dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie dziwnie działa przedłużka pilota

    Ostatnio zainstalowano mi antenę satelitarną i dekoder Cyfry+. Jest to zrobione w ten sposób, że dekoder znajduje się na strychu i do dwóch miejsc w domu doprowadzone są przedłużki pilotów. Działają one dosyć dziwnie, tzn. kiedy skieruje się pilota bezpośrednio na czujnik przedłużki to nic się nie dzieje - nie działa. Działa dopiero kiedy skierujemy pilota na sufit lub ścianę boczną. Jest to troszkę upierdliwe, ponieważ kierowanie pilota w ten sposób nie jest naturalnym odruchem, ponadto trzeba troszkę pocelować w pewnien obszar ściany czy sufitu, żeby pilot działał poprawnie. Instalator nie wie dlaczego się tak dzieje, początkowo chciał reklamować to ustrojstwo ale kidedy zawiózł do skleu okazało się że w sklepie działa poprawnie/normalnie. Tylko u mnie w domu jakoś nie chce. Czy ktoś może ma jakąś teorię dlaczego tak jest i jak temu zaradzić?
    Pozdrawiam.
    Włodek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: dziwnie działa przedłużka pilota

    Cytat Napisał wg
    Ostatnio zainstalowano mi antenę satelitarną i dekoder Cyfry+. Jest to zrobione w ten sposób, że dekoder znajduje się na strychu i do dwóch miejsc w domu doprowadzone są przedłużki pilotów. Działają one dosyć dziwnie, tzn. kiedy skieruje się pilota bezpośrednio na czujnik przedłużki to nic się nie dzieje - nie działa. Działa dopiero kiedy skierujemy pilota na sufit lub ścianę boczną.
    Zbyt duża czułość ustrojstwa, jesli widzi światło pilota bezpośrednio, następuje przesterowanie, poprawna praca jest możliwa jedynie przy odbiorze stłumionego światła. Może to zależeć od konkretnegotypu pilota, ale wydaje mi się, że ustrojstwo powinno mieć możliwość regulacji czułości. Jesli nie ma, możesz ją obniżyć samodzielnie, zaklejając ich "oczka" czyms, co lekko stłumi odbiór. Jeśli można zdjąc ich frontowe ścianki, to za "oczko" dobrze jest wkleić "rozbiegówkę" z wywołanego filmu fotograficznego (tą czarną część, ona dla IR jest przezroczysta, lekko tłumi jedynie), jesli toto jest nierozbieralne - kombinować z jakimiś
    estetycznymi półprzezroczystymi naklejkami od zewnątrz.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli Jarek P. ma rację, to może na początek włóż lekko rozładowane baterie do pilota - zwykle wtedy pilot słabiej świeci i będziesz miał dowód.

    Jeśli masz kamerę, to spróbuj zobaczyć sygnał z pilota (zwykle w kamerze widać jak mruga pilot na podczerwień, oko jest nieczułe, ale chip kamery taka podczerwień łapie), więc możesz wybrać materiał na taki filtr. Np. czarne worki na śmieci - niby nieprzeźroczyste, a podczerwień puszczają!

    I jeśli to to, to załóż filtr nie na pilota, ale na czujnik przedłużki - chyba łatwiej.

    Powodzenia
    Pieczara.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony