dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Izolacja cieplna - gdy nie ma drzwi

    Macie może jakieś doświadczenia, pomysł na izolację cieplną otworów drzwiowych. Nie mamy jeszcze drzwi i nie zapowiada się byśmy kupili w tym sezonie grzewczym, a planujemy je jakoś izolować - chodzi tu o drzwi do przedsionka, garażu, gdzie ucieka ciepłe powietrze.
    Może są jakieś np. przemysłowe rozwiązania.
    Dzięki za każdy pomysł.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    banalne ale prawdziwe-...gruby koc zwieszony nad otworem drzwiowym do samej ziemi....

  3. #3

    Domyślnie

    Mi też przychodzi to do głowy. Jeśli nic innego nie wymyslimy, pewnie na to się zdecydujemy - będzie swojsko

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Izolacja cieplna - gdy nie ma drzwi

    Cytat Napisał anima
    Macie może jakieś doświadczenia, pomysł na izolację cieplną otworów drzwiowych. Nie mamy jeszcze drzwi i nie zapowiada się byśmy kupili w tym sezonie grzewczym, a planujemy je jakoś izolować - chodzi tu o drzwi do przedsionka, garażu, gdzie ucieka ciepłe powietrze.
    Może są jakieś np. przemysłowe rozwiązania.
    Dzięki za każdy pomysł.
    Będzie trudno (na czerwono)
    Koc lub styropian poklejony klejem termotopliwym. Metod jest sporo, ale nie przemysłowych. W przemyśle najtaniej by było wstawić docelowe drzwi.

  5. #5

    Domyślnie

    Kup tymczasowe drzwi. W Castoramie blaszane z jakimś ociepleniem pianką kosztują trochę ponad 300zł. Ja tak zrobiłem. Moze to wymagać zwężenia otworu (jeżeli masz docelowo szerokie drzwi to można je zwęzić jakąś kantówką - też tak zrobiłem).

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Może zabudować to płytą OSB - przyłożyć z jednej strony na docisk - nie będzie przepływu ruchu powietrza.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    kupić tymczasowe drzwi na parenaście tygodni za 300zł?????????????

    drzwi za 1500zł są piękne, ale ....... pracować miesiąc na 1drzwi to trochę kiepski wynik,...albo błędne kalkulacje,

    rozwiązania z OSB są b.dobre ale do otworów przez które nie potrzeba chodzić, ew. przejść raz na pare tygodni, chyba że zbudować prowizorkę z OSB- ramy z kantówki, i bedzie GIT,

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał ANNNJA
    rozwiązania z OSB są b.dobre ale do otworów przez które nie potrzeba chodzić, ew. przejść raz na pare tygodni, chyba że zbudować prowizorkę z OSB- ramy z kantówki, i bedzie GIT,
    Moje drzwi tymczasowe z OSB wisiały na domku przez rok i było dobrze.
    Zrób coś a'la framugę, do której dołożysz drzwi właściwe. Nie ma żadnego problemu. Szpary we framudze zapiankujesz. Szpary pomiędzy drzwiami a framugą możesz zasłonić paskiem folii do izolacji poziomej z obu stron i nie będzie wiało. Do tego zasówka i skończone.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony