dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aneta6

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    13

    Domyślnie Projekt rozbudowy domu - ile kosztuje

    Mam pytanie do osób które podnosiły dom, aby powstało użytkowe poddasze. Ile płaciliście za taki projekt??? Wiem, że w różnych regionach cena jest inna, ale interesuje mnie przyblizony koszt na jaki muszę się przygotować. Czy oprócz projektu trzeba mieć jakieś ekspertyzy dotyczące stanu domu?? Z góry dziekuję za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie odbyłem rozmowę z projektantem na temat nadbudowy na starym budynku. Koszt projektu 4000 zł
    Dach dwuspadowy z lukarną, rozpiętość budynku 9.30 m na 10.50 m

  3. #3

    Domyślnie

    U nas dom 10m x 11m. Podniesienie parterówki o poddasze użytkowe + strych, dach dwuspadowy. Ekspertyzę przeprowadził architekt na podstawie starych planów (stwierdził, że tak mocny fundament i mocne szerokie ściany pozwalaja na nadbudowę). Narysował plan i w naszym imieniu załatwił mapki do celów lokalizacji, od hydraulika i elektryka i złożył w Urzędzie Miasta podanie o pozwolenie na budowę. Policzył nas 30 zł z metra podłogi + VAT. Do tego doszła opłata dla elektryka ( ok 250 zł ?? ), hydraulika (podobnie) i dla geodety (700 zł).
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyan

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    66

    Domyślnie projekt

    witam
    Wykonuję tego typu projekty w kwocie ok 3-3,5tys zł netto. Projekt zawierać powinien: inwentaryzację, ocenę stanu technicznego obiektu, projekt adaptacji, obliczenia konstrukcyjne.
    Pozdrawiam
    Cyan
    [moderowano - reklama]

  5. #5

    Domyślnie

    - inwentaryzacja starego drewnianego domu,
    - inwentaryzacja pomieszczeń gospodarczych
    - projekt konstrukcyjny i architektoniczny przebudowy domu
    - projekt przebudowy pom. gosp na garaż + dobudowa drugiego garażu
    całość 5000
    do tego projekty branżowe oraz sprawy geodezyjne po mojej stronie

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    ooo, a tu dział reklamy?
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    wziąłbym 3000 PLN ale za daleko...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    uszat

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    marecki55- a czy do projektu dolaczony jest rowniez kosztorys, lub czy sam szacowales koszty takowego? ja jestem bardzo zainteresowany, sam przymierzam sie do nadbudowy poddasza na starej gierkowskiej kostce bardzo podobnych rozmiarow (okolo 10mx10m)

  9. #9

    Domyślnie Projekty rozbudowy, ekspertyzy techniczne,projekty rozbiórek

    Koszt projektu rozbudowy w górę "nadbudowy" budynku tych wielkości, przy założeniu, że stan techniczny budynku (zwłaszcza jego fundamentów) na to pozwala bez dodatkowych wzmocnień mieści się w przedziale 3-5 tys.
    Projekt powinien zawierać ocenę stanu technicznego części istniejącej budynku oraz inwentaryzację.

    Koszt projektu rozbudowy, polegającej na zwiększeniu powierzchni zabudowy, zależy od jej rozmiaru i ustalany jest indywidualnie w zależności od nakładu pracy.

    Wycena zależy też od tego czy budynek jest pod ochroną konserwatora zabytków, lokalizacji względem granicy działki (czasem konieczne jest odstępstwo od warunków technicznych), zakresu pomocy w sprawach formalnych (wypełnianie i składanie wniosków itp.)

    Zajmujemy się takimi tematami na terenie Warszawy i okolic.
    Zapraszamy do kontaktu.

    KMC
    501 89 77 71
    _______________________________
    Pozdrawiam
    KMC

  10. #10

    Domyślnie

    10.000 + Vat, w tym wszystko : inwentaryzacja, konstrukcja wszystke branże, projekt gotowy do złożenia wniosku o pnb, projekt z gwarancją ważną 2 lata.
    Dodam, że pnb już jest, czekamy na decyzję kredytową

  11. #11

    Domyślnie

    A ile moze kosztowac projekt przebudowy zmiany domu kostki?
    Zmiany polegaja na pomniejszeniu okien i zmianie drzwi wejsciowych na tarasowe oraz okna okiennego na drzwi wejsciowe?

  12. #12

    Domyślnie

    Ja w ubiegłym roku zapłaciłem 1900zł za projekt nadbudowy poddasza i zmiany dachu z kopertowego na dwuspadowy , 50zł plan zagospodarowania przestrzennego, 400zł mapki u geodety.
    Staś100

  13. #13

    Domyślnie

    Cześc myśmy zapłaćili za projekt rozbudowy 4000zl woj slaskie pozdrawiam i życzę powodzenia w przebudowie

    http://forum.muratordom.pl/nasza-roz...mu,t176550.htm

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek i Kasia K.
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Witam, za projekt przebudowy i rozbudowy kostki w tamtym roku zapłaciliśmy 7 tys zł - województwo mazowieckie (cześć architektoniczna oraz konstrukcyjna bez instalacji wewnętrznych).
    http://forum.muratordom.pl/przebudow...ki,t168122.htm

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aneta6

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam, jestem po wstępnych rozmowach z architektem. Całość 5 tys, tzn projekt architektoniczny, ekspertyza i cały projekt instalacyjny. Mam nadzieję, że nie przepłacę , a jeśli tak, to nie za dużo

  16. #16

    Domyślnie

    Tomek i Kasia K.

    U Was to jest totalna zmiana. Domek saczyna nabierac "charakteru". Ja bede tylko zmienial wyglad domu poprzez inne okna, tzn. teraz mam drzwi balkonowe 800mm i zaraz do nich dalaczone jest okna 2400mm. Po liftingu ma to wygladac tak: drzwi balkonowe 900mm, murek 200mm, okno 900mm, murek 200mm i znowu okno 200 mm. Tam gdzie sa same okna to bedzie to samo tylko bez drzwi balkonowych. No i frontowe drzwi chce przeniesc na bok domu a w ich miejsce stawic 2xdrzwi balkonowe tylko oddzielone murkiem 200mm.

  17. #17

    Domyślnie

    Nas projekt będzie kosztował 5 tyś (na tyle jestesmy umówieni z architektem, jesli nic nie wyskoczy po drodze), w tym była inwentaryzacja budowlana i wszystkie formalności załatwia architekt potrzebne do pozwolenia na budowę. Na razie wyskoczył geodeta i musielismy wydac na niego 700 zł.
    My mam 50 m kw dołu i tyle samo będzie góry (teraz jest to dom parterowy ze strychem). Przy czym całkowicie przebudowujemy dół - zostaną tylko ściany nośne.
    Obecnie architekt jest na etapie elewacji.

  18. #18

    Domyślnie

    1800 zł - rozbudowa w bok o 45 m2,w tym inwentaryzacja+projekt zagospodarowania działki,+projekt wiaty dobudowanej do sciany domu
    Projektant jest sąsiadem moich rodziców,ale nie polecam (ze względu na hmmm..skłonnośc do nałogów);
    do tego dochodza mapki geodezyjne (po znajomości od mojego kolegi geodety za jedyne 600 zł( ...)
    projektów branżowych urząd w Pruszkowie nie wymaga,

  19. #19

    Domyślnie

    Mnie sam projekt kosztował 2000 zł, okolice Legionowa. Dotyczył rozbudowy podasza i dobudowania ganku.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bzena

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamykkamyk2 Zobacz post
    Mnie sam projekt kosztował 2000 zł, okolice Legionowa. Dotyczył rozbudowy podasza i dobudowania ganku.
    chciałabym aby podał pan namiary tego wykonawcy

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony