dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 163
  1. #1

    Domyślnie projekt HENRYK pracownia ARCHIPELAG

    Dzień dobry!

    Jestem na etapie wyboru projektu.Podoba mi się projekt Henryk z pracowni Archipelag.Co onim sądzicie i dlaczego jest taki drogi ?
    Jezeli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z tym projektem ( a moze juz wybudował) to bardzo proszę o informację.

    Dziękuję i pozdrawiam.

    http://www.archipelag.pl/projekty/pr...NavText=Henryk

  2. #2

    Domyślnie

    Czy nikomu się nie podoba ?

  3. #3

    Domyślnie

    Podoba???
    jest jak z bajki, super - ale nie na kieszeń przeciętnego Polaka. Drogi, o skomplikowanym bardzo dużym dachu, pow. też niczego sobie.
    Jesli masz dużo kasy to buduj, jeśli nie to zejdź na ziemię i poszukaj czegoś prostszego.
    Jak dla mnie salon za duży, lubię przestrzenie, ale bez przesady. Ogród zimowy super rzecz. A cena - jaki dom taka cena.

    Pozdr....G
    Pozdrawiam Groszek

  4. #4

    Domyślnie

    musisz miec chlopie kasiury napalajac sie na taki dom sam dach tu bedzie kosztowal ze 70 tys :>

    a "domek" ladny ladny nie powiem ........
    pzdr

  5. #5

    Domyślnie

    Domek rewelacja, prześliczny. Obejrzałam dokładnie wszystkie rzuty, elewacje i po prostu mnie zachwycił! Bardzo jestem ciekawa czy faktycznie się na niego zdecydujesz...będę czekać na zdjęcia z realizacji Powodzenia!
    Justa

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Greg_Z

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    po wielu miesiącach analiz dokonaliśmy z żoną wyboru projektu - Henryka. Przed rozpoczęciem prac bardzo byśmy chcieli wymienić doświadczenia nt. budowy tego domu. Czy jest ktoś, kto ma na nt. tego projektu jakąś praktyczna wiedzę ?
    Pozdrawiam
    Grzegorz

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem czy uda Ci się znaleźć kogoś kto buduje/budował, ale radzę poszukać bardzo dobrej ekipy:
    -dach,
    -przeszklenia
    -stolarka

    w rzeczywistości może wyglądać lepiej, ta stylizacje nie podoba mi się
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greg_Z
    Witam,
    po wielu miesiącach analiz dokonaliśmy z żoną wyboru projektu - Henryka. Przed rozpoczęciem prac bardzo byśmy chcieli wymienić doświadczenia nt. budowy tego domu. Czy jest ktoś, kto ma na nt. tego projektu jakąś praktyczna wiedzę ?
    Pozdrawiam
    Witam
    Czy nadal jesteście zdecydowani na ten dom?
    Ja mam juz kupiony projekt, ale walczę z biurokracją (WZiZT)
    Piotrek

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Ja wiem czy to jest aż taki piekny dom ??? Może mam spaczony gust, bo skoro nawet mag sie wypowiada w przychylnym tonie . Do rzeczy jednak.
    Chcę zwrocic uwage na kilka spraw :
    1. Spiżarnia mimo dośc dużego metrazu chyba nie bedzie zbyt wygodna - jest wąska. A może sie mylę? Nie wiem ile ona ma szerokości,ale moim zdaniem powinna miec co najmniej 1,3 szer. Warto ja poszerzyc kosztem gabinetu.
    2.Brak mi Wc w części dziennej, bo ta lazienka na parterze warto, by była tylko dla sypialni. Może lepiej to pomieszczenie podzielic na 2 mniejsze ?
    3. schody - może to taki ich urok, może własnie ten kształt wam sie podoba - dla mnie to marnotrawstwo powierzchni i naciaganie kosztow. Te 2 pusteczki obk nich to to ni przypiął ni wypiał, a do tego hol na poddaszu jest kiszkowaty. Ja zrobilabym je zwyczajnie pod katem prostym, ze spocznikiem. Byłybu wygodniejsze, a i poddasze byloby bardziej uporzadkowane, byłaby pustka 1,ale wieksza. A może one inaczej sie nie mieszczą i stąd ich taki udziwniony kształt ?
    4. Brak mi przejścia bezposredniego z garazu do domu.

    Generalnie nie jestem zwolenniczka takich "rozfalowanych" dachów i moim zdaniem dom jest udziwniany na siłe. chyba tylko po to, by uzasadnic koszt projektu, ale może ja mam spaczony gust....

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wwiola
    2.Brak mi Wc w części dziennej, bo ta lazienka na parterze warto, by była tylko dla sypialni. Może lepiej to pomieszczenie podzielic na 2 mniejsze ?
    malutkie wc /1,8 m/ znajduje się obok łazienki
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  11. #11

    Domyślnie

    Sprawia wrażenie, jakby w kilku miejscach dach sie juz zapadł, a w innych za chwilę to sie stanie

  12. #12

    Domyślnie

    Ja tylko odpowiedziałem na pytania autora, nie pytał co o nim sądzimy i czy nam sie podoba
    dlatego krótko ina temat a co do funkcjonalności i urody chętnie się wypowiem jak zapyta
    pozdrawiam

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Jestem przekonana, że ten dom po wybudowaniu będzie robił ogromne wrażenie i nawet krytykanci przystaną z rozdziawioną paszczą jak zobaczą taką rezydencję na żywo Mnie się bryła szalenie podoba. Zgadzam sie z Groszkiem - dom z bajki.
    Mnie się tylko jedno nie podoba: ogromna przestrzeń na dole i maleńkie sypialnie na górze. No chyba, że metraż jest podany po odliczeniu skosów, ale i tak jak będą tam mieszkać dzieci, to trochę to niesprawiedliwe, że w domu 320-metrowym mają dla siebie kliteczki jak w małym, oszczędnym domku...Ale to tylko moje osobiste odczucie.
    Ale jak będą już zdjęcia Waszych domów....rany, już się ekscytuję na samą myśl

  14. #14

    Domyślnie

    Dziekuję za wszystkie opinie !
    Po drobnych modyfikacjach z garażem ,będzie to wyglądało mniej więcej tak ( i będzie przejscie bezpośrednio z garażu do domu):

    http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...q=pio_TREK&k=2

  15. #15

    Domyślnie

    Daj może rzuty po modyfikacji.
    W widoku z garażem jest już maksymalnie brzydko.

    Chyba ciężko znaleźć bardziej nieudany projekt.
    pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem wyboru tak nietuzinkowego projektu. Tu nawet nie chodzi o koszty bo to widać na pierwszy rzut oka, ale o odwagę i zaufanie do ekipy aby nic w nim nie spartoliła. Jeżeli wątek się rozwinie będe zaciekłym obserwatorem i życzę powodzenia w budowaniu.

  17. #17

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem wyboru tak nietuzinkowego projektu. Tu nawet nie chodzi o koszty bo to widać na pierwszy rzut oka, ale o odwagę i zaufanie do ekipy aby nic w nim nie spartoliła. Jeżeli wątek się rozwinie będe zaciekłym obserwatorem i życzę powodzenia w budowaniu.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Uuuuuuuu chyba jednak mam spaczony gust, bo widok z garażami na dole jeszcze mniej mi sie podoba (a raczej bardziej niepodoba )niz oryginalny.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Wyglada troche jak wschodnia swiatynia. Za bardzo wyszukana forma.
    Gabriela

  20. #20
    Guest

    Domyślnie Czy ktoś wie gdzie stoi gotowy HENRYK Archipelagu?

    Bardzo proszę o informację.Z góry dziękuję

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony