dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hiv
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Plan zagospodarowania działki - ile taka usługa kosztuje?

    Zastanawiamy się nad kosztami które przyjdzie nam zapłacic u projektantki.
    Ciekaw jestem porównań do tego co zapłaciliście. Kwoty brutto.

    - mapa do celów projektowych - 500zł
    - adaptacja, zmiany w projekcie - 1000zł
    - plan zagospodarowania działki - 2000zł (???)
    - projekty przyłącza - 600zł za każdy(prąd bo woda z głębinówki)
    - załatwienie pozwolenia na budowę - ok 300zł(oni załatwiają wszystkie dokumenty i uzgodnienia z ZUDem etc)
    - opłaty zwiazane z pozwoleniem w ZUDzie- ok 500zł
    - kierwonik budowy - 1500zł(książka i tablica w cenie)

    To tak z grubsza bez ceny projektu.

    Zastanawia nas szczególnie cena zagospodarowania działki. Co na tym się znajduje, że koszt to aż 2tys czyli niewiele mniej niż projektu?
    Emanuela II
    DZIENNIK
    KOMENTARZE

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gazio
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    296

    Domyślnie

    Cena za przyłacza też z lekka zawyżona - ja brałem 350 - 400 + 100 zł za adaptację branż wod/kan/gaz/ogrz. (o ile nie trzeba bylo wywracać projektu dogóry nogami.
    Za was, za nas, za gaz!!!

  3. #3

    Domyślnie

    - opłaty zwiazane z pozwoleniem w ZUDzie- ok 500zł
    że niby za co to 500 ??

    no a co do 2k za projekt zagospodarowania to w ogóle sie nie wypowiadam... chyba 3d ten projekt ma być...
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gazio
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    296

    Domyślnie

    50 zł można dać za ZUDP
    Za was, za nas, za gaz!!!

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beatro

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam forumowiczów. dzisiaj obdzwoniłam dwóch projektantów i byłam w szoku po uzyskaniu informacji, że całość będzie kosztowała mnie ok 7.500!!
    w cenę wliczono:
    - wtórnik 1000 zł (podobno są takie ceny)
    - adaptacja 4800 a tym przyłącza, uzgodnienia, plan zagospodarowania
    Skąd te ceny?
    Dodam, że będę budować się w Stargardzie Szcz.
    Proszę o opinię, ponieważ po licznych wpisach chyba z rezygnuję z formalności załatwianych przez buro projektowe
    pozdrawiam

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hiv
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    No to moje ceny wyglądają teraz dużo lepiej...

    Za to jeden projektant powiedział mi również 15tys zł więc...

    Takie chyba są ceny...
    Emanuela II
    DZIENNIK
    KOMENTARZE

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gazio
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    296

    Domyślnie

    Wtórnik to 500 - 700 netto
    Przyłącza 350 - 400 szt. + adaptacja
    Jeśli chodzi o resztę - nie wypowiem się, ale 7.500 to troszkę dużo.
    Za was, za nas, za gaz!!!

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    hm... ja na razie jestem zadowolony ze swojej Pani architekt... architekt starej daty, cudow na kiju nie wymysli, ale ceny, jak na warsiawke, sensowne...

    adaptacja (zmiana chyba wszytkiego, tzn w kazdym elemencie cos zmienialimy) i plan zagospodarowania terenu+szambo+bioz 3300...

    Pan az za bardzo (jak na moj gust)konkretna
    Pani Ania: 502 074 076 (powolanie sie na Pana Bartka "Gadułę" powinno ulatwic kontakt

  9. #9

    Domyślnie Re: Plan zagospodarowania działki - ile taka usługa kosztuje

    Pewnie już to masz za sobą.. ale moze innym sie przyda.
    Cytat Napisał Hiv
    - mapa do celów projektowych - 500zł
    Geodeta i tak będzie później potrzebny do wytyczenia budynku, inwentaryzacji... Można zakupić samemu usługe kompleksowo lub szukać na każdy etap. Doświadczenie forum dowodzi, że na usłudze kompleksowej z reguły lepiej sie wychodzi.

    - plan zagospodarowania działki - 2000zł (???)
    Kpiny w biały dzień... Tu inwestor ma przecież duzo do powiedzenia.

    - załatwienie pozwolenia na budowę - ok 300zł(oni załatwiają wszystkie dokumenty i uzgodnienia z ZUDem etc)
    Jak sie ma do starostwa kawał drogi, to może warto, ale jak starostwo w tym samym mieście, to SZKODA KASY. Równie dobrze co architekt sami możemy sie zainteresować losem (kolejką) projektu. Co najmniej połowę papierków i tak trzeba bedzie załatwiać samemu.

    - opłaty zwiazane z pozwoleniem w ZUDzie- ok 500zł
    Według mnie opłaty za ZUD powinny być w cenie projektów przyłączy. Po drugie opłaty w zud są niższe. Poza tym może sie okazać że projektu wcale nie trzeba uzgadniać w ZUD.

    - kierwonik budowy - 1500zł(książka i tablica w cenie)
    To zalezy od tego czego od niego oczekujemy, więc może to być i 500, i 1 500, i 15 500....
    Książka (dziennik) 5zł, tablica 30zł - więc o czym mówimy...
    I proponowałbym projekty przyłączy robić na zgłoszenia. Szybciej, taniej, prościej. I wtedy często zud przy projekcie domu odpada, a architekt nie ma za co dodatkowo skroić za darmo).
    Projektantów "wodnych" bez trudu znajdzie sie w okolicach zakładów wodociagowych.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    - Adaptacja projektu+plan zagospodarowania działki 2000zł
    - mapki projektowe (7szt) - 750zł
    - projekt wody+szambo - 800zł
    - projekt przyłączy prądu - (nic!Vattenfall robi to na swój koszt),
    - projekt przyłącza gazu -(nic!Gaspol robi to na swój koszt)

  11. #11

    Domyślnie

    Mapa do celów projektowych 600,00zł
    Adaptacja projektu (niewielkie zmiany), projekt zagospodarowania działki, przyłącza 1800,00zł.
    Przyłącza na zgłoszenie.
    Sama biegałam z dokumentami o pozwolenie do starostwa - 3 razy , oraz 2 telefony.
    Kierownik budowy 1300 (znajomy).

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gawo

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombel79
    hm... ja na razie jestem zadowolony ze swojej Pani architekt... architekt starej daty, cudow na kiju nie wymysli, ale ceny, jak na warsiawke, sensowne...

    adaptacja (zmiana chyba wszytkiego, tzn w kazdym elemencie cos zmienialimy) i plan zagospodarowania terenu+szambo+bioz 3300...

    Pan az za bardzo (jak na moj gust)konkretna
    Pani Ania: 502 074 076 (powolanie sie na Pana Bartka "Gadułę" powinno ulatwic kontakt

    Witam,
    mogę w 100% potwierdzić,że owa Pani Ania jest bardzo dobrym architektem z przystępnym cennikiem Polecam wszystkim, architekt Pani Ania 502 074 076

    ps. pozdrawiam Pana Bartka "Gadułę"

  13. #13

    Domyślnie

    A nikt nie wpadł na to, że cena projektu zagospodarowania działki i mapy dcp będą zależne od powierzchni działki, której zakładający temat w ogóle nie podał. I porównywanie cen bez porównania wielkości działki jest chyba bez sensu.

  14. #14

    Domyślnie

    A ja płaciłem (ok. Warszawy) 1200 zł za adaptację projektu typowego + plan zagospodarowania + przygotowanie dokumentacji. Większość dokumentów z urzędów zdobywałem sam. Fakt, że zmiany w typówce były niewielkie (podniesienie ściany kolankowej, przesunięcie słupów, przesunięcie kilku ścianek, modyfikacja tarasów)
    Jeden z architektów zaproponował 5000 zł za to samo i chciał mnie reprezentować w starostwie. Żart.

    Za to przyłącza proponuję jak poprzednik robić na zgłoszenie - i niech się tym zajmują firmy zbliżone do danego dostawcy mediów. Szybciej i prościej. Czy taniej to nie wiem, ale przynajmniej bezproblemowo..

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    projekt inwidualny około 3,500zł czy to dużo ?? tylko nie wiem co jeszcze wchodzi w to projekt prądu i wody??

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar leone
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-343
    Posty
    78

    Domyślnie

    Witam
    Jestem na etapie wyboru projektu i architekta więc może ktoś kto się orientuje ustosunkuje się do cen jakie mi zaproponowano:
    Projekt - 1950 (kupiony gotowy we własnym zakresie i tu chyba nie ma o czym dyskutować)
    Praca architekta:
    - plan zagospodarowania terenu - 1000zł
    - uzgodnienie ZUDP - 300 zł (co obejmuje to uzgodnienie i czy mogę załatwić to sam taniej?)
    - Sprawdzenie i autoryzacja projektu:
    -- architektura 600 zł
    -- konstrukcja 600 zł
    -- instalacje sanitarne - 400 zł
    -- instalacje elektryczne 0 zł (we własnym zakresie)
    - Przyłącza/ instalacje zewnętrzne:
    -- energetyczne z uzgodnieniami 0 zł (we własnym zakresie)
    -- wody z uzgodnieniami 800 zł (nie wiem czy to ma znaczenie ale własne ujęcie bez wodociągu miejskiego - czy nie lepiej poszukać kogoś tańszego we własnym zakresie)
    -- kanalizacji sanitarnej z uzgodnieniami 800 zł (jak powyżej biologiczna oczyszczalnia ścieków)
    - Projekt wjazdu 0 zł (pani coś jakoś zakombinuje że podobno nie będzie wymagany - droga wewnętrzna do dyspozycji itp.)
    - koordynacja działań branżowych i doprowadzenie do pozwolenia na budowę - 10%(450 zł czy nie da się tego samemu koordynować?)
    Ja dostarczam mapę i badanie geotechniczne

    razem:
    2900 zagospodarowanie i autoryzacja
    1600 przyłącza
    450 koordynacja
    1950 projekt
    6900zł

    Projekt prosty, parterowy z poddaszem użytkowym, zmiany w projekcie bardzo niewielkie więc więcej nie dolicza za to.

    Czy to rozsądna cena czy na coś mnie tu naciągają? Pani architekt z polecenia podobno bardzo kompetentna.

  17. #17

    Domyślnie

    mnie adaptacja wyszła 3000 w tym troche zmian w projekcie ( mozna zobaczyc w moim wątku), mapka z mediami do ZUD ( ZUD juz sama zalatwilam- koszt ok 60zl), zagospodarowanie terenu,
    co to jest ta koordynacja?autoryzacja?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  18. #18

    Domyślnie

    Ceny jakie podajecie powaliłyby słonia! Co projektant to inna kalkulacja kosztów, a przecież większość z nich robi to samo. Ja chyba muszę wziąć kredyt na pozwolenie na budowę, żeby w ogóle myśleć o budowie. ufff.

    A tak przy okazji, szukam przyjaznego cenowo projektanta-architekta w okolicach lubin-polkowice (dolnośląskie)
    Ostatnio edytowane przez linciano ; 05-10-2011 o 14:46

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dana54
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Zawadzkie
    Kod pocztowy
    47-120
    Posty
    51

    Domyślnie

    podają Pani wycenę prac projektowych wraz z kosztami mapki ktora jest juz wykonana.

    Mapa d/c projektowych .........................700 zł.
    Projekt domu jednorodzinnego Z-115....2190 zł.
    Doprojektowanie garażu........................1500 zł.
    Adaptacja projektu do domu pasywnego
    z załatwieniem pozwolenia i warunkami
    technicznymi przyłączy........................4000 zł.
    Projekt zagospodarowania działki............700 zł.
    Całkowity koszt....................................9090 zł.

    Wszystkie koszty za wydanie warunków technicznych,pełnomocnictwa oraz opłaty w urzędach sa kosztami dodatkowymi.....tak około 200 zł.

    Co do płatności to w pierwszym rzędzie za mapę
    d/c projektowych + projekt Z115 tj....2890 zł. oraz z pozostałej kwoty 6200 zł. x 60% tj. 3720 zł. Razem do zapłaty ....6610 zł.
    II rat z chwila złożenia projektu celem uzyskania pozwolenia na budowę do Starostwa Strzeleckiego...w wys. 30% z kwoty 6200 zł. tj. 1860 zł. a III po odbiorze pozwolenia na budowe w wys.620 zł.

    Podaje konto PKO BP I O/Opole 74-1020-3669-0000-5602-0052-3696 Jerzy Zolowski ul.Dzierżonia 2, 47-113 Kolonowskie
    Dnia 30.05 .2012 p.Zolowski tak do nas napisal:Troszkę dłużej to trwało ale wynikła sprawa z odprowadzeniem wod deszczowych z dachu budynku i z terenu działki do gruntu.Musiałem występować dodatkowo o wydanie warunków odbioru wód opadowych przez UMiG Zawadzkie.(Kopię odpowiedzi mieli Państwo otrzymac na adres domowy) Dodatkowy koszt który nie wiziąłem pod uwage a wymusiło Starostwo Strzeleckie to 300 zł. Jeśli Państwo uznają,ze kwota jest nienależna to nic sie nie stanie . Inwestor:Otrzymalismy odpowiedz z urzedu ze nie otrzymujemy pozwolenie na odbior wod opadowych bo jeszcze takiego kolektora przy naszym domu nie wybudowano.W kwesti formalnej odpowiadam ze te wspomniane 300 zl nie zaplacilismy bo do dzisiaj nie otrzymalismy odpowiedzi za co niby miala byc ta opałata.Reszte prosze sie domyslic.....

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Dana54
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Zawadzkie
    Kod pocztowy
    47-120
    Posty
    51

    Domyślnie

    Pierwsza czesc powyzej to pisze architekt do nas o swoich poniesionych kosztach ,a po informacji o nr swojego konta bankowego jeszcze mu sie przypomnialo jakies 300 zl .Ciekawe...calosc korespondencji odbyla sie w I kwartale 2012roku

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony