dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21

    Domyślnie

    A powiedz mi Mały po czym sadzisz ze rurki np. wavin są lepsze niż innych firm?
    Robiłeś jakieś badania pracujesz w kontroli jakości i robiłeś testy rur? A może masz dostęp do jakiś informacji? Wiesz parę godzin spędziłam na necie i szukałam informacji w których by pisało że pękła tania rura od podłogówki niestety nie ma żadnej takiej informacji. Wiec jestem przekonana że nie ma sensu przepłacać.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    ależ nikt Cię nie zmusza,
    to Twoje podwórko i Twoje zabawki

  3. #23

    Domyślnie

    Wg. mnie te tanie rurki mogą byc robione w tej samej fabryce w chinach i na tej samej maszynie co te drogie. Te drogie są droższe bo dochodzi koszt marketingu, reklamy. Nie oszukujmy sie rurka pex to nie technologia kosmiczna, to bardzo prosty produkt, wystarczy kupic maszyne surowiec i trzepac do bólu. Wszystkie części w naszych komputerach pochodzą z chin, więc skoro potrafia zrobić komputer to chyba rurke pex też bez problemu.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał bdyta1
    A powiedz mi Mały po czym sadzisz ze rurki np. wavin są lepsze niż innych firm?
    Robiłeś jakieś badania pracujesz w kontroli jakości i robiłeś testy rur? A może masz dostęp do jakiś informacji? Wiesz parę godzin spędziłam na necie i szukałam informacji w których by pisało że pękła tania rura od podłogówki niestety nie ma żadnej takiej informacji. Wiec jestem przekonana że nie ma sensu przepłacać.
    Tania rura kosztuje ok 2.5zl Najdroższa super firmowa typu Wavin, Kan Uponor na maxa kosztuje ok 5zl Przyjmijmy, że potrzebujesz u siebie ok 1000m Więc różnica w cenie będzie ok 2000-2500zl Więc czy to jest aż taka duża różnica żeby na tym oszczędzać ?? W skali całej budowy to są psie pieniądze... A uwierz mi, że hydraulika jest jedną z ważniejszych rzeczy całym domu... I jeżeli porównasz sobie rurę firmową z jakąś tanią chińską... to byś zobaczyła różnice
    No ale tak jak napisał 1950 "Twoja podwórko - Twoje zabawki"
    Święte słowa

  5. #25

    Domyślnie

    Ja bym jeszcze dodał "Twój cyrk, Twoje małpy"

  6. #26

    Domyślnie

    No jak dla was 2 tyś to nie dużo no to nie mam więcej pytań. I nie wnikam czy macie rury po 2 , czy po 5 zł. Zadałam na początku konkretne pytanie i chciałam uzyskać informacje od osób które takie rury posiadają!!!

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prezo
    Tania rura kosztuje ok 2.5zl Najdroższa super firmowa typu Wavin, Kan Uponor na maxa kosztuje ok 5zl Przyjmijmy, że potrzebujesz u siebie ok 1000m Więc różnica w cenie będzie ok 2000-2500zl Więc czy to jest aż taka duża różnica żeby na tym oszczędzać ?? W skali całej budowy to są psie pieniądze...
    Faktycznie drobiazg, tylko o 100% drożej,
    Podchodząc w ten sposób do budowy domu zapłacisz za niego co najmniej dwukrotnie drożej od tego, który liczy każdy grosz.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    gdzie można oszczędzać, to grzechem jest nie oszczędzać,

    ale gdzie nie należy, to grzechem jest oszczędzać,

    szkłem dupy nie utrzesz,

    niestety

  9. #29

    Domyślnie

    Widzę że niektórzy maja problem żeby czytać ze zrozumieniem Chyba nie pytałam się czym kto d.... podciera, tylko prosiłam użytkowników tych rur o wypowiedzi czy ty 1950 masz któryś z systemów tych rur w domu? Chyba nie wiec proszę nie zabieraj głosu.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał bdyta1
    Widzę że niektórzy maja problem żeby czytać ze zrozumieniem Chyba nie pytałam się czym kto d.... podciera, tylko prosiłam użytkowników tych rur o wypowiedzi czy ty 1950 masz któryś z systemów tych rur w domu? Chyba nie wiec proszę nie zabieraj głosu.

    I tu się z koleżanką zgodzę w 100% wiele osób niezależnie czy coś ma do powiedzenia czy nie(każdy jest fachowcem"zabiera łos mądrzy sie itd itp, nie jest to odosobnione forum.
    Wielu już spotkałem "super "elektryków którzy w gniazdku nie wiedzą z której strony ma być faza i dlaczego wiec nie ma się co dziwić rurką PEX.
    Uważam że wątek jest trafiony i warto jest wiedzieć co jest dobre a co nie i nie koniecznie musi to być z przereklamowanym firmowym napisem za który płacimy MY

    Pozdrawiam serdecznie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #31

    Domyślnie

    Ta sama pewnie chińska fabryka robi PEXy pod 5 nazwami - dla konkretnych zleceniodawców, na tej samej maszynie z tych samych materiałów. PEXy ze sklepu to te same PEXy co na allegro - przecież to sklepy się tam wystawiają...
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał bdyta1
    Widzę że niektórzy maja problem żeby czytać ze zrozumieniem Chyba nie pytałam się czym kto d.... podciera, tylko prosiłam użytkowników tych rur o wypowiedzi czy ty 1950 masz któryś z systemów tych rur w domu? Chyba nie wiec proszę nie zabieraj głosu.
    wydaje mi się, że jestem jak najbardziej kompetentną osobą, by wypowiadać się na tym forum w tym konkretnie temacie,

    ładnych kilkadziesiąt kilometrów alupexa w swojej karierze zawodowej położyłem,
    i nie mów mi, czy mam, czy też nie mam zabierać głos,

    nie wspomnę o tym, że instalację mam z Wavinu,

    być może jesteś olimpem (fałszywym zresztą),
    ale jeszcze długo musisz być na tym forum ,żeby wiedzieć czego szukać i jak korzystać z pomocy

  13. #33

    Domyślnie

    Skoro jesteś jak najbardziej kompetentny to daj jakiś konkretny przykład udowodnij że nie warto kupować rur np. Glob Trade lub Perfexim. Masz jakieś złe doświadczenia z tymi rurami jestem przekonana że nawet na oczy ich nie widziałeś.
    Wiesz mnie nie interesuje czy masz instalacje z wawinu, mnie interesuje instalacje w innym systemie.
    Nie jestem żadnym Olimpem redakcja mi to przypisała wiec do niej pretensje, ale z Ciebie to Oryginał prawdziwy .

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiro
    Ta sama pewnie chińska fabryka robi PEXy pod 5 nazwami - dla konkretnych zleceniodawców, na tej samej maszynie z tych samych materiałów. PEXy ze sklepu to te same PEXy co na allegro - przecież to sklepy się tam wystawiają...
    a jesteś tego pewny?

    czy ta sama ?
    czy też z tych samych materiałów?

    tak przypuszczasz tylko,

    ale to nie jest prawdą,

    wejdź sobie na strony producentów poczytaj i porównaj: materiały, technologię, a później zabieraj głos,

    to że ta rura wygląda tak samo,
    to wcale nie znaczy że jest taka sama,
    a gwarantuję Ci że różnicę zobaczy się po kilku lub kilkunastu latach,
    teraz jej nie zobaczysz,

    co do chińskich fabryk, które to na drugiej i trzeciej zmianie, wg Ciebie, produkują takie same rury dla chińczyków, po to, żeby je sprzedawać o połowę taniej,

    jeżeli by nawet coś takiego było,
    to produkt który wyjdzie z tych maszyn jest innym produktem,
    chociażby z tego powodu że europejski sprzedawca dla którego jest robiona markowa rura, pilnuje reżimu technologicznego,

    z resztą o czym będziemy mówić,
    nietrującej żywności im się nie chce wyprodukować,
    a Ty sądzisz, że ktoś się będzie przejmował jakością rur, które nie są firmowane przez wielkich,

    jeżeli tak myślisz to nie będę Cię wyprowadzał z błędu,
    tkwij dalej w swojej naiwności,

    większość renomowanych producentów produkuje alupexa w Europie a nie w Chinach,
    ale skoro wiesz lepiej

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    a tak w ogóle,
    zasada jest jedna, jeżeli się robi z pexa czy alupesa, to robi się systemowo,
    tj. rura i kształtka,
    kupując tanie rury w Obi czy innym markecie nie kupujecie kształtek od tego samego producenta, bo ich po prostu nie ma,

    a później są rozpaczliwe posty typu:
    pomóżcie, bo mi woda ucieka z instalacji,

    dziwnym trafem nie jest podawany producent,

    bo i po co,
    wstyd, bo przecież te rury są takie same jak markowe,

    przynajmniej do momentu napisania posta o pomoc,
    a ci mondrale, pisali nie brać chińszczyzny

    widzisz ja wolę mieć święty spokój,
    zrobić instalację i zapomnieć,
    dlatego nie kupuję chińszczyzny,

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał Prezo
    Tania rura kosztuje ok 2.5zl Najdroższa super firmowa typu Wavin, Kan Uponor na maxa kosztuje ok 5zl Przyjmijmy, że potrzebujesz u siebie ok 1000m Więc różnica w cenie będzie ok 2000-2500zl Więc czy to jest aż taka duża różnica żeby na tym oszczędzać ?? W skali całej budowy to są psie pieniądze...
    Faktycznie drobiazg, tylko o 100% drożej,
    Podchodząc w ten sposób do budowy domu zapłacisz za niego co najmniej dwukrotnie drożej od tego, który liczy każdy grosz.
    Jak Ciebie nie stać to się po prostu nie buduj
    Grzechem jest oszczędzać na hydraulice... Wszystkie rury idą pod płytkami, parkietami itp Więc wolę o tym nie myśleć jak coś się stanie...

    Konkretnie i na temat w tym temacie wyjaśnił wszystko 1950 więc nie ma sensu prowadzić już dalszej dyskusji W tym przypadku zgadzam się z nim w stu procentach

    A wszystkich zachęcam do przemyśleń

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prezo
    Jak Ciebie nie stać to się po prostu nie buduj
    Grzechem jest oszczędzać na hydraulice... Wszystkie rury idą pod płytkami, parkietami itp Więc wolę o tym nie myśleć jak coś się stanie...
    Można zrobić bardzo długą listę :
    Grzechem jest oszczędzać na działce,
    Grzechem jest oszczędzać na badaniach geotechnicznych,
    Grzechem jest oszczędzać na fundamentach,
    Grzechem jest oszczędzać na izolacji przeciwwilgociowej,
    Grzechem jest oszczędzać na ścianach,
    Grzechem jest oszczędzać na kominach,
    Grzechem jest oszczędzać na stropie,
    Grzechem jest oszczędzać na konstrukcji dachu,
    Grzechem jest oszczędzać na pokryciu dachowym,
    Grzechem jest oszczędzać na izolacji cieplnej budynku,
    Grzechem jest oszczędzać na oknach,
    Grzechem jest oszczędzać na drzwiach,
    Grzechem jest oszczędzać na instalacji elektrycznej,
    Grzechem jest oszczędzać na wentylacji,
    Grzechem jest oszczędzać na tynkach,
    Grzechem jest oszczędzać na osprzęcie elektrycznym,
    Grzechem jest oszczędzać na armaturze wody i kanalizacji,
    Grzechem jest oszczędzać na materiałach na posadzki,
    Grzechem jest oszczędzać na farbach...
    Każdy z tych elementów to tylko kilka procent całości inwestycji...
    Uzasadnienie do zwiększenia kosztu każdej z tych pozycji zawsze się znajdzie...
    Każdy element budynku można zrobić taniej lub drożej...
    To, że dany materiał jest droższy wcale nie musi oznaczać, że jest lepszy...
    Bardzo często to jakość wykonania decyduje, a nie jakość materiału (najlepszy materiał jest niewiele wart w rękach kiepskiego wykonawcy).
    Tylko później pojawiają się takie wątki : http://forum.muratordom.pl/nie-wierzylam,t121336.htm .

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    HenoK ja nikogo nie namawiam do nie oszczędzana,

    ale konsekwencje zastosowania nieodpowiednich materiałów akurat w tym wypadku są chyba najbardziej bolesne,

    nie potępiam w czambuł wszystkiego co chińskie,
    są bardzo dobre jakościowo rzeczy, robione dla dużych firm które pilnują tej jakości,

    z rodzimej produkcji mamy przykłady żywności która jest trująca, samochodów które są bardzo tanie i bardzo niebezpieczne,

    jak bym się sprężył mógłbym przytoczyć więcej przykładów,

    ale te dwa mówią o tym że im jest wsio ryba jak robią,
    może za parę lat wyklaruje się to tak jak kiedyś w Japonii która zaczynała w podobny sposób jak Chiny,

    i niech mi ktoś nie pisze, że na markowych rurach instalator więcej zarabia
    bo ten tekst lubi się pojawiać jak mantra,
    a instalator chce mieć święty spokój po zrobieniu instalacji, a nie odbierać telefony że gdzieś coś się dzieje,

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Swego czasu pisałem na temat wizyty w fabryce Kisanu i tego co zobaczyłem w laboratorium Powtarzał się nie będę chcesz to szukaj ale naprawdę materiały budowlane jak i umiejętności wykonawców są różnej jakości
    Do autora wątku piszesz że nic w necie na temat tanich rur nie znalazłaś to może przeczytaj ten wątek przecież to Internet
    Oprócz jakości materiałów jest jeszcze kilka różnic pomiędzy firmowym materiałem a tzw. chińszczyzną
    Sporo osób nawet na tym Forum wysyła projekty do firmy Kisan by firma ta zrobiła projekt podłogówki oczywiście gratis a rury do podłogówki kupują w supermarkecie oczywiście uważacie to za sytuację całkiem w porządku ale człowiek który robi te gratisowe projekty jest zatrudniony na etacie i jego pobory są w cenie rurek

    Niestety mam właśnie okazję przekonać się że warto robić w materiałach dobrych firm Swego czasu wykonałem instalację wody użytkowej z rur zgrzewanych i teraz po glazurniku gdy trzeba wkręcać baterie i zaworki okazuje się że kolana podejściowe pękają Myślałem że to przypadek albo wina wkręcającego ale dotyczyło to wielu kolan Podejrzewałem że wina jest po stronie producenta zadzwoniłem do przedstawiciela przyjechał w ciągu godziny przyznał się do winy i dał papier że firma pokryje wszystkie koszty kolan jest 42 w wykończonych już łazienkach
    Co by się stało gdybym te feralne kolana kupił w markecie pewnie to ja musiał bym pokryć cały koszt naprawy
    Wszyscy hydraulicy tego forum odradzają tani materiał naprawdę nam bardziej opłaca się robić podłogówkę co 10 lat zamiast 40
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Niektórzy nawet mając wpis "olimp forum" nie wiedzą co to "szukaj". Mimo że piszą ,że nigdzie w necie nie znaleźli info o pekających rurkach...
    Nonono...może nie szukacie tam gdzie trzeba? A wystarczy poszukać na ...FM.
    Inna sprawa do tych "speców"wiedzących gdzie i co sie produkuje. Może zamiast wypisywac podobne idiotyzmy weźcie rurkę firmową np Wavin, Rehau, Kan itp w jedną rękę, a chińszcyznę (Diamond, Rifeng, UsMetrix(to akurat Turcja)) do drugiej. Potem wystarczą okulary (jak ktoś niedowidzi) i "organoleptyczne" porównanie.
    Następnie wróćcie na forum i się wypowiadajcie.
    PS - tak mam w domu Rehau. A i widziałem efekt kiedy opadła posadzka(wskutek braku zagęszczania ziemi pod chudziak) nad podłogówka z tej firmy i działa nadal.
    A zresztą - najwięcej wiedzą co i jak niefachowcy z danej dziedziny jak niejednokrotnie zauważyłem. Tyle, że jak pisano wcześniej - każdy ma swój rozum.
    Bdyta - wstaw rurki Diamonda (gorszych akurat nie znam), kocioł "no-name", najlepiej uzywany z Allegro, grzejniki? Na złomie widziałem tanie... itp itd - tylko proszę nie pisz nigdy więcej, że nikt Cie nie ostrzegał, czy nie chciał pomóc. Ok? Ale pamietaj, że będzie TANIO! Bo przecież o to chodzi nie?
    I to by było na tyle.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony