dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 83 z 83

Domyślnie

Ona333 podpowiedz/-dzcie proszę w sprawie okapu kominowego z wydmuchem na zewnątrz:
    1. jak spisuje się to pochylenie czerpni?, bo do tej pory miałam do czynienia tylko z poziomym okapem. Na pewno nie uderza się głową, ale czy nie ciągnie gorzej?
    2. szukamy raczej cichego, co w tej chwili jest ciche? Bo kilka lat temu zawiedliśmy się na TEKA NC2 60, który niby miał mieć 48dB, a startował jak odrzutowiec
    Co sądzcie o GORENJE DVG600ZBE ??
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 03-07-2017 o 23:24

Domyślnie

spotkaliście się z taką sytuacją że okap dostosowuje prędkość wentylatora do oporów instalacji? Zakupiłem okap Amica OKC656S i jest on potwornie głośny nawet na I biegu. Jeżeli ściągnę rurę odprowadzającą opary, robi się cicho. Do wlotu do komina mam ok 120cm.. tyle że jest on z boku i mam jeden łuk 90 stopni i kolanko 90 stopni. Źródłem oporów jest właśnie to kolano 90 stopni. Będę to przerabiał na 2x45 stopni, może hałas się zmniejszy. Mój poprzedni okap nie zwiększa obrotów po podłączeniu do kanału i dlatego to zachowanie nowego okapu mnie dziwi. Na infolinii oczywiście żadnego problemu nie widzą. Też tak macie w swoich okapach?
    Projekt Nugat4, p.u. 140m2, 14/20/36cm, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm styro + planowany granulat styropianowy lub ekofiber między krokwie, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM, GZ50-Immergas Victrix 12

Domyślnie

Mój okap miał to samo, więc go zwróciłem i kupiłem inny. Może mało pomocne, ale to chyba najprostsze

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia