dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 71
  1. #1

    Domyślnie Chcę sam załozyć napęd do bramy

    i zastanawiam się czy faac 414 będzie dobry może mi ktos podpowiedzieć?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Chcę sam załozyć napęd do bramy

    Cytat Napisał Webster
    i zastanawiam się czy faac 414 będzie dobry może mi ktos podpowiedzieć?
    Jeśli idzie o markę to dobry. Jeśli chodzi o zastosowanie to trochę za mało danych. Wejdź na stronę faac i sprawdź, czy twoja brama spełnia warunki do zastosowania tego napędu (wymiary i masa).

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja też się prawie zdecydowałem na ten model. Kupiłem bramę skrzydłową - skrzydło 2 m, słupki będą murowane z klinkieru.
    Zastanawiam się (bo znajomy tak orzekł) że lepsze są takie z ramieniem łamanym i lepsza jest firma Came....

    Co sądzicie?
    A i pytanie: Jaki przewód zasilający pociągnąć do bramy
    3x2.5 ziemny będzie OK?

  4. #4

    Domyślnie

    Co do faac to się zgodze jezeli pasuje do Twojej bramy to 414 jest jak najbardziej ok,
    @manieq82 co do Twojego pomysłu to ja bym załozył jednak chyba też 414 jeżeli nie masz za szerokiego tego słupka wychodzi zdecodowanie taniej, niz automat z ramieniem łamanym.
    tomko

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Że taniej to widzę

    A słupek będzie normalny na 1.5 cegły. A co z kabelkiem - muszę kupić i nie wiem jaki?

  6. #6

    Domyślnie

    Do zasilania centrali wystarczy 3x1,5mm2

    Do siłowników jeśli dobrze widzę 4 x 1,5mm2

    Tutaj masz link do manuala

    http://www.faac.pl/produkty/pdf/414In.pdf

  7. #7

    Domyślnie

    W takim razie, jezeli masz zwykły słpuek to chyba nie ma konieczności, żebyś kupowął automat na ramieniu łamanym, no chyba że potrzebujesz otwierać bramę na duzo wiekszy kąt niż 90 stopni, bo jak nie to faac 414 powinbien wuystarczyć bez większych problemów jezeli będziesz miał umiejetnego monteraz i będziesz miał dobry naped w duzo nizszej cenie.
    tomko

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    no kolega stwierdził iż Came jest lepsze - nie wiem na jakiej podstawie.
    Dzisiaj rozmawiałem z gościem od którego kupiłem bramę kutą - sprzedaje i Faac i Came i poleca Facc 414 - rozmawiałem apropos bramy garażowej i myślę oba systemy zintegrować - myślę że będzie grało - dzięki za podpowiedzi

  9. #9

    Domyślnie

    Ja myslę że faac warto zainstalować naprawdę ok napedzik, a jezeli chodzi o załozenie też napędu do garażówki to spokojnie będzie chodzić. Na jednym pilocie możesz sobie zaprogramowac oba napedy. Weźmieszsobie dobry pilot to bedziesz miał wszystko i furtkę i otwieranie 414 i otwieranie garażówki
    tomko

  10. #10

    Domyślnie

    Zdecydowałem sie jednak na faac mam już go załozonego w sumie gładko poszło i to jeszcze przed swiętami po kilku dniach narazie działa dobrze i mam ndzieje ze tak bedzie dalej ogólnie to jest spoko jestem z niego zadowolony.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    a jaki model i za ile kupiłeś?

  12. #12

    Domyślnie

    Załozyłem 414 całośc z montarzem wyniosła mnie 2400 z tym, że mam założone z 2 zestawami fotokomórek dla bezpieczeństwa, więc całośc wyszła mi według mnie wrozsadnej cenie ogólnie jestem zadowolony z wyboru.

  13. #13

    Domyślnie Faac 414 a slupek o wymiarach 365x365mm

    Cytat Napisał manieq82
    Że taniej to widzę

    A słupek będzie normalny na 1.5 cegły. A co z kabelkiem - muszę kupić i nie wiem jaki?
    Widze pewien problem aby zamontowac faac 414 do slupka murowanego na 1,5 cegly czyli okolo 365x365mm. Mam takie slupki i brama jest juz zamocowana dokladnie w osi slupka. wg instrukcji: http://www.faac.pl/produkty/pdf/414In.pdf
    niej jest mozliwe zachownie wszystkich wymiarow. W moim przypadku A=225 B=165mm. Roznica miedzy tymi wymiarami wynosilaby 60mm a producent wymaga max 4cm. Bedzie mialo to ponoc wplyw na szybkosc zamykania i otwierania. Czy te 2 cm robia az taka roznice?.
    Ma ktos taki przypadek? Albo bym prosil o wypowiedz jakiegos montera tych urzadzen[/b]

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    To przesuń mocowanie napędu o te dwa cm. Brama obsadzona ale napęd nie musi być centralnie .. chyba

  15. #15

    Domyślnie

    Tez 6cm nie ma tak duzego znaczenia wazne jest aby silownik pracowal na min 250 mm dlugosci i byl przy otwartej bramie troche pod skosem, nie prosto bo bedzie szarpał bramą przy zamykaniu. Montowałem te siłowniki juz ma słupkach klinkierowych 20 cm.
    Na mojej stonie są zdjecią z takich słupków można sobie oglądnąć.
    www.adbinstalacje.pl

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie Re: Faac 414 a slupek o wymiarach 365x365mm

    Cytat Napisał Karol N.
    Cytat Napisał manieq82
    Że taniej to widzę

    A słupek będzie normalny na 1.5 cegły. A co z kabelkiem - muszę kupić i nie wiem jaki?
    Widze pewien problem aby zamontowac faac 414 do slupka murowanego na 1,5 cegly czyli okolo 365x365mm. Mam takie slupki i brama jest juz zamocowana dokladnie w osi slupka. wg instrukcji: http://www.faac.pl/produkty/pdf/414In.pdf
    niej jest mozliwe zachownie wszystkich wymiarow. W moim przypadku A=225 B=165mm. Roznica miedzy tymi wymiarami wynosilaby 60mm a producent wymaga max 4cm. Bedzie mialo to ponoc wplyw na szybkosc zamykania i otwierania. Czy te 2 cm robia az taka roznice?.
    Ma ktos taki przypadek? Albo bym prosil o wypowiedz jakiegos montera tych urzadzen[/b]
    Nie wiem jak ty liczyłeś ale mi wychodzi własnie dokładnie dla modelu 400 wersja na 90 stopni otwarcia.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał snoopy429
    Tez 6cm nie ma tak duzego znaczenia wazne jest aby silownik pracowal na min 250 mm dlugosci i byl przy otwartej bramie troche pod skosem, nie prosto bo bedzie szarpał bramą przy zamykaniu. Montowałem te siłowniki juz ma słupkach klinkierowych 20 cm.
    Na mojej stonie są zdjecią z takich słupków można sobie oglądnąć.
    www.adbinstalacje.pl
    taka trochę goła ta twoja strona
    Potrzebuję taką 414 i może napęd do bramy segmentowej tak żeby zgrać na jeden pilot, najlepiej taki 4 przyciskowy

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał snoopy429
    Tez 6cm nie ma tak duzego znaczenia wazne jest aby silownik pracowal na min 250 mm dlugosci i byl przy otwartej bramie troche pod skosem, nie prosto bo bedzie szarpał bramą przy zamykaniu. Montowałem te siłowniki juz ma słupkach klinkierowych 20 cm.
    Na mojej stonie są zdjecią z takich słupków można sobie oglądnąć.
    www.adbinstalacje.pl
    Qrde jak czytam instrukcje montazu to odnosze wrazenie, ze ktos przesadzil z tymi zaleznosciami w wymiarach. Oczywiscie jest logiczne to co piszesz, ze ramie napedu nie moze byc rownolegle do plaszczyzny bramy bo nie ruszy. Te 250mm dlugosci na ktorej ma pracowac silownik chyba jest do osiagniecia mysle ze rysunek w skali wszystko wyjasni.

  19. #19

    Domyślnie

    Racja te instrukcje są dośc zamotane, co nie zmienia faktu, ze 414 jest dobrze zrobiona i nawet jak jakiś wymiar będzie się delikatnie róznił od tego co jest w instrukcji to nie stworzy to raczej wielkich problemów u mnie tez było troche kombinowane a napęd chodzi jak trzeba.

  20. #20

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza co mówicie najlepiej jest montować zgodnie z opisem prducenta ale małe odejście nie zrobi problemów jeżeli będzie przemyslane i dobrze wykonane zwłaszcza prz napędach takiej firmy jak faac.
    tomko

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony