dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Mistral Paradyż grafit na schody zewnętrzne

    Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie gresu Mistral Paradyża,wiem że już troszkę pisaliście na jego temat,ale głównie o łazienkach,ja natomiast chcę położyć go na schody zewnętrzne i taras.Co o tym sądzicie,może ktoś już ma gotowe schody? Nie wiem do końca jaki wybrać,chyba satynę,bo tańsza i pewnie mniej śliska.Dzięki z góry za odp.
    guska

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam Mistral grafit z Paradyża na podłodze i między meblami w kuchni. Tyle że mam polerowany. Super się po nim chodzi boso, jest jakby aksamitny w dotyku.
    Użytkuję go już ponad rok, żadnych śladów, a nie dbam jakoś szczególnie o niego, nawet go niczym nie gruntowałam, codziennie jest czymś zachlapany. Przecieram go tylko mopem i z głowy. Jedyna wada to taka, że pod światło na tym polerowanym trochę widać plamy jak coś się poleje i wyschnie zanim zdążę zetrzeć.
    Na ścianie natomiast, mimo że przy kuchence, nie widać nic, żadne zachlapania ani tłuszcz nie wsiąka.
    Ale oczywiście ja mam poler, przy satynie to może być trochę inaczej.
    Ale piękny jest ten gres.

  3. #3

    Domyślnie

    też go rozważałam do wewnątrz budynku, ale czy nie będzie za śliski położony na zewnątrz? Nawet satyna jest bardzo gładka. Pradyż ma inne szare, bardziej chropowate.

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ,ze poler będzie zbyt sliski.

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie, za śliskie, tego się obawiałam. Ale nie mogę zobaczyć tych płytek na żywo i stąd problem. A nie wiecie jak nazywa się ta kolekcja Paradyża,grafit,która byłaby bardziej chropowata.
    guska

  6. #6

    Domyślnie

    Co do śliskości to nie zauważyłam, żeby były zbyt śliskie, a w kuchni często jest porozlewane coś po podłodze.
    Ale na zewnątrz to zupełnie inna bajka, wody jest dużo więcej, w zasadzie często płytki będą choćby wilgotne.
    Ogólnie to choć płytki są naprawdę piękne, nie zaryzykowałabym położenia ich na zewnątrz. No i nie są znowu takie tanie, żeby je zaraz zrywać i kłaść nowe.
    Do środka za to mogę polecić z czystym sumieniem.

  7. #7

    Domyślnie

    Bardziej chropowaty będzie chyba Paradyż Affron Mat

  8. #8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony