Cytat Napisał himlaje
Dlaczego od strony zachodniej? Czy chodzi o to że od zachodniej zawsze najbardziej wieje?
Dokładnie - statystycznie w Polsce najwięcej jest wiatrów zachodnich.

Mysle, ża najlepszym i w zasadzie jedynym racjonalnym miejscem będzie pomieszczenie gospodarcze/kotlownia, ewentualnie garaż. Myśle, że są to jedyne miesca gdzie powinny się znajdowac wszystkie urządzenia techniczne (liczniki, zawory, skrzynki elektryczne, itp)
Też wodę mam w kotłowni, cały osprzęt CO/CWU też tam będzie, ale już skrzynkę elektryczną mam w przedpokoju.

Przy okazji zapytam jaka średnica rury z wodą powinna być właściwa, by u mnie hydraulik nie zrobił takiego "kwiatka"?
Masz to w projekcie przyłącza (jeśli masz) i o ile mnie pamięć nie myli powinieneś mieć też w warunkach technicznych dostarczania wody. Zazwyczaj jest to fi 32mm.

Czy powinienem przed wykonaniem tej całej instalacji "uderzyć" do kierbuda z moją wstepna koncepcją by ja ocenił i doradził co i jak robic albo czego nie robić? Narazie kierbud za wiele się nie musiał wykazywać. Wpadł na budowę, zrobił małe show by pokazać inwestorowi, ktory go żywi, jaki to on specjalista i jak to on pilnuje moich interesów, żeby by mi dom dobrze zbudowali, i po tej 3-5 minutowej inspekcji już był w samochodzie bo juz był spóźniony na następne spotkanie
Jak najbardziej możesz, od tego on jest by pilnował by wszystko było dobrze. Przy okazji go sprawdzisz