dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 64
  1. #41

    Domyślnie

    Widzę że 1950 nie potrafisz podać żadnego konkretnego przykładu że tańsze rury są marnej jakości. Tylko gdybasz że coś się stanie. Nawet nie wiesz gdzie poszczególne rurki są produkowane a od razu mówisz że są be. Jesteś typowym Plakiem starej daty jak czegoś nie zna to się tego boi i straszy. Wiesz takie straszenie to mi się kojarzy z komuną bo wtedy tak straszyli. Wszystkie te rurki które wymieniłam są robione systemowo tzn. są do nich dostępne kształtki itd. wszystkie maja atesty i aprobaty techniczne.
    Do rur zakupionych w markecie spokojnie dobierzesz kształtki tej samej firmy wiec nie pisz głupot tylko przejdź się do marketu.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    No dobrze to może jeszcze raz
    FIRMA KISAM OPRUCZ FABRYKI W POLSCE POSIADA TEZ WŁASNE LABORATORIUM GDZIE OPRUCZ DBANIA O PRAWIDŁOWE PARAMETRY WŁASNYCH RUR Z NUDÓW WIĘKSZOŚĆ DOSTĘPNYCH RUR NA RYNKU PODDAJĄ TESTOM WYTRZYMAŁOŚCIOWO-STARZENIOWYM TEST TAKI TRWA OKOŁO ROKU WSZYSTKIE TE RURY ( RÓŻNYCH FIRM) SĄ RAZEM POŁĄCZONE W JEDEN OBIEG W TEŚCIE TYM NIE BIORĄ UDZIAŁU TYLKO RURY WYMIENIONE PRZEZ CIEBIE PONIEWAŻ MUSIAŁ BY BYĆ ON PRZERWANY PO DWÓCH TYGODNIACH
    Kup kolano kanalizacyjne Wavinu w sklepie i drugie podobne w markecie i porównaj
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Swego czasu pisałem na temat wizyty w fabryce Kisanu i tego co zobaczyłem w laboratorium Powtarzał się nie będę chcesz to szukaj ale naprawdę materiały budowlane jak i umiejętności wykonawców są różnej jakości
    http://forum.muratordom.pl/post1894204.htm#1894204
    Swego czasu miałem okazję być w fabryce rur wielowarstwowych firmy Kisan i tam oprócz linii produkcyjnej zwiedziliśmy też laboratorium ( wytwórnię wódek w Łańcucie zwiedziliśmy następnego dnia ) i tam też miałem okazję zobaczyć jakim testom są poddawane rury Kisan-u ale też dla porównania były tam jednocześnie testowane rury innych znanych marek ( chińszczyzna nie była testowana ze względu na stratę czasu a rezultat i tak wiadomy)
    Czyli z góry zakładali, że nie ma co badać (co by było, gdyby okazało się, że nie dość, że 3-krotnie tańsze, to wcale nie gorsze ?).
    http://forum.muratordom.pl/post2659086.htm#2659086
    Cytat Napisał HenoK
    Część rur kupiłem chińskich (http://www.allegro.pl/item411418588_...za_jakosc.html ). Dla upewnienia się na jednym odcinku zrobiłem próbę do 50bar. Wytrzymała to ciśnienie zarówno rura jak i złączki. Następne odcinki testowałem do 10bar i też nie było problemów.
    Prawdę mówiąc, tę próbę do 50 barów zrobiłem przez pomyłkę . Sądziłem, że manometr jest wyskalowany w barach, a okazało się, że był w MPa (w końcu hydraulika nie jest moją specjalnością ).

  4. #44

    Domyślnie

    bdyta1
    No cóż, pozostaje nam więc gorąco powitac nowego eksperta na forum.
    Oczywiście nie będziemy zwracać uwagi na to, że Twoich postów na forum jest na tą chwilę dokładnie 20 (mimo kosmicznej liczby, jaka się wyświetla).
    Oczywiśce wszyscy tutaj powinniśmy w ciemno ufac wszystkim Twoim słowom, olewając osoby z dużo większym doświadczeniem, któe pomogły bardzo wielu osobom na forum.


    A Ty, nasz idolu, ilu osobom tutaj pomogłeś w sposób konstruktywny?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Pudło, tańsze rury są stale kontrolowane przez dużych producentów ale żaden z nich oficjalnie do tego się nie przyzna jak i do wyników są oczywiście o gorszych parametrach
    Z jednym muszę się zgodzić że w cenie rury w przypadku dużych firm jest znacznie więcej tak jak badania gwarancja czy reklama ale Wy jak już pisałem bez żadnych skrupułów z tego korzystacie
    Kupując rurę za 2 zł nie masz moralnego prawa prosić np. firmę Kisan o bezpłatny projekt podłogówki po projekt idź do Castoramy
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  6. #46

    Domyślnie

    A co sadzicie o rurkach Tweetop - kto to robi czy warte sa uwagi

  7. #47

    Domyślnie Re: Tanie rurki Pex

    Cytat Napisał bdyta1
    Czy ktoś z was ma robioną instalacje c.o lub c.w.u tanimi rurkami Pex?
    Na allegro bardzo wiele osób kupuje właśnie te rurki wiec zapewne wieku forumowiczów też takie ma u siebie:
    Diamond, Perfexim ,Unipex,PH TYTAN,AQUALPEX firmy Global Trade .
    Czy któreś z nich są warte uwagi?
    Proszę o wypowiedzi osoby które maja rurki którejś z firm czy maja z nimi jakieś problemy.
    Jak zwykle na tym forum temat schodzi w bok hehe. Taka nasza mentalność każdy ma racje i nikt nie odpuści tylko żeby jeszcze każdy potrafił czytać to by było dobrze! I zabierać głoś kiedy się jest proszonym. Wcale nie prosiłam o wypowiedzi na temat rur wawin i krisan bo są mi znane. Ludzie inteligentni potrafią rozmawiać ale u nas takich ludzi jest bardzo niewiele, najlepiej zgnoić jak ktoś ma inne poglądy od nas. I jak ktoś kiedyś będzie szukał opinii na temat tych rur co wymieniałam trafi na ten wątek i zamiast się czegoś konkretnego dowiedzieć przeczyta tylko że one są złe i już, a dlaczego złe bo tak i już . A jak ktoś dalej nie zrozumie że są złe to podłożyć mu szkło żeby się podtarł możne wtedy zrozumie że są złe. Ja nikomu nie pisałam ze te rury są dobre czy złe szukałam opinii od użytkowników tych rur których na pewno jest masa. A nie opinii zasłyszanych że nie warto ich kupować bo mogą ulec awarii. Od słowa mogą do słowa ulec jest daleka droga i wcale nie musi to nastąpić wcześniej niż w przypadku rur markowych.
    Dziękuje.
    Ps. Jeżeli kogoś uraziłam to przepraszam.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    "Jak zwykle na tym forum temat schodzi w bok hehe. Taka nasza mentalność każdy ma racje i nikt nie odpuści tylko żeby jeszcze każdy potrafił czytać to by było dobrze!"
    A niektórzy szukać...
    "szukaj" -> "diamond" znaleziono 162 wyników,
    "szukaj" -> "aqualpex"zmaleziono 11 wyników
    to w FM
    w googlach oprócz reklam też tego trochę jest.
    Po montażach owej chińszczyzny oraz markowych i porównaniu cen (zdarza się bardzo je do siebie zblizyć) na pewno nie wziąłbym chińszczyzny.
    "I zabierać głoś kiedy się jest proszonym" -no własnie, a kogoś nie prosiłe/aś?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PAPROCIAK
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Babica
    Kod pocztowy
    38-120
    Posty
    225

    Domyślnie

    a wracająć do pex to mam w domu podłogówke z rurek wavinu i kan-term 0,5 km (takich w kręgu z wkładką aluminiową) i reszte instalacji co na próbe wbilismy 8 atm w kwietniu i tak stało do teraz wszystko ok . Próba na wodzie. Moim zdaniem najlepszy materiał na co. , robiłem z kolegą profesjonalista i nigdy nie miał z tymi rurami najmniejszego problemu nawet mogą kilka razy zamarznąć i ich nie rozedrze. Super się nimi robi gnie się w rękach i praktycznie nie ma gdzie popełnic błędu. Wavinowska rurka ma bodaj 7 warstw wiec ryzyko nieszzcelności na przebiegu rury b. małe.
    Ciepła i zimna woda u mnie na systemie plastikowych rurek z kolankami na klej jak na razie szczelne choc o to najbardziej się bałem ( chciałem przyoszczędzić i miałem praktykę z USA)
    Moim zdaniem pex jest o niebo lepszy i pewniejszy od miedzianych rurek a szcególnie tych łączonych na lut.
    Co do innych firm to radziłby spytac wykonawcę bo potrzeba do montażu tych systemów nieco innych narzędzi a nie są groszowe sprawy.

    ps. chinczycy robia najlepsze kolektory próżniowe tak że nie generalizujmy, a wavin swoje rury na Ukrainie..
    GREG

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bumla

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Sucha Beskidzka
    Kod pocztowy
    34-200
    Posty
    12

    Domyślnie mam diamond

    witam
    w swoim domku od roku mam ok 800 mb rury Diamond zakupionej okazyjnie po 1,39 zł/mb
    jak narazie wszystko działa lux
    co będzie za kilka lat NIKT nie wie

    ryzyko zawsze istnieje nawet przy najlepszym produkcie

    pozdrawiam

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Jasne, ale markowy da realną gwarancję, a Diamond mi nie potrafił przysłać przez rok "deklaracji zgodności". Wiesz może cóz to za dokument i po co on komu potrzebny?
    Aaaa zapomniałem o kilkuset wadliwych uszczelkach do wodomierzy wymienianych na koszt instalatora i jakimkolwiek braku chęci pokrycia szkód uczynionych przez ten artykuł wk... mieszkańcom bloków mieszkalnych w Wejherowie...
    Ale to przeciez drobiazg.
    PS nasz firma szuka 3(trzech) sztuk prefabrykatu marmurowego na podłogę po awarii montażowej (błąd montazystów poręczy schodowych) - po skuciu nie mogę znaleźc tego odcienia płytek.Ale to tylko 3 szt.I tylko po roku od zakupu.
    Dziura jest do dziś.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  12. #52

    Domyślnie

    będę potrzebował na moją podłogówkę ponad 1500mb rury PEX , zastanawiałem się nad tanimi rurkami z marketu , ale ..... jednak wolę spać spokojnie . Teraz stoję przed wyborem PURMO czy KISAN a może WAVIN? czy są to produkty porównywalnej jakości ? który wybrać ?

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MOLLAN

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dyskusja stała się dość ideologiczna. Coś w stylu deskowanie czy papa.
    Uważam, że każdy ma swój rozum i może szukać tańszych zamienników.
    Dobrze też chyba, że pyta o tańsze rurki, a nie kładzie taniochę pod płytki.

    Zasadniczo pytanie było takie czy komuś do tej pory popękały czy nie?

    Na razie jedyny moim zdaniem racjonalny argument (i rzeczywiście bardzo ważny) to ten z gwarancją.

    Poza tym rozważania na temat tego co jest chińskie, a co nie, nie są zbyt wiele warte. Wiele markowych firm zamawia lub produkuje w Chinach, lecz trzyma to w tajemnicy ze względów dość oczywistych.

    Zastanówmy się wspólnie jakie są za i przeciw zamiast robić sobie osobiste wycieczki, które do niczego nie prowadzą (oprócz może tego, że takie wątki potem wyglądają jak wycięte z Onetu.)

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał MOLLAN
    Dyskusja stała się dość ideologiczna. Coś w stylu deskowanie czy papa.
    nie ma "czy"... jeżeli deskowanie to oczywiście również papa

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MOLLAN

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Oczywiście masz racje. Chodziło mi o dylemat: folia czy deskowanie.

  16. #56

    Domyślnie

    choć parę dni temu widziałem jak sąsiad zrobił deskowanie i położył na to membranę... niby tak też można ale jakoś jest to chyba rzadziej praktykowane

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja wychodzę z założenia , że wszystko czego wymiana jest niemożliwa bądź problematyczna kupuje się dobrej sprawdzonej marki - właśnie po to, żeby za 10 lat nie trzeba było kuć podłóg czy ścian coby wymienić
    więc uważam, ze lepiej dołożyć te kilkaset złotych niż kupować chiński pex
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dwd89

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    64

    Domyślnie

    odkopię temat ale zakladac nowego nie ma sensu.

    Czy są osoby które miały problemy z tanimi chinskimi rurkami pex ?

    Potrzebuję 14 obwodów pex'a 20mm po 80mb obwód. więc trzeba kupic 1400mb rury.

    Najtansza to Cobra pex 266zł za 100mb.

    Opinii o tym żadnych, ale jakość pewnie jak na chińczyków przystało

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły Zobacz post
    No dobrze to może jeszcze raz
    FIRMA KISAM OPRUCZ FABRYKI W POLSCE POSIADA TEZ WŁASNE LABORATORIUM GDZIE OPRUCZ DBANIA O PRAWIDŁOWE PARAMETRY WŁASNYCH RUR Z NUDÓW WIĘKSZOŚĆ DOSTĘPNYCH RUR NA RYNKU PODDAJĄ TESTOM WYTRZYMAŁOŚCIOWO-STARZENIOWYM TEST TAKI TRWA OKOŁO ROKU WSZYSTKIE TE RURY ( RÓŻNYCH FIRM) SĄ RAZEM POŁĄCZONE W JEDEN OBIEG W TEŚCIE TYM NIE BIORĄ UDZIAŁU TYLKO RURY WYMIENIONE PRZEZ CIEBIE PONIEWAŻ MUSIAŁ BY BYĆ ON PRZERWANY PO DWÓCH TYGODNIACH
    Kup kolano kanalizacyjne Wavinu w sklepie i drugie podobne w markecie i porównaj

    Bzdury piszecie straszne 'fachowcy '. Jestem inż. sanitarnym . Hydraulikę wykonuje 10lat własnoręcznie na całym świecie. Technologia PEXa jest taka banalna a surowce tak tanie , że nie ma znaczenia producent . Sam mam w domu 1000m PEXa Silwer za 1,49 z obi , kształtka każda pasuje czy obi czy castorama czy zacisk czy skrętka. Tu nie producent jest ważny bar**y tylko fachowiec. Jak dureń zagnie tego wavina i tak zostawi to za kilka lat peknie tak samo jak tańszy PEX . A ten w ogóle pier***i o kanalizacji... Fakt wygląda lepiej i co z tego ? Myslisz że kolano nie z wavina ci za 5 lat peknie ? to ten sam materiał może grubość minimalnie inna ( jak masz zamiar walić w to młotkiem to pęknie) ! Uszczelka może się różnić to sobie za 5 zł można 20szt kupić .A o tym obiegu w który są połączone rury różnych producentów to żeś do***ł . Skąd takich biorą to nie wiem. Myślisz że nie wavin czy kan , purmo ci pęknie po roku ? facet mi wąż najtańszy leżący w ziemi nie pękł od 4lat LOL! Więc zanim mi rurka pex ( nie łączona pod posadzką) pęknie mnie już na tym świecie nie będzie. Idź do marketu ( tam też jest Wavin) i sobie porównaj z innym pexem nie ma żadnej różnicy w niczym. Nabijam 8 bar w te rurki i nic nigdy sie nie stało. Prawda jest taka , że gówno wiecie badania przeprowadziliście 50lat w tych samych warunkach ? Aprobaty techn. testy , technologia to wszystko jest to samo sprawdźcie sobie. Robicie instalacje w domach z PP zgrzewane NAJGORSZE najwadliwsze bo na każdym zgrzewie może być zonk za rok za dwa wyjdzie i się nie boicie betonem zalewać.... szkoda słów na takich ludzi

  20. #60

    Domyślnie

    A jak ci wavin za 10 lat peknie to co myślisz ,że przyjadą i pieniążki oddadzą ? buahahaha żyj dalej w swoim wyimaginowanym marketingowym świecie

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony