dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: silikon czy fuga między cokołami a kafelkami

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    berni3

Domyślnie silikon czy fuga między cokołami a kafelkami

Nie wiem czym powinienem wypełnić szczeliny między cokołami a kaflami w przedpokoju. W paru miejscach widziałem ładne łukowe fugi zrobione za pomocą silikonu i też tak chciałem zrobić, ale brat mi odradza ponieważ sylikon z czarnieje po pewnym czasie. Proponuje mi żebym dał tam zwykłą fugę . Sylikon mam z mapei (pisze na nim że nie łapie go pleśń) fuge też mam mapei.

Jakie jest wasze zdanie??

pozdrawiam

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jolasia
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

Domyślnie

U nas glazurnik zrobił bardzo fajną delikatną fugę, ale mówił też, ze można to wykończyć silikonem i pokazał jak by to wyglądało.
    Osobiście zdecydowałam się na fugę, bo jest moim zdaniem estetyczniejsza (mniej widoczna)
    To wykańczanie mnie wykończy!
    Mój dziennik
    Komentarze do dziennika

3. Nowy, energooszczędny sprzęt AGD już niedługo w Twoim domu Poddasze użytkowe z widocznymi krokwiami - 6 sposobów na belki Jak urządzić pokój dla dziecka? Miejsce do nauki Drewno w łazience. Jakie drewno wybrać do łazienki?

Domyślnie

Fuga w silikonie nie popeka .

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    berni3

Domyślnie

Cytat Napisał vadiol
    A czy z czernieje

Domyślnie

ja silikonowe fugi mam przy wannie ,brodziku,umywalce ale tam tylko gdzie urządzenie łączy się ze ścianą z płytkami rzecz jasna, przy cokołach wszystkich myślę że mają dużo styczności z wodą i dlatego fachowcy je zastosowali. Moje fugi są kolorze beżu i przez trzy lata nie zmienił koloru.Chwalę sobie.

Domyślnie

Cytat Napisał berni3
    Cytat Napisał vadiol
    A czy z czernieje
    Tak , jezeli :
    - niedostateczna wentylacja pomieszczen
    - nieocieplone sciany zewnetrzne

Dotyczy to zwlaszcza lazienek , gdzie wilgotno i bywa ze bez izolacji .
    W nowobudowanych domach raczej nie bedzie problemow .

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar patka
    9

Domyślnie

a ja powiem tak, mam uczulenie na sylikon, musi byc bardzo porzadny i bardzo starannie wykonany i najlepiej w miejscy gdzie go sie nie dotyka i jest daleko od kontaktu z woda i ludzmi. Mialam sylikon na styku wanna sciana- koszmar, mam sylikon na rogu scian w tym samym pomieszczeniu i jest oki ale mysle ze lepsza bylaby porzadna fuga. Dla wykonawcy chyba latwiej jest sylikon uzyc a trudniej obrobic plytki.

Domyślnie

U mnie fachman dał sylikon. Problemu z ciemnieniem nie powinno być bo jest koloru ciemnobrązowego (sylikon oczywiście).

Domyślnie

jeżeli na podłodze jest ogrzewanie podłogowe konieczny sylikon

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    499

Domyślnie

U mnie w toalecie jest od lat 4 silikon mapei, zero problemów. W łazience przy wannie ciemnieje. Ale kiedyś przez pomyłkę zapomniałam zmyć warstwę grot bustera przy sprzątaniu - i wszystkie zaciemnienia znikły!
    Problem z silikonem jest m. posadzką, a obudową wanny, przestał być szczelny. Może dlatego, że tam zbiera się często woda i nie ma odplywu jak na górnych krawędziach?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

Domyślnie

Sylikon ciemnieje chyba z powodu pleśni, czyli raczej w pomieszczeniach wilgotnych. W przedpokoju raczej tak dużo wody nie będzie .

Domyślnie

W takim miejscu są naprężenia, więc jest potrzebna elastyczna substancja. Nie musi to być silikon. Firma Sika robi znakomitą masę poliuteranową Sikaflex. Nieprzezroczysta - biała, szara i jeszcze jakaś ciemna, nie pamiętam. Niewrażliwa na pleśń - sprawdziłem.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia