dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 62

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    Ja po rozmowie z przedstawicielem ICOPAL-a i WERNER-a dostałem odpowiedź że należy stosować papę na tkaninie szklanej czyli z oznaczeniami "G".
    Ma najwyższe parametry wytrzymałościowe na rozerwanie ale najmniej się rozciąga (czyli do niestabilnych pokryć jak deskowanie), przystosowana do łączenia mechanicznego ...

    Ja na swój dach jednak zastosuje WERNER G200 S40 (podkład), dach wielospadowy, kąt dachu 38*, no i wmiarę rozsądna cena
    Też dostałam odpowiedź z Icopala że papa Glasbit na tkaninie szklanej ( na niestabilne podłoża - mokre deski) ,ale ona nie jest termozgrzewalna to szukałam dalej . Dach mam 30 stopni, dwuspadowy.
    Teraz już w sprawie papy wiem że nic nie wiem
    A tak wogóle to dlaczego papa powinna być termozgrzewalna skoro się jej do desek nie przygrzewa? ( chyba że się zgrzewa tylko łączenia?)

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ramsky2000

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    113

    Domyślnie

    Generalni papy termozgrzewalne przewidziane są do stosowania na niskich nachyleniach lub całkowicie płaskich dachach. Ja polecam jako dobre rozwiazanie produkty tego typu :

    http://www.bauder.pl/fileadmin/baude...P_TS40_NSK.pdf

  3. #3

    Domyślnie

    Generalni papy termozgrzewalne przewidziane są do stosowania na niskich nachyleniach lub całkowicie płaskich dachach. Ja polecam jako dobre rozwiazanie produkty tego typu :
    Tak to się zgadza też taką info dostałem od przedstawicieli, ale termozgrzewalną na tkaninie szklanej z oznaczeniem G są mało podatne na odkształcenia (mała podatnośc na rozciąganie), i podobno zachowują się stabilnie na pochyłym dachu ....

  4. #4

    Domyślnie

    Zobacz co w temacie niejednokrotnie pisał Andrzej Wilhelmi.
    Zgrzewanie całości do desek to jakiś absurd.
    Pozdrawiam,
    Maciek

  5. #5

    Domyślnie

    A mi się wydawało, że pisał aby zgrzewać tylko na łączeniach i papiakami przed zgrzaniem przybić. Tak mi doradził, tak też zrobiłem. Papa V60S30 podkładowa termozgrzewalna. Położona w październiku przybita dodatkowo kontrłatami - przetrwała zimę bez problemu. Nie miałem ani jednego miejsca gdzie by się woda przedostała. Dla mnie to też był wyznacznik jakości pracy dekarzy. Teraz na spokojnie kładzie się karpióweczka.
    Pozdrawiam,
    Maciek

  6. #6

    Domyślnie

    Tajes.
    Pozdrawiam,
    Maciek

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie ma żadnej potrzeby w przygrzewaniu papy do desek czy OSB. Brak takiego przygrzania to lepsza wentylacja desek i mniej problemów przy wstawianiu okien czy wyłazu. Ja stosuję jako krycie wstępne papę termozgrzewalną bo jest lepsza od zwykłej i tyle. Daje 100% gwarancji szczelności dzięki swojej elastyczności i obciskaniu się na gwoździach. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 06-05-2013 o 23:11
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Oczywiście, że nie ma żadnej potrzeby w przygrzewaniu papy do desek czy OSB. Brak takiego przygrzania to lepsza wentylacja desek i mniej problemów przy wstawianiu okien czy wyłazu. Ja stosuję jako krycie wstępne papę termozgrzewalną bo jest lepsza od zwykłej i tyle. Daje 100% gwarancji szczelności dzięki swojej elastyczności i obciskaniu się na gwoździach. Pozdrawiam.

    No to już kumam o co kaman

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli papa pod dachówkę ceramiczną to na jakiej osnowie lepiej się sprawdzi - mowa o podkładowej, zgrzewalnej modyfikowanej SBS - z tkaniny szklanej czy włókniny poliestrowej - papy różnią się zasadniczo wytrzymałością na rozrywanie i rozciągliwością.
    Dla przykładu papy wernera:
    http://www.wernerpapa.pl/media/filem...5_typ_t_ii.pdf
    http://www.wernerpapa.pl/media/filem...5_typ_t_ii.pdf

    A może hybryda:
    http://www.swisspor.pl/files/product..._PV160_S30.pdf
    Czy ta papa swisspor-u będzie wystarczająco trwała pod dachówkę - ma trochę mniej niż zalecane 3,2mm, jest tania i spełnia zalecane w wątku pozostałe wymagania.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam rozumieć, że coś dyskwalifikuje włókno szklane w stosowaniu papy pod dachówki ? Czy w takim razie papa swissporu z linku się nada - posiada włókninę poliestrową ale także dodatkowe wzmocnienie włóknem szklanym ?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anabol18

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Pawłowice
    Kod pocztowy
    43-251
    Posty
    26

    Domyślnie

    Wiem że temat wałkowany kilkadziesiąt razy .... jeśli chodzi o papę przed położeniem dachówki .... wiem ze musi być podkładowa modyfikowana na osnowie z włókniny poliestrowej o grubości przynajmniej 3,2 mm
    jednak dziś objeździłem chyba wszystkie składy budowlane w okolicy i niestety PAPY o takich parametrach nie znalazłem pierw patrzeli jak na idiotę a potem jak tłumaczyli bo jest zbyt droga i nikt jej nie kupuje a jak już kupi to znikome ilości .... więc spytałem się co poleca :
    - Papa Podkładowa MIDA STANDARD V70 S30 SBS w cenie 8.40 za m2 -tylko ze na osnowie z welonu szklanego
    a resztę to mix wierzchniego krycia .....

    może jakaś propozycja Papy która będzie się nadawała na krycie wstępne pod dachówkę <miedzy przykryciem papą a położeniu dachówki odstęp moze 2 tygodnie >
    oczywiście w miarę rozsądnych cenach ...

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anabol18

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Pawłowice
    Kod pocztowy
    43-251
    Posty
    26

    Domyślnie

    No jednak poświęciłem troszkę więcej czasu poszukałem popytałem i uznałem ze lepiej dołożyć kilka złotych kupić polecaną papę dostałem ofertę na 2 papy :
    - termozgrzewalna CZARNA MAMBA SBS PLUS PYE PV250 S40
    - termozgrzewalna SILNY WERNER PYE PV250 S52
    obie w podobnej cenie do tego teść chce wierzchniego krycia i zobaczę przy większym zamówieniu jakie oferty dostane
    ale potwierdzam przedmówców ,, byłem ,zobaczyłem ,pomacałem ,próbowałem roztargać ,,
    i doszedłem do wniosku że nie można zestawiać ze sobą modyfikowanej papy z innymi bo po prostu dyskwalifikuje je pod każdym względem jeśli chodzi o wstępne krycie pod dachówkę .
    Także polecam mądre i rozsądne wybory

  13. #13

    Domyślnie

    Miałem tan sam dylemat czy poliestrowa czy tkanina szklana (nie mylić z welonem szklanym)

    Po 2 rozmowach w doradcami technicznym ICOPAL-a, i WERNER-a zdecydowałm jednoznacznie na Papa G200 S40 WERENR-a
    Cena wmiare 11.96PLN/m2, modyfikowna a SBSem do -5.
    Obaj producenci zalecali właśnie ją do kładzenia na dachach niestabilnych wymiarowo i pochyłych ...
    Nadaje się do mocowania mechanicznego ...

    Wytrzymałość na rozciąganie wzdłuż / poprzek paska papy 5cm to 1400/2200 N = 140 i 220 kg !!!
    A poliester to połowa tego ...

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pytlakos

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    74

    Domyślnie

    Wątek troche stary, ale temat aktualny

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    Obaj producenci zalecali właśnie ją do kładzenia na dachach niestabilnych wymiarowo i pochyłych ...
    Nadaje się do mocowania mechanicznego ...

    Wytrzymałość na rozciąganie wzdłuż / poprzek paska papy 5cm to 1400/2200 N = 140 i 220 kg !!!
    A poliester to połowa tego ...
    No właśnie, czy papa na tkaninie szklanej będzie wystarczająca dobra na deskowanym dachu skośnym? Czy jednak lepiej dołożyć złotówek do włókniny poliestrowej? Chyba rozciągliwość poliuretanu będzie większą zaletą niż wytrzymałość na rozciąganie? Mówimy o papie podkładowej pod blachodachówkę lub dachówkę.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zdecydowanie na włókninie poliestrowej a więc warto dołożyć parę złotych. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Andrzeju,

    Prosze o odpowiedz.

    Papa na odeskowany dach, na ktorym za chwile(max 1miesiac) bedzie kladziona dachowka ceramiczna powinna to byc.

    Papa termozgrzewalna podkladowa na na wlokninie poliestrowej grubosci 3,2mm minimum?? Tak??

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak. Do tego modyfikowana SBS. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Dziekuje

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Andrzeju,

    Ktora z tych papa wybrac???

    http://www.technonicol.pl/index.php/...dyfikowane-sbs

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie stosuję produktów tej firmy więc trudno mi doradzić. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony