dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Montaż schodów strychowych a stelaż i płyty GK

    Witam

    aktualnie mam fachowców,którzy wykonuja mi zabudowe poddasza.
    schody strychowe przewiduje 120x80,jednakze planuje te schody zamontować sam,w pozniejszym terminie.Jak zrobic to technicznie,aby bylo dobrze,to znaczy,kłada stelaz,przykreacja płyty,naokoło wyłazu robia obramowanie z profili i teraz czy powinni to zrobic na konkretny wymiar schodów,czy zostawiamy jakiś luz??
    Druga sprawa to taka czy schody instalowac równo w plaszczyznie sufitu,czy je wpuscic?
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Pod wymiar, czyli taki jak schody maja miec + 2mm luzu z kazdej strony. Na schodach jest zawsze podane jaki otwor zrobic, zeby na luzie weszly. Szpare miedzy schodami a G-K uzupelnic akrylem.

    To czy maja byc wpuszczone, czy na rowno, to juz kwestia gustu.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    turnplayer

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Czy ktoś moze polecic fachowca z warszawy lub okolic ktory wykonuje montaz takich schodow?
    Mam taki problem ze wlaz jest obecnie znacznie wiekszy niz 120x80 i trzeba go zmnijszyc, a sam nie mam pomyslu jak to zrobic.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie Re: Montaż schodów strychowych a stelaż i płyty GK

    Cytat Napisał sailor_ro
    Witam

    aktualnie mam fachowców,którzy wykonuja mi zabudowe poddasza.
    schody strychowe przewiduje 120x80,jednakze planuje te schody zamontować sam,w pozniejszym terminie.Jak zrobic to technicznie,aby bylo dobrze,to znaczy,kłada stelaz,przykreacja płyty,naokoło wyłazu robia obramowanie z profili i teraz czy powinni to zrobic na konkretny wymiar schodów,czy zostawiamy jakiś luz??
    Druga sprawa to taka czy schody instalowac równo w plaszczyznie sufitu,czy je wpuscic?
    pozdrawiam
    Schody najlepiej montować razem ze sufitem. Stelaż sufitu dopasowuje się do schodów. Później nie wyjdzie to tak jak należy...

    ja montuje schody zawsze tak by klapa schodów była w płaszczyźnie z płytami sufitu. ale w tym wględzie jest pełna dowolność - zalezy to od inwestora.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #5

    Domyślnie

    chyba najlepiej tak jak mówi Rom-Kon

  6. #6

    Domyślnie

    hmm, czyżbyście nie zauważyli, że sailor_ro miał ten problem przed rokiem a jedynie turnplayer pytaniem odświeżył kotleta?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    faktyczne stary temat ale może się jeszcze komuś taka informacja przyda

    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #8

    Domyślnie

    Proszę o poradę: przygotowałem deski na wybicie strychu, sa poukładane i zastanawiam sie jak jest z tymi schodami- czy jak jest podany wymiar schodów 80x120 to dotyczy on również patrząc "z góry" ilości zajmowanego miejsca z drabinką? (rzut z góry przy rozłożonej drabinie)- obawiam się czy mi wystarczy miejsca- bo tam gdzie krokwie mam w rozstawie 85cm to jest korytarz a między ścianami jest 130cm, a tam gdzie jest znów większa szerokość to znów krokwie są gęściej tzn chyba 75-65cm
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał ifka13
    Proszę o poradę: przygotowałem deski na wybicie strychu, sa poukładane i zastanawiam sie jak jest z tymi schodami- czy jak jest podany wymiar schodów 80x120 to dotyczy on również patrząc "z góry" ilości zajmowanego miejsca z drabinką? (rzut z góry przy rozłożonej drabinie)- obawiam się czy mi wystarczy miejsca- bo tam gdzie krokwie mam w rozstawie 85cm to jest korytarz a między ścianami jest 130cm, a tam gdzie jest znów większa szerokość to znów krokwie są gęściej tzn chyba 75-65cm
    80x120 to rozmiar skrzyni. Rozłożone schodki zajmują więcej. Zajrzyj na stronę producenta - pewnie jest jakiś katalog online i tam zobaczysz wszelkie wymiary.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jamaju
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał ifka13
    Proszę o poradę: przygotowałem deski na wybicie strychu, sa poukładane i zastanawiam sie jak jest z tymi schodami- czy jak jest podany wymiar schodów 80x120 to dotyczy on również patrząc "z góry" ilości zajmowanego miejsca z drabinką? (rzut z góry przy rozłożonej drabinie)- obawiam się czy mi wystarczy miejsca- bo tam gdzie krokwie mam w rozstawie 85cm to jest korytarz a między ścianami jest 130cm, a tam gdzie jest znów
    większa szerokość to znów krokwie są gęściej tzn chyba 75-65cm
    Schody strychowe "120" które zamontowałem u siebie potrzebują około 160 cm aby dało się je rozłożyć - http://www.optistep.pl/p1/htmlp1/18.php

  11. #11

    Domyślnie

    dzieki, tego sie obawialem, musz podjechać na sklad i zobacze
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    witeks1968

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jestem nowy na tym forum,a też mam problem z zamontowaniem schodów strychowych.Wszystkie instrukcje mocowania pokazują mocowanie schodów w stropie betonowym,ewentualnie między belkami drewnianymi.Ja muszę zamocować takie schody w zawieszanym stropie kartonowo gipsowym.Schody będą montowane w altanie(dobudowanej),dlatego dach w tym miejscu został wycięty między kozłami i podniesiony tak aby można było na strych swobodnie wejść bez pochylania się.Problem w tym,że skrzynię schodów muszę do czegoś przymocować(podwiesić,czy co?),a z boku jest tylko regips,a do góry osb.

  13. #13
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Muszę obniżyć schody o ok 40 cm gdyż sufit mam na takiej wysokości pytanie czy macie sprawdzone rozwiązania nie wiem czy stosować blachy czy może coś innego ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony