dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    swiesiek

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie 2/2009 EKO-logiczna budowa

    W tym artykule cytuje się Prof. Żmijewskiego, jakoby 2 wymienione żarówki w każdym domu, daje tyle oszczędności co produkuje jedna elektrownia jądrowa. Przeprowadziłem takie obliczenia. Rzeczywiste oszczędności przy 10 mln gospodarstw, dają oszczędności poniżej 7% produkcji takiej elektrowni. Możliwe, że p. profesor jest specjalistą od ekonomii politycznej. Niech jednak nie hańbi Politechniki. Nie wypada również, żeby takie fachowe pismo nie sprawdziło takich wyliczeń. Nie należy publikować bełkotu marketingowego. Jak potrzeba, to obliczenia, które zajęły 5 minut mogę dosłać.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    czytałam ten artykuł.

    Poruszyły mnie 2 sformułowania dotyczące odpadów w ogóle, niekoniecznie na budowie.

    1) "Każdy Europejczyk produkuje 1 kg odpadów dziennie" - a dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że cięzko jest kupić cokolwiek nie opakowane w folię, papier, wielgachne pudło plastikowe (a towar maleńki) - opakowanie służące nie tyle... opakowaniu, co wyróżnieniu przedmiotu na tle innych tak, by lepiej się sprzedawał! Winni są producenci (kiedy ktoś się za nich weźmie??) konsument nie ma zbyt wielkiego wyboru!



    2) "w Polsce tylko 5% odpadów podlega segregacji i odzyskowi" + "segregujmy śmieci dla własnego dobra".

    Ha.
    Ha.
    Ha.

    Chcę segregować. Próbuję. Walczę z MPO i innymi "śmieciarzami". Przypomina to walkę z wiatrakami!!!
    Wystarczyłby mi kubeł 60 l ale muszę mieć 120 l bo...jest gospodarstwo 3 osobowe! Nieważne czy segreguję, czy nie - tak przewidują normy i na mniejszy nie mogę podpisać umowy. Póki co kubeł zabierają wypełniony do połowy (naturalnie płace za wywóz całego...). Mam dodatkowo umowę na odbiór śmieci segregowanych. 1 worek 120L na...miesiąc. Czysta kpina! Worek zapełnia mi się po tygodniu, a przez pozostałe 3 tygodnie "dryndam" z segregowanymi do tzw. "dzwonów". "Dzwony" koło mnie mają zostac zlikwidowane, bo to osiedle domków jednorodzinnych a każdy "domek" ma mieć podpisaną umowę na wywóz śmieci segregowanych więc...wg MPO dzwony nie będą już potrzebne.

    Jaki z tego morał? Gdy zlikwidują mi dzwony, śmieci przesegregowane z 3 tygodni (na które nie starcza mi już worka) będę wrzucać do kubła na odpadki zwykłe, bo i tak jest pusty w połowie a coś z tymi segregowanymi śmieciami będę musiała zrobić...

    No i gdzie tu ekologia szanowna Redakcjo? no gdzie?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie Re: 2/2009 EKO-logiczna budowa

    Cytat Napisał swiesiek
    W tym artykule cytuje się Prof. Żmijewskiego
    Cytuje się też mnie.

    Cytat Napisał swiesiek
    jakoby 2 wymienione żarówki w każdym domu, daje tyle oszczędności co produkuje jedna elektrownia jądrowa. Przeprowadziłem takie obliczenia. Rzeczywiste oszczędności przy 10 mln gospodarstw, dają oszczędności poniżej 7% produkcji takiej elektrowni.
    I co Ci wyszło?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony