dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buubaa

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Posty
    4

    Domyślnie z obiegu zamknietego na otwarty ???

    dom ma juz swoje lata. posiada ogrzewanie na prad elektryczne (niestety) dlatego teraz chcialam przejsc na ekogroszek kupilam piec i sie zaczelo. Co fachowiec to co innego inna cena i juz sie gubie ja - kobieta ktora niekoniecznie sie na tym zna nie moge sobie poradzic. wiec prosze panow o pomoc bo cos czuje ze Ci fachowcy to mnie wyprowadza w pole. Jeden teraz przyszedl i jak zobaczyl to co bylo stwierdzil ze musi przerobic obieg zamkniety na otwarty - potrzebuje jakis wymiennki do ukladu ogrzewania, powiedzial ze kolo 1tys bedzie kosztowalo, bojler z podwojna wezownica ocieplany 100l ok 800 zl i jeszcze jakies inne drobne czesci. ogolnie rzecz biorac kolo 3,5 tys sie zamknie.
    przyszedl nastepny i mowi ze mozna to obejsc i jakies 2 pompy zainstalowac. i ja glupieje jeden to stwierdzil ze wogole nic nie trzeba zmieniac on zamontuje i bedzie ok. Wiec pytam panów co zobic ??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    MYŚLEĆ!!!
    To nie boli!

    Nie miej złudzeń!
    Życie jest brutalne!
    Zima nie zważa na płeć i stopień zaradności...
    Albo znajdziesz kogoś, kto zabierze się do problemu, kogoś zaufanego, co się nauczy co trzeba zrobić i jak - i dopilnuje spraw...
    Albo SAMA musisz to zrobić!
    To znaczy - ZROZUMIEĆ JAK TO MA DZIAŁAĆ!
    Potem dopilnujesz każdego fachowca i nie dasz się nabić w butelkę!

    Co wybierasz?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buubaa

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Posty
    4

    Domyślnie

    wszystko pieknie , staram sie jak moge sobie radzic jestem sama piec i tak juz sama wybralam sprowadzilam z drugiego konca polski. nie mam kogo zapytac. dlatego napisalam zeby chociaz mnie nakierowac i cos podpowiedziec.

  4. #4

    Domyślnie

    buubaa nie piszesz nic o kotle jezeli kocioł ma wezownice schładzającą to nie musisz zmieniac instalacji jezeli nie ma to niestety ale koszty... wymiennik 2 pompki, albo zawór 3 lub 4drogowy +pompka lub dwie, bojler jednoweżownicowy (niby po co dwie węzownice??) masz gaz? solary pc?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Komin jest?
    Nadaje się?
    Kaloryfery?

    Układ trzeba by przerobić na "otwarty".
    Dodać naczynie wzbiorcze/bezpieczeństwa.
    Kocioł pewnie ze sterownikiem - powinien sobie radzić z utrzymywaniem temperatury na kaloryferach z 60stC.
    Z odrobiną trudu chyba da się to poskładać.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buubaa

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Posty
    4

    Domyślnie

    piec to constalex model tytus 19kw. komin trzeba poprawic, garazu brak solarów tez nie posiadam.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buubaa

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    gdynia
    Kod pocztowy
    81-589
    Posty
    4

    Domyślnie

    montaz w układzie zamknietym mozliwy po zastosowaniu płytowego wymiennika ciepła - tak napisali w instrukcji
    troche mi sie rozlasnia a czy mogliby mi panowie powiedziec co sie z tym wiaze jeszcze - zdaje sobie sprawe ze moze wydawac sie wam to smieszne ze nie rozumiem ale z drugie strony kto pyta ten nie bladzi .

  8. #8

    Domyślnie

    NIe ma głupich pytań są tylko- nie mądre odpowiedzi czyli wiadomo że kocioł wymaga wymiennika koszt (usredniony) jakies 300-400zł do tego pompka na cwu (ciepła woda użytkowa) + pompka do CO jakies(2sztuki) 500-600zł, do tego zasobnik Jedno węzownicowy jakieś 800-1000zł policzmy....mamy najtaniej 1600zł drożej 2000zł do tego rurki kształtki etc... przyjmijmy jakies300-500zł, mamy razem 2-2,5tys, za darmo nikt ci nie wykona srednia cena za montaż kotłowni to 600-1000zł no i jeszcze zbiornik albo wyrównawczy albo przeponowy... kilka stówek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony