dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie podatek od nieruchomości

    od kiedy zaczyna się płacić podatek od nieruchomości ( za budynek )kończąc budowę? od dnia przekazania ? czy od jakiegoś innego momentu??
    a mnie się marzy kurna chata
    Magda

  2. #2

    Domyślnie

    – Przepisy ustawy o podatkach i opłatach lokalnych nakładają obowiązek opłacania podatku od nieruchomości, zarówno od gruntów, jak i budynków i ich części oraz budowli i ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. W tym przypadku, po wybudowaniu domu jednorodzinnego podatnik będzie zobowiązany odprowadzać podatek od nieruchomości, zarówno od domu, jak i od gruntu. (....)
    Moment powstania obowiązku podatkowego w podatku od nieruchomości przy opodatkowaniu nowo wybudowanych budynków lub budowli określony został w przepisie art. 6 ust. 2 wymienionej ustawy. Zgodnie z tym przepisem obowiązek podatkowy powstaje z dniem 1 stycznia roku następującego po roku, w którym budowa została zakończona albo w którym rozpoczęto użytkowanie budynku lub jego części przed ich ostatecznym wykończeniem. W świetle powyższego przepisu rozpoczęcie użytkowania budynku jeszcze niewykończonego powoduje konieczność zapłacenia podatku, od początku następnego roku, ustalanego od całego budynku. Obowiązek ten dotyczy również części, która nie została jeszcze wykończona lub przekazana do użytkowania.
    Życie jest piękne, jeśli żyć się umie.

  3. #3

    Domyślnie

    bardzo dziękuję
    a mnie się marzy kurna chata
    Magda

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klakons

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja bym chcial pociagnac ten temat. Otoz, moj urzad zyczy sobie zaplaty podatku od nieruchomosci od mojej budowy (stan surowy zamkniety). Budowe rozpoczal ojciec, po czym przepisal calosc na mnie (dziecko). Poniewaz nie jestem pierwszym wlascicielem, nie przyslugje mi prawo do ulgi. Niczego takiego jednak nie znalazlem w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Czy kos moze wie cos na ten temat?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał klakons
    Ja bym chcial pociagnac ten temat. Otoz, moj urzad zyczy sobie zaplaty podatku od nieruchomosci od mojej budowy (stan surowy zamkniety). Budowe rozpoczal ojciec, po czym przepisal calosc na mnie (dziecko). Poniewaz nie jestem pierwszym wlascicielem, nie przyslugje mi prawo do ulgi. Niczego takiego jednak nie znalazlem w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Czy kos moze wie cos na ten temat?
    Niech urząd wskaże Ci artykuł na podstawie którego chce pobrać opłatę. Będzie Ci łatwiej się bronić. Na swoją pierwszą linię obrony masz to co powyżej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony