dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 93
  1. #61
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asia**
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    opolskie
    Posty
    356
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Uważali? Na co? Trochę jaśniej poproszę.

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia** Zobacz post
    Uważali? Na co? Trochę jaśniej poproszę.
    Chodzi mi o to że okap z założenia jest z tych cichszych,sam okap raczej mało hałasuje a większość hałasu powoduje powietrze które już przeszło przez turbinę okapu.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Spryciula

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mnie aż tak mocno nie zależy na tym, żeby był cichy (chociaż dobre i to), ale przede wszystkim na tym, żeby był solidny. Chociaż jeśli dałoby się połaczyć jedno z drugim, a najlepiej jeszcze z niewysoką ceną, to byłbym bardzo rad

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0rafal0 Zobacz post
    Witam, ja zakupiłem u nich na stronie okap Maan http://www.okapymaan.pl/okapy_kuchen...rn_quadro.html. I razem z żoną jesteśmy bardzo zadowoleni. Okap pięknie się prezentuje i jest naprawdę cichy, a i dodam że firma Maan produkuje okapy od 25 lat.

    Ciekawe bo na stronie piszą że 22 letnie. Poza tym rozumiem taką formę reklamy (1 post).
    Ja kupiłem okap leo już na pierwszym biegu jest w kuchni (15 m2) głośno. Okap ma jakieś dziwne wibracje. Ogólnie instalator kuchni powiedział że to jedne z gorszych okapów na rynku.
    Jedynie wizualnie mały plus za resztę duży minus.

  5. #65
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan761 Zobacz post
    Ciekawe bo na stronie piszą że 22 letnie. Poza tym rozumiem taką formę reklamy (1 post).
    Ja kupiłem okap leo już na pierwszym biegu jest w kuchni (15 m2) głośno. Okap ma jakieś dziwne wibracje. Ogólnie instalator kuchni powiedział że to jedne z gorszych okapów na rynku.
    Jedynie wizualnie mały plus za resztę duży minus.
    Zgodzę się że okapy Maan to raczej produkt budżetowy i jako takie nie są zbyt dobrze wykonane.
    Część jest nawet zaprojektowana jak by na przekór zdrowemu rozsądkowi.
    Jest wśród nich jednak parę modeli wartych uwagi ale tu już trzeba się trochę orientować
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey111 Zobacz post
    Zgodzę się że okapy Maan to raczej produkt budżetowy i jako takie nie są zbyt dobrze wykonane.
    Część jest nawet zaprojektowana jak by na przekór zdrowemu rozsądkowi.
    Jest wśród nich jednak parę modeli wartych uwagi ale tu już trzeba się trochę orientować
    Mam nadzieje że jachty u nich są robione w/g innej zasady... .

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ckc

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    3

    Question jakie firmy

    popey111, (lub inny znawca tematyki ) możesz doradzić jakimi firmami się zainteresować, jeśli chodzi o solidność wykonania okapu? Głównie chodzi o dobry współczynnik moc/cichość.
    Dzięki z góry
    Ostatnio edytowane przez ckc ; 15-06-2013 o 20:58

  8. #68

    Domyślnie

    A coś poza decybelami jest jeszcze istotne przy wyborze okapu? Czy to powinien być główny wyznacznik? Chyba nie...

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    relin

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mam Gorenje DVG 600 ZBE i jest dosyć głośny (nieco ponad 60 dB), ale da się wytrzymać. Co do innych parametrów, to jeszcze jest coś takiego jak wydajność liczona w m3 / godz, np. 500 m3/h

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Ten temat był wałkowany kilka razy, dobrze byłoby poszukać na FM.
    Naprawdę cichy okap to taki, który daje poziom ok 30-40 dB . Nie jest łatwo go niestety znaleźć za małe pieniądze i zazwyczaj ma niewysoką wydajność . A jak ma, to kwota sporo większa się należy i tak w kółko.
    Należą do tej grupy też często okapy ozdobne, których ceny zaczynają się od kilku a kończą na kilkudziesięciu tys. np Elica, De Dietrich, Gutmann, Miele czy Falmec, który ( ten ostatni) ma kilka standardów.
    Wyjątkiem wydajności i cichości są okapy z wyciągiem zewnętrznym, ale tu z kolei cena nie jest mała i sam montaż sprawia kłopoty, zwłaszcza przy okapach wysuwanych z blatu czy sufitowych - zabudowanych.
    Nie zawsze jest potrzebny okap wyjątkowo cichy, najczęściej ważniejsza jest jednak wydajność.
    Prawidłowa wydajność , to taka, w której okap dokonuje wymiany powietrza w kuchni od 6 do 8 razy na godzinę. Powyżej tej wartości nie ma sensu szukać wyciągów.
    Dobre wyciągi( tzn wydajne i ciche) oraz trwałe nie będą tanie.Przyjmuje się, że jeśli okap-wyciąg spełnia warunki wydajności dla pomieszczenia i wydziela hałas na poziomie 45-54dB to jest już cichy.
    Hałas mierzony w dB jest w tzw. skali logarytmicznej tzn 3-4 decybele więcej, mogą być odbierane przez nasze ucho jako bardzo głośne.
    Najdroższe są wyciągi profesjonalne, potem nablatowe , wyspowe, zabudowane sufitowe, narożne, przyścienne.
    Wybór niestety nie jest prosty, bo cena i jakość zależą od kilku czynników a to niejedyne priorytety i je trzeba ustawić sobie samemu. Najlepiej skorzystać z wyszukiwarki , bo przy tej ilości urządzeń na rynku trudno coś, komuś doradzić.
    Zacząć powinno się od wyliczenia potrzebnej wydajności, żeby wyciąg służył, reszta jest już kompromisem.

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ckc

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    2112wojtek, zgadza się wszystko co piszesz. Temat owszem był wałkowany kilka razy, ale zawsze padają te same informacje - ze ważne jest to i to. A na ogół brakuje konkretnych informacji - które firmy/modele są uważane jako ciche na wyższych biegach. Cenę i wydajność widać jak na dłoni i to jest pierwsze kryterium poszukiwań, ale czego nie widać to właśnie to, czy okap jest solidnie wykonany i czy można go komfortowo używać na wysokich biegach. Producenci podają glosnosc zazwyczaj dla niskich biegów, albo każdy mierzy ją w innych warunkach. Dlatego pomocna byłaby konkretna wskazowka, ktorym producentom można zaufać (w rozsądnym zakresie cenowym, osiągalnym dla typowego konsumenta). I oto właśnie też pytałem.

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckc Zobacz post
    2112wojtek, zgadza się wszystko co piszesz. Temat owszem był wałkowany kilka razy, ale zawsze padają te same informacje - ze ważne jest to i to. A na ogół brakuje konkretnych informacji - które firmy/modele są uważane jako ciche na wyższych biegach. Cenę i wydajność widać jak na dłoni i to jest pierwsze kryterium poszukiwań, ale czego nie widać to właśnie to, czy okap jest solidnie wykonany i czy można go komfortowo używać na wysokich biegach. Producenci podają glosnosc zazwyczaj dla niskich biegów, albo każdy mierzy ją w innych warunkach. Dlatego pomocna byłaby konkretna wskazowka, ktorym producentom można zaufać (w rozsądnym zakresie cenowym, osiągalnym dla typowego konsumenta). I oto właśnie też pytałem.
    Masz rację, tylko nie wiem czy nie demonizujesz pewnych kryteriów w tym , szczególnie, "jakości" ?
    Wydajność okapu, głośność nie zależą bardzo często od firmy. Firmy produkujące tanie i ciche nie koniecznie muszą produkować wydajne urządzenia czy według nas ładne.
    Nikt tu nie doradzi rozsądnie wszystkim, która firma, bo nie jest tak, że okap drogi musi być wydajny i cichy, a tani i cichy nie musi być dla nas ładny i tak w kółko. Zbyt dużo jest do ustalenia subiektywnych potrzeb, żeby wprowadzać klasyfikację.

    Co do jakości można powiedzieć ,że zarówno okapy tanie z przedziału 600-1900zł, średnia półka i wypasione są robione na mniej więcej podobnym poziomie jakości. Co tam się może psuć? Materiał bazowy jest niemal wszędzie ten sam, reszta to precyzja wykonania ( standard) i wzornictwo plus ekstra dodatki, za które się ekstra płaci. Za niską cenę nie dostaniesz tego samego co za wysoką, czyli nie połączysz systemu z wydajnością, precyzją wykonania i cichością. Za skomplikowane konstrukcje ( windy, panele), elektronikę i sterowanie zapłacisz dodatkowo co nie oznacza, że taki wyciąg będzie lepszy od tego taniego, który ma podobne parametry podstawowe.
    Dla jednego wygoda to nieruszanie wyciągu w czasie pracy, pełna automatyka lub sterowanie pilotem dla drugiego w miarę cicho i skutecznie już wystarczy. A jak się go obsługuje i czyści to inna, nieważna już bajka - albo wręcz odwrotnie.
    To prawda,że producenci podają rożnie swoje parametry. Firmy produkujące AGD mają specyficzną formę informacji oraz politykę cenową ocierającą się niemal o zmowę.
    Tani okap nie będzie na wysokim biegu cichy, wydajny, zaawansowany technologicznie i o "skomplikowanym dyzajnie". To powinno być sygnałem ostrzegawczym.
    Jeśli wybierzesz okap według kryterium potrzebnych parametrów, to bez różnicy czy kupisz Amica, Whirpool , Bosch czy AEG lub Elica jeśli tylko cena i wzornictwo będą Ci odpowiadały. Tak czy siak, zawsze idziesz na jakiś kompromis.

    Od lat doradzam i prowadzę nadzory autorskie oraz inwestycyjne i nie mam z wyborem jakoś problemów. Znam parametry techniczne, wybieram pasujący mi do projektu wzór, określony i narzucony mam kaganiec cenowy. Nigdy mi się nie zdarzyło, że poleciłem klientowi złej jakości produkt czy firmę, a przecież nie jestem w stanie sprawdzić wszystkich firm na swojej skórze.
    Z 3-4 modeli, czasem różnych firm, przedstawiam inwestorowi propozycję , którą on akceptuje albo idzie na kompromis z projektantem wybierając co dla Niego ważniejsze ( lub robi według swojego widzimisię, bo kompromisów nie powinno być tylko w sferze parametrów).

    PS nie rozumiem pojęcia "typowy konsument" - wybacz.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał relin Zobacz post
    Ja mam Gorenje DVG 600 ZBE i jest dosyć głośny (nieco ponad 60 dB), ale da się wytrzymać. Co do innych parametrów, to jeszcze jest coś takiego jak wydajność liczona w m3 / godz, np. 500 m3/h
    a ile za niego zapłaciłeś? bo mysle tez o amice za 400zl podobnymi parametrami

  14. #74
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ckc

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie otrzymawszy żadnych konkretnej pomocy dokonałem zakupu trochę w ciemno - wybór padł na Globalo Divida 60.2 Sensor Max spam. . Chyba nie jest bardzo głośny, choć nie mam porównania do innych. Wg. producenta na najwyższym 4 biegu przy wydajności 820 m3/h generuje 59 dB. (wartości dla poszczególnych biegów widoczne na stronce).
    Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-01-2017 o 17:56 Powód: Link reklamowy

  15. #75

    Domyślnie

    Na wszystko odpowiedzią w agd wydaje się być okap smeg który ma zaledwie 38 dB w pełnej akcji, ale ta cena To trochę szaleństwo, chyba że kogoś stać, ale jezeli Ci się uda do 50 dB znaleźć jakiś to będzie dobrze. Jeżeli dużo gotujesz, masz kuchnie przy ulicy to latem można zwariować jak wszystko działa.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 18-12-2013 o 14:44 Powód: moderowany link do sklepu

  16. #76
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ZetkaX

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał moszczyr Zobacz post
    a ile za niego zapłaciłeś? bo mysle tez o amice za 400zl podobnymi parametrami
    To chyba o teleskopowy chodzi, tak? Też myśleliśmy o podobnym modelu, ale jeszcze nie jesteśmy przekonani.

  17. #77

    Domyślnie

    chyba raczej nie ma cichych okapów, oczywiście wszystko zależy od tego co znaczy cichy... dla mnie za normalną kasę wszystkie okapy są porażająco głośne, tych za parę grubych tysięcy nawet nie sprawdzałam

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mimiko

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kornatka
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    21

    Domyślnie

    Mam Elica. Na I biegu 42 albo 43 dB. Ciągnie jak nie wiem co! Na III biegu ma wydajność 800m3/h jednak juz głośniej, ale da się wytrzymać.

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Semafori
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-890
    Posty
    59

    Domyślnie

    cichy okap to nowy okap po czasie łożyska się zabrudzą albo stracą smarowanie. tylko dobrej firmy okap rzeczywiście będzie taki cichy jak napisano na opakowaniu, przez dłuższy okres.

  20. #80
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ona333

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-303
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie wiem czy temat aktualny i czy nadal szukacie dobrych okapów? Jeśli tak to zdecydowanie godny polecenia jest ten - http://www.rtvagd.sklep.pl/toflesz/o..._90_64287.php5. Jest nie tylko bardzo ładny, ale i cichy. A to chyba najwazniejsze

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony