć !

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    to weź pomaluj bitumem na bazie nieroganicznych rozpuszczalników i tyle, nie będziesz płakał
    a mpoplaw prawdę pisze,
    i pionierem raczej też nie bedziesz
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Do bitumu można kleic bezrozpuszczalnikowymi klejami bitumicznymi.

    Do wieloletniej powłoki - nie ma już co się przejmowac rozpuszczalnikami - odparowały.
    Do fundamentu nadaje się jedynie Styrodur lub styropian EPS o obniżonej nasiąkliwości - zrobiony z surowca o nazwie Peripor - cena niestety porównywala do XPS - Styroduru

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony