dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie kredyt a opóźniony odbiór budynku

    Witam. Mam kredyt w Kredyt Bank od 2006 roku. Zgodnie z umową kredytową zakończenie budowy i odbiór budynku miał być w lipcu 2007, a będzie w grudniu 2008 czyli za kilka dni. Raty spłacam terminowo i w pełnej wysokości. I teraz mam pytanie - czy będę miał kłopoty w banku z tego tytułu? Zaraz po odbiorze wybieram się do nich, ale chciałbym Was zapytać o zdanie i rady na ten temat. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    trudno powiedzieć, Jeśli nie przysyłali Ci co rusz informacji że nie wywiązujesz się z warunków umowy to może zostaniesz potraktowany "normalnie"

    Znam przypadki, gdzie przekroczenie akurat tego terminu umownego nie wywołalo konsekwencji
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar hojnorek
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Św. Katarzyna
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    skoro do tej pory nie masz to raczej nie bedziesz już mieć (jeśłi faktycznie pofatygujesz sie do nich w grudniu/styczniu a nie np za rok ) )
    dziennik:
    I. Stan Surowy Zamknięty[x]
    III.1 Poddasze [x]
    III.2 Wykończenie [ ]

    komentarze

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    jeżeli do tej pory spłacasz terminowo i do tej pory bank nie upomniał się o odbiór, to nie sądzę, abyś miał problem jak już zgłosisz ten odbiór.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za optymistyczne odpowiedzi, ale, mimo to, mam trochę "cykora". Za kilka dni odwiedzę bank i o wyniku tych odwiedzin poinformuję na Forum.
    Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    jak już przeciągnąłeś i odbiór lada chwila to bym się fatygował dopiero z zawiadomieniem o zakończeniu.

  7. #7

    Domyślnie

    Odbiór domu zaliczony bez kłopotów i wizyt nadzoru budowlanego. Dzisiaj byłem w banku uporządkować papiery związane z kredytem, który miałem rozliczyć do sierpnia 2007. VICTORIA! Żadnych kłopotów. Złożyłem ksero zawiadomienia nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy oraz kopie faktur za materiały i to wszystko. Mam donieść kopię ubezpieczenia domu.
    Czyli jak się regularnie spłaca kredyt, to problemu z bankiem nie ma. Pani była bardzo miła, więc Mikołaj podarował jej czekoladki.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Też mamy kredyt w KB i tak jak Tobie opóźnia się nam oddanie budynku (ach ci nieterminowi fachowcy ). Napisaliśmy informację o opóźnieniu, złozyliśmy ją w banku i na razie nikt się nas nie czepia. Termin rozliczenia kredytu był wyznaczony na czerwiec 2008. Środek jest już prawie gotowy, natomiast nie ma tynków zewnętrznych, a były wpisane w kosztorysie. Nie wiemy czy uda się załatwić to rozliczenie bez tynków, a teraz ich nie zrobimy, bo aura nie taka jak trzeba
    Czy Twój dom miał wszystko na gotowo, czy też czegoś brakowało?
    Jeśli możesz, to proszę napisz jak to u Ciebie było

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem wszystko zrobione. Prawie. Brak tylko balustrady na balkonie i przy schodkach. Jednak nawet bez tych elementów cała kwota kredytu została wykorzystana. Poza tym w moim przypadku widzę, że jeśli bank nie kłopotów ze spłatą, to można się dogadać bez sprawiania sobie problemów. Czego i Tobie życzę. Jak również wszystkim bywalcom Forum. Powodzenia w Nowym Roku.''

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję za informację i życzenia.
    Również życzę wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony