Witam Forumowiczow.
Kupilismy z nazeczona domek(po 3 latach oszczedzania i ciezkiej pracy za granica)i chcemy go wyremontowac.Nie wiem jak sie za to zabrac i prosze o pomoc,ale pokolei.Domek z bala z lat 50,pokryty eternitem(sciany i dach).
Teraz o tym co planuje:
PARTER
1.przebudowa(bez zmiany wymiaru)szopy z tylu domu.ten sam wymiar tylko ze bedzie z pustaka a nie z drzewa jak teraz.
2.wyburzenie scianek dzialowych w domu i postawienie nowych z izolacja akustyczna
3.przebudowa ganku od frontu(pekaja sciany i zapada sie podloga)bez zmiany fundamentu i wymiarow
4.wymiana oryginalnych wiekowych okien,powiekszenie jednego z otorow w dol i wstawienie dzrwi zaszklonych,dodanie 1 okna
5.ulozenie drewnianego podestu z boku budynku,(wyjscie przez nowe drzwi jw.
6.ocieplenie scian od zewnatrz-welna+tynk akrylowy
7.wymiana instalacji el,wodnej,zalozenie CO gazowego(przylacze gazu,gaz jest w granicy)
8.kominek z nawiewami

STRYCH
1.ocieplenie
2.adaptacja na 3 sypialnie,w jednej lazienka
3.4okna dachowe,zmieszcza sie miedzy krokwiami
4.podwyzszenie gauby i wstawienie dzrwi ,wyjscie na dach szopy z tylu budynku
5.zmiana pokrycia dachowego.

Reszta to jusz proste zeczy,o ktore sie nie martwie.Prosze powiedzcie jak sie za to zabrac,nie chodzi mi o samo wykonanie prac.Jestem wykwalifikowanym budowlancem i prowadze firme budowlana,tyle ze w innym kraju i nie mam pojecia o polskich przepisach.Powiedzcie co naprawde musze zglaszac i projektowac a na co przymknac oko i poprostu zrobic.Czytalem juz stronke ale wg niej nawet malowanie elewacji trzeba zglaszac w gminie .Dodam ze ten dom nie posiada czegos takiego jak plan czy projekt.Wiec jak sie postaram to unikne zyczliwosci sasiadow i nikt nie udowodni ze cokolwiek zrobilem teraz a nie ktos inny 30 lat temu.
Dzieki za pomoc,moze komus sie zachce odpisac,domyslam sie ze to duzo pytan ale nie mam jak sie dowiedziec w inny sposob(nie mieszkam w polsce).
Przepraszam za slownik-nie posiadam polskiej trzcionki.
7