dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    berni3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    2

    Domyślnie silikon czy fuga między cokołami a kafelkami

    Nie wiem czym powinienem wypełnić szczeliny między cokołami a kaflami w przedpokoju. W paru miejscach widziałem ładne łukowe fugi zrobione za pomocą silikonu i też tak chciałem zrobić, ale brat mi odradza ponieważ sylikon z czarnieje po pewnym czasie. Proponuje mi żebym dał tam zwykłą fugę . Sylikon mam z mapei (pisze na nim że nie łapie go pleśń) fuge też mam mapei.

    Jakie jest wasze zdanie??

    pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jolasia
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    U nas glazurnik zrobił bardzo fajną delikatną fugę, ale mówił też, ze można to wykończyć silikonem i pokazał jak by to wyglądało.
    Osobiście zdecydowałam się na fugę, bo jest moim zdaniem estetyczniejsza (mniej widoczna)
    To wykańczanie mnie wykończy!
    Mój dziennik
    Komentarze do dziennika

  3. #3

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    berni3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    Fuga w silikonie nie popeka .
    A czy z czernieje

  5. #5

    Domyślnie

    ja silikonowe fugi mam przy wannie ,brodziku,umywalce ale tam tylko gdzie urządzenie łączy się ze ścianą z płytkami rzecz jasna, przy cokołach wszystkich myślę że mają dużo styczności z wodą i dlatego fachowcy je zastosowali. Moje fugi są kolorze beżu i przez trzy lata nie zmienił koloru.Chwalę sobie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał berni3
    Cytat Napisał vadiol
    Fuga w silikonie nie popeka .
    A czy z czernieje
    Tak , jezeli :
    - niedostateczna wentylacja pomieszczen
    - nieocieplone sciany zewnetrzne

    Dotyczy to zwlaszcza lazienek , gdzie wilgotno i bywa ze bez izolacji .
    W nowobudowanych domach raczej nie bedzie problemow .

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar patka
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    a ja powiem tak, mam uczulenie na sylikon, musi byc bardzo porzadny i bardzo starannie wykonany i najlepiej w miejscy gdzie go sie nie dotyka i jest daleko od kontaktu z woda i ludzmi. Mialam sylikon na styku wanna sciana- koszmar, mam sylikon na rogu scian w tym samym pomieszczeniu i jest oki ale mysle ze lepsza bylaby porzadna fuga. Dla wykonawcy chyba latwiej jest sylikon uzyc a trudniej obrobic plytki.

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie fachman dał sylikon. Problemu z ciemnieniem nie powinno być bo jest koloru ciemnobrązowego (sylikon oczywiście).

  9. #9

    Domyślnie

    jeżeli na podłodze jest ogrzewanie podłogowe konieczny sylikon

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    U mnie w toalecie jest od lat 4 silikon mapei, zero problemów. W łazience przy wannie ciemnieje. Ale kiedyś przez pomyłkę zapomniałam zmyć warstwę grot bustera przy sprzątaniu - i wszystkie zaciemnienia znikły!
    Problem z silikonem jest m. posadzką, a obudową wanny, przestał być szczelny. Może dlatego, że tam zbiera się często woda i nie ma odplywu jak na górnych krawędziach?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  11. #11

    Domyślnie

    Sylikon ciemnieje chyba z powodu pleśni, czyli raczej w pomieszczeniach wilgotnych. W przedpokoju raczej tak dużo wody nie będzie .

  12. #12

    Domyślnie

    W takim miejscu są naprężenia, więc jest potrzebna elastyczna substancja. Nie musi to być silikon. Firma Sika robi znakomitą masę poliuteranową Sikaflex. Nieprzezroczysta - biała, szara i jeszcze jakaś ciemna, nie pamiętam. Niewrażliwa na pleśń - sprawdziłem.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony