dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie drzwi drewniane surowe - ktos sam wykanczal? jak? foto

    Witam Was,
    kupilam wlasnie na allegro surowe drzwi sosnowe, zamierzamy je sami wykonczyc. Macie pomysl jak, czym? Myslalam o lakierobejcy - 2 w jednym, ale czy wystarczy 1 warstwa?
    Dzieki za opinie,
    drzwi takie:

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    ja wykańczałam sama,
    jest foto, daj mi wiadomosc na priv to podesle zdjecie, ew. daj meila ale na moj priv,
    1. impregnat
    2. impregnat po raz drugi
    3. lakier bezbarwny podkładowy -
    4. lakier bezbawny docelowy (Domaluxa- brałam)

    najpierw pomaluj impregnatami, potem wstaw szybki a potem delikatnie reszte...
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anirac
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    385
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Ja tez sama wykanczalam. Porzadnie odczysciclam, potem warstwa lakieru, po wyschnieciu przetarlam papierem sciernym i nalozylam druga warstwe lakieru. Jest ok. Planuje potem nalozyc jeszcze warstwe wosku, zeby nabraly milusiego wyglad , ale to juz kosmetyka i tak jak jest teraz - bardzo mi sie podoba.
    Aha - uzywalam lakieru w kolorze tek, bo zalezalo mi na efekcie zloty dab

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie w

    wg. mnie jeśli lakier to nie wosk.....
    przecież lakier jest na tyle trwały iż nie przepuści tego wosku, a więc po co wosk???
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Justynka
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    627

    Domyślnie

    Ja też wykańczałam drzwi z surowej sosny. Użyliśmy bejcy Hartz Lain w kolorze teak; na ten kolor (tym samym preparatem) mamy zabejcowane sosnowe deski podłogowe na piętrze domku. Ilość warstw proponuję uzależnić od oczekiwanej intensywności odcienia. Po wyschnięciu drzwi zostały polakierowane 2 lub 3 krotnie lakierem matowym. Na koniec wstawione zostały mleczne szyby satinato.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anirac
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    385
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Zeby dac dodatkowa powloke ochronna i wlasnie taki milszy w dotyku efekt. Kiedys potraktowalam w ten sposb juz surowe drewno i dalo to b. dobry efekt. Na razie pozostaje przy dwoch warstwach lakieru, ale nie wykluczam, ze zima zaciagne jeszcze woskiem.

  7. #7

    Domyślnie

    Powiedzcie mi prosze, czy nie lepiej malowac walkiem? Mam wrazenie po pedzlu zostana slady?
    No i co z oscieznicami - tez sa surowe. Moge zamontowac surowe i dopiero potem pomalowac?
    Kurcze troche sie boje, ale roznica w cenie miedzy wykonczonymi a surowami to 200 zl, wiec sie pokusilam (razy 9 skrzydel...)
    Dzieki za porady!

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Justynka
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    627

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam pędzelek, a nie wałek, u nas nie zostały żadne smugi - przy malowaniu może to tak na początku wygląda, ale potem drewno jakby "wypija" tą bejcę i efekt jest OK. Natomiast jeśli chodzi o malowanie ościeżnic, polecam malowanie "luzem", czyli niezamontowanych - dużo wygodniejsze.

  9. #9

    Domyślnie

    Justynka, a mogłabyś się pochwalić fotkami ???

  10. #10

    Domyślnie

    Slabo je widać na tym zdjęciu. Ja malowałem lakierobejcą 3 razy, efekt mi się bardzo podoba, pamiętać musisz, że po każdym lakierowaniu trzeba przetrzeć papierem ściernym i odpylić, poźniej są dzięki temu super gładkie.
    Pozdr
    [/img][img][/img]

  11. #11

    Domyślnie

    Ja też wykańczałam drzwi z surowej sosny. Użyliśmy bejcy Hartz Lain w kolorze teak; na ten kolor (tym samym preparatem) mamy zabejcowane sosnowe deski podłogowe na piętrze domku. Ilość warstw proponuję uzależnić od oczekiwanej intensywności odcienia. Po wyschnięciu drzwi zostały polakierowane 2 lub 3 krotnie lakierem matowym. Na koniec wstawione zostały mleczne szyby satinato.
    Jeżeli mogę mam pytanko do Justynki, jak ci się sprawdza lakier na deskach sosonowych, bo wiadomo po drzwiach się nie chodzi natomiast podłoga to co innego.
    Bo ja właśnie schody robię z sosny i zastanawiam się co będzie najlepsze. Pamiętam że np parkiet u moich rodziców to malowali bodajże pokostem (czy kaponem) a następnie lakierem 4 razy, efekt to super i się sprawdził do tej pory.
    POzdr

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Justynka
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    627

    Domyślnie

    AMFI, zdjątka postaram się wkleić jutro (zobaczymy co z tego wyjdzie, bo do tej pory wklejałam pojedyncze i dość dawno temu ), muszę je , tzn drzwi , trochę z gipsowego pyłu przetrzeć, (który jest wszechobecny w moim domu aktualnie ), żeby uwiarygodnić kolor

    kamykkamyk2 Co do efektu wizualnego po lakierze nie mam żadnych zastrzeżeń - podoba mi się, natomiast z przykrością muszę stwierdzić, że drewno sosnowe jest straszliwie miękkie i sam lakier (potrójna warstwa) nie ochroni desek przed powstawaniem rys, odcisków, np.: od kółek rozkładanej kanapy czy pazurów psa (przynajmniej większego ). Tak jest u nas, niestety. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że mamy te deski na piętrze, czyli w strefie prywatnej, na dole natomiast w części jest gres, a tam gdzie ma być drewno, będzie parkiet z merbau.
    Kamyku, jeśli masz jeszcze wpływ na wybór drewna na schody, to polecam dębinę. Po doświadczeniach z deskami zdecydowaliśmy się na dębowe schody, no i nie żałujemy.

  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki Justyna, wiem że sosna jest miękka, ale stolarz miał 2 letnią dobrze wysezonowaną, ja potrzebowałem szybko, więc kupiłem. Poza tym wchodzi w grę kwestia finansowa.
    Na szczęście to tylko schody na piętro, też jak u Ciebie, można rzec sfera prywatna. Będzie mi również robił na podłogę na piętrze, na dole na szczęscie mam panele.
    Pozdr

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Justynka
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    627

    Domyślnie

    Czy z czystej ciekwości mogę zapytać, ile wyniosą Cię te schody (ile stopni)? Zobaczę jak się ma rzecz do dębowych Może być na priva oczywiście.
    A zmieniasz kolor podłogi, czy zostaje "surowa" sosna?
    Pozdrowionka

  15. #15

    Domyślnie



    Drzwi surowe sosnowe. Te są "robione" bardziej artystycznie z naszą koleżanką. Lakierowane lakierem wodnym, bo nie chciałem żadnego smrodu rozpuszczalników w domu. Poprzednie jakie miałem bejcowałem zwykłą bejcą i lakierowane (2 lub 3razy) lakierem do parkietów. Teraz zastanawiam się po co, skoro i tak po uderzeniu zostanie dziura bez względu na rodzaj lakieru...

  16. #16

    Domyślnie

    A ktos z Was zostawil moze drzwi sosnowe w ich naturalnym kolorze? Bo bardzo mi sie podoba taki jasny, ale jesli polakieruje tylko - bez bejcy - to mi nie zzolknie/poczerwienieje??
    Obawiam sie ze tak, jak bylam mala mialam boazerie sosnowa w pokoju...
    jak zrobic zeby drewno zachowalo swoj zimnozolty kolor?
    Na razie jest takie... czym pomalowac?

  17. #17

    Domyślnie

    tylko plakierowane na pewno zżólkną i zciemnieją ale można by je pobielić bejcą... bardzo fajnie wygląda sosna bielona

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lutea
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj,
    wiem, że jest preparat wybielający drewno i zapobiegający żółknięciu - widziałam jakiś czas temu w Castoramie.
    Niestety nie mogę wypowiedzieć się co do jego skuteczności - zwróciłam na niego uwagę bo 10 lat temu szukałam czegoś takiego - wtedy sprzedawcy i fachowcy od drewna patrzyli na mnie jak na wariatkę - a teraz stoi na półce : )
    Jak będę w Castoramie mogę zerknąć. Daj znać czy potrzebujesz.
    Napisz proszę jak gładka jest powierzchnia - czy potrzeba szlifować?
    Samej spodobały mi się Twoje drzwi - możesz dać szczegółowy namiar na sprzedawcę? Czy są inne wzory, bez przeszkleń?
    Proszę napisz czy wszystko w trakcie realizacji zamówienia przebiegało poprawnie - lub na co zwrócić uwagę.
    Jak ktoś powyżej pisał są bejce i lakierobejce w białym kolorze - obecnie na rynku są dziesiątki preparatów różniące się gęstością, składem itd.
    Wiem, że czasami można umówić się na pokaz preparatów - w dużym markecie i popróbować na kawałku drewna - ale to wymaga czasu i zachodu.
    Możesz zastanowić się nad wykończeniem olejem - również są różne - twarde, płynne, o wykończeniu: połysk, satyna, mat, półmat ...
    Są także oleje, które mają w sobie pigmenty koloru, np. białego ...
    Jak dla mnie nakładanie oleju okazało się najłatwiejsze a efekt najlepszy - półmatowe wykończenie, bez zacieków. Z białej bejcy zrezygnowałam bo mi nie szło malowanie ... a oleju z pigmentem wtedy nie było na polskim rynku.
    Miałam też do dyspozycji jedne drzwi, na których wypróbowywałam co się wtedy dało - to najlepszy sposób aby samemu ocenić efekt.
    Zdjęcie mam tylko ogólnie pokazujące pomieszczenie.
    kod do zdjęcia http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...G%5D%5B/URL%5D
    a tu linki na allegro - sprzedają wosk wybielający - może ich zapytasz co radzą do sosny http://sklepy.allegro.plitem49117272...iberon_35.html
    http://sklepy.allegro.plitem47643462...ddes_0_4l.html

    Obecnie szukam na forum tematu okien i drzwi zewnętrznych drewnianych - do nowego domku - może ktoś poda mi link /znalazłam tematy: URZĘDOWSKI I OKNA Z PCV/

  19. #19

    Domyślnie

    W moim domu wygląda to tak, ale nie wiem czym mąż to malował ( na pewno pędzlem)


  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    however

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    przeczytałem cały ten wątek i jestem cały głupi
    Ostatecznie zdecydowałem się pobielić sosnowe drzwi. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Użyję lakiero-bejcy Bondex Universal biały półmat. Mam nadzieję że uda mi się je lekko upodobnić do mebli które są w kolorze klonu. Dam znać jak poszło,

    Mam jeszcze pytanie techniczne jak je malować - na "leżąco" czy "wisząco" (oczywiście mowa o drzwiach a nie o mnie )

    pozdrawiam
    houek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony