dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Remont Generalny-jak to zrobic

    Witam Forumowiczow.
    Kupilismy z nazeczona domek(po 3 latach oszczedzania i ciezkiej pracy za granica)i chcemy go wyremontowac.Nie wiem jak sie za to zabrac i prosze o pomoc,ale pokolei.Domek z bala z lat 50,pokryty eternitem(sciany i dach).
    Teraz o tym co planuje:
    PARTER
    1.przebudowa(bez zmiany wymiaru)szopy z tylu domu.ten sam wymiar tylko ze bedzie z pustaka a nie z drzewa jak teraz.
    2.wyburzenie scianek dzialowych w domu i postawienie nowych z izolacja akustyczna
    3.przebudowa ganku od frontu(pekaja sciany i zapada sie podloga)bez zmiany fundamentu i wymiarow
    4.wymiana oryginalnych wiekowych okien,powiekszenie jednego z otorow w dol i wstawienie dzrwi zaszklonych,dodanie 1 okna
    5.ulozenie drewnianego podestu z boku budynku,(wyjscie przez nowe drzwi jw.
    6.ocieplenie scian od zewnatrz-welna+tynk akrylowy
    7.wymiana instalacji el,wodnej,zalozenie CO gazowego(przylacze gazu,gaz jest w granicy)
    8.kominek z nawiewami

    STRYCH
    1.ocieplenie
    2.adaptacja na 3 sypialnie,w jednej lazienka
    3.4okna dachowe,zmieszcza sie miedzy krokwiami
    4.podwyzszenie gauby i wstawienie dzrwi ,wyjscie na dach szopy z tylu budynku
    5.zmiana pokrycia dachowego.

    Reszta to jusz proste zeczy,o ktore sie nie martwie.Prosze powiedzcie jak sie za to zabrac,nie chodzi mi o samo wykonanie prac.Jestem wykwalifikowanym budowlancem i prowadze firme budowlana,tyle ze w innym kraju i nie mam pojecia o polskich przepisach.Powiedzcie co naprawde musze zglaszac i projektowac a na co przymknac oko i poprostu zrobic.Czytalem juz stronke ale wg niej nawet malowanie elewacji trzeba zglaszac w gminie .Dodam ze ten dom nie posiada czegos takiego jak plan czy projekt.Wiec jak sie postaram to unikne zyczliwosci sasiadow i nikt nie udowodni ze cokolwiek zrobilem teraz a nie ktos inny 30 lat temu.
    Dzieki za pomoc,moze komus sie zachce odpisac,domyslam sie ze to duzo pytan ale nie mam jak sie dowiedziec w inny sposob(nie mieszkam w polsce).
    Przepraszam za slownik-nie posiadam polskiej trzcionki.
    7

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Usiądź, pomyśl i ... albo przyjmij moje rady, albo szybko zapomnij i spróbuj czegoś innego...

    Zapukałbym w google i znalazł aktualne "prawo budowlane".
    Dokładnie je przestudiował.
    Tam jest napisane od którego miejsca do którego miejsca jest to remont, a kiedy budowa.
    Remont - generalnie - zgłaszasz.
    O pozwolenie na budowę - prosisz i spełniasz wymagane kryteria. Projekt, adaptacja, uzgodnienia....
    Ale....
    Ma być nowelizacja i wejść od 1 stycznia!
    Podobno - ułatwienia....
    Trzeba by poczytać... jakie...
    Potem, albo się pospieszyć, albo poczekać. Styczeń niedaleko!

    Dom powinien mieć dokumentację! Właściciel domu ma ją posiadać, chyba, że ma administratora...
    Ale to teraz! Bo jesteśmy w Unii, bo nowe kodyfikacje prawne...
    A co zrobić, jak buda ma 100 lat i "nikt nic nie wie?" a planów nie ma...
    Wtedy trzeba zrobić INWENTARYZACJĘ! (może być to wygodne!)
    W praktyce - narysowanie sobie "z reala" tych planów, co to ich nie ma...
    Tu masz pole do popisu!
    Z głową zinwentaryzuj sobie to, co Ci tam potrzeba (to co tam masz). Potem zrób plan remontu w oparciu o inwentaryzację i zgodnie z prawem budowlanym (teraz lub po nowym roku!) zgłoś czy poproś o zgodę.

    Potem - do roboty!
    To co ZINWENTARYZOWAŁEŚ wywalasz lub REMONTUJESZ. To, czego brakuje to dobudowujesz.
    Całość zgłaszasz do odbioru i już.

    Będzie mała balanga z certyfikatami energetycznymi.
    Jest tu wątek na ten temat...
    Generalnie - nikt nic nie wie, choć wszystko jasne!
    Samo życie...
    Ale TU było tak zawsze...

    Jak pisałem. Rób jak umiesz, albo podobnie, jak doradzam.
    Ty decydujesz!
    Pozdrawiam Adam M.

    Masz czas?
    WYREMONTUJ sobie na zgłoszenie to co musisz...
    Po Nowym Roku (podobno) zgłosisz BUDOWANIE tego co Ci potrzebne. (podobno łatwiej)..
    Albo i nie..
    A.M.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki Adam,dales do myslenia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony