dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 64
  1. #1

    Domyślnie Tanie rurki Pex

    Czy ktoś z was ma robioną instalacje c.o lub c.w.u tanimi rurkami Pex?
    Na allegro bardzo wiele osób kupuje właśnie te rurki wiec zapewne wieku forumowiczów też takie ma u siebie:
    Diamond, Perfexim ,Unipex,PH TYTAN,AQUALPEX firmy Global Trade .
    Czy któreś z nich są warte uwagi?
    Proszę o wypowiedzi osoby które maja rurki którejś z firm czy maja z nimi jakieś problemy.

  2. #2

    Domyślnie

    poszukaj na forum, był temat dotyczący awarii (pękania) tego dziadostwa. NIe lepiej dołożyć tego tysiąca i mieć spokojny sen. Chytry dwa razy traci..

  3. #3

    Domyślnie

    Możesz podać mi link do tego wątku bo nie mogę go znaleźć? Ja słyszałam zaś dużo pozytywnych opinii dlatego możne ktoś się znajdzie kto takie rury ma u siebie. A co do awarii to jakoś nie chce mi się wierzyć że bez uszkodzenia mechanicznego taka rurka sama od siebie może pęknąć. I obawiam się że złe opinie o nich są wyssane z palca i podżegane przez firmy które takie same rurki sprzedają o 100% drożej.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie że tam nie było nic co by potwierdzało ze te rurki są kiepskie , a wręcz jestem przekonana że nie warto dopłacać do tych droższych, może ktoś się odezwie kto posada takie tanie rurki juz jakiś czas i czy miał z nimi jakieś problemy.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam global trade i wystrzeliła złączka ale .... dla tego że ją zostawiłem dokręconą tylko rękami . Zbyt krótko te rurki mam żeby coś powiedzieć ale wcale nie wygląda na to żeby miało się z nimi coś stać.
    Ktoś na forum robił próbę ciśnieniową 5 Mpa i wszystko ocalało.

  7. #7

    Domyślnie

    No właśnie też się zastanawiam z mężem nad rurkami global trade, ale biorę pod uwagę również rurki Perfekt- Perfexim. Może ktoś jeszcze kto posiada tanie rury pex się wypowie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie Re: Tanie rurki Pex

    Cytat Napisał bdyta1
    Czy ktoś z was ma robioną instalacje c.o lub c.w.u tanimi rurkami Pex?
    Na allegro bardzo wiele osób kupuje właśnie te rurki wiec zapewne wieku forumowiczów też takie ma u siebie:
    Diamond, Perfexim ,Unipex,PH TYTAN,AQUALPEX firmy Global Trade .
    Czy któreś z nich są warte uwagi?
    Proszę o wypowiedzi osoby które maja rurki którejś z firm czy maja z nimi jakieś problemy.
    Napiszę tak :
    U mnie w pracy zastosowaliśmy rurki Global Trade do CWU i CO jako instalacja modernizowana miała spełniać określone zadania i kosztować jak najmniej.
    Ze względu ze jest to dość duży obiekt wspomagamy się układem hydroforu z lat 70-tych który lubi szaleć w zakresie ciśnienia i tak eksploatowana jest instalacja w zakresie 0,3 - 0,7 MPa.
    Rurki zachowują się bardzo pozytywnie-łączone w ok 6 miejscach na odcinku 30m(skręcaniem)nic nie pęka,nie cieknie nie wykazuje zmian (eksploatacja ponad 24mc)
    Myślę ze jeśli będę kupował rurki do siebie wybiorę właśnie takie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9

    Domyślnie

    No widzę że jednak pojawiają się w końcu jakieś opinie proszę o dalsze.

  10. #10

    Domyślnie

    widzisz, najgorsze jest to że nikt Cię nie zapewni jak taka rurka zachowa swoje właściwości za 10-15 lat...
    świeża instalacja czy dwuletnia o ile dobrze zrobiona to musi być ok, co dalej - zagadka

  11. #11

    Domyślnie

    Tego to nikt nie wie jak się dany materiał zachowa za kilka - kilkanaście lat . Na stronie producenta rur Glob Trade pisze: "zgodnie z przeprowadzonymi badaniami i próbami żywotność naszej rury wynosi 50 lat.

  12. #12

    Domyślnie

    w sumie nie wiem od jak dawna stosowane są rury typu pex, zetknąłem się z nimi jakieś 10-12 lat temu, konkretnie z rurami z polietylenu sieciowanego z osłoną antydyfuzyjną systemu Kan-therm (w ówczesnej jego wersji, teraz mają chyba kilka typów rur do wyboru), instalacje na nich chodzą bez problemu do dziś, oczywiście większość z nich jest zakryta (podlogówki, podejścia pod grzejniki w posadzkach i ścianach, instalacje wody zimnej i cieplej w bruzdach), natomiast w mieszkaniu rodziców są 'odkryte" cześciowo instalacje wodne (tzn. zabudowane ale tak że kilka razy zabudowa była demontowana i mgłem je oblukać), oraz na wierzchu jest podejście od pionu do dwóch grzejników (to mieszkanie w bloku z typowym pionem w narożniku pomieszczenia), i z tego co moge powiedzieć to: szczelność połaczeń prasowanych i skręcanych jest bez zarzutu, z wyglądu rurka trochę zmatowiała, w dotyku wydaje sie że jest twardsza, znacznie mniej elastyczna niż była za nowości
    za kilka miesięcy będę musiał zakupić materiał na podłogówkę w domu (coś ok. 150m2), i jeszcze nie wiem co wybiorę, na pewno ważnym kryterium będzie cena, ale na pewno zanim zdecyduję przeliczę też kilka wariantów, i na pewno ze względu na powyższe jednym z nich będzie Kan, zresztą czasem przy kompleksowym zamówieniu wychodzi podobnie a może i taniej niż chińszczyzna, może podobnie jest w tej branży, sama rurka może i trszke droższa ale na innych elementach może być taniej, no i projekt c.o. można dostać gratis

  13. #13

    Domyślnie

    Projekt c.o gratis czy schemat ogólnie dostępne w sieci ?
    Wiesz nikt za friko nie będzie się męczył i robił projektu instalacji c.o no chyba ze zrobi to na kolanie bez przeliczania strat ciepła w danym pomieszczeniu i przyjmie ogólnikowe dane. Ja też zastanawiam się nad wyborem Pexów trochę metrów tego potrzebuje i zastanawiam się też nad tańszymi rurkami.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Na ten temat pisałem w wątku :
    http://forum.muratordom.pl/post2659086.htm#2659086 .

  15. #15

    Domyślnie

    projekt c.o. gratis, nie schemat z sieci tylko opracowanie zrobione konkretnie dla danego budynku, zawierające dobór długości i ilości petli, rozstaw rur w poszczególnych pętlach itp, dobór i sposób połączenia urzadzeń w instalacji, taki projekt robiony przez producenta/dystrybutora systemu ogrzewania podłogowego nie zawiera w sobie projektu kotłowni, gdyż to nie leży w zakresie ich dzaiałania, po wykonaniu przez firmę projektu przedstawić mi mają opracowanie jak rownież zestawienie materialów i kosztorys, jeżeli akceptuję i zamawiam materiały dostaję na własność projekt instalacji, czyli nie za friko tylko do zamówienia materiałów

  16. #16

    Domyślnie

    HenoK a jakiej firmy masz te rury bo niestety ten link co podałeś nie otwiera już się.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał bdyta1
    HenoK a jakiej firmy masz te rury bo niestety ten link co podałeś nie otwiera już się.
    Global TRADE
    http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=4156904

  18. #18

    Domyślnie

    Ok. a powiedz jeszcze czy masz zwykłe czy laserowe te rury bo ten producent ma w sprzedaży dwa rodzaje.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał bdyta1
    Ok. a powiedz jeszcze czy masz zwykłe czy laserowe te rury bo ten producent ma w sprzedaży dwa rodzaje.
    Zwykłe.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Zastanawiają mnie "oszczędności" inteligentnych bądź co bądź ludzi z tego forum.
    Jeśli wstawię sobie g... grzejnik to w razie czego go zakręcę i wymienię. Kocioł? To samo. Osprzęt instalacji - również.
    Ale montować sobie coś niepewnego, co w razie awarii pociaga potężne koszty wykończonego domu...eeeee, to nie dla mnie.
    Władować w dom na potrzeby instalacji kilkadziesiąt tys zł i oszczędzić 500-1000 przy tym na trochę metrów rurek to jakiś żart.
    Czasami widzę na budowie rurki "no name" sterczące z posadzki/ściany i bardzo drogie ozdobne grzejniki...
    No ale każdy swój rozum ma.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony