dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aki-aki
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Super, o coś takiego właśnie mi chodziło.

    Kasia jak otwierają się górne szafki?
    Do góry ( taki siłownik ), czy normalnie na bok?

    Piękny domek masz. Obejrzałam album. Super ogród zimowy/patio. Piękne.

    Widzę, że masz rozdrawbniacz pod zlewem. Napisz jaki.

    I bardzo podoba mi się zabudowany wyciąg powietrza znad kuchenki. Nie wiem dlaczego większość teraz go niezabudowuje. Moim zdaniem najlepiej go schować.

    pozdr
    A.

  2. #42

    Domyślnie

    Kuchnia jest dosyć mała i cieżko mi zrobić ujecie całości standardowym obiektywem. (nie mam szerokokątnego)
    Ale moze jeszcze to zdjecie jakoś pomoże:

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7...02996412308418
    (wklejam link bo foto cos nie chce sie załadować)

    Ściana z oknem jest pomalowana na kolor zbliżony do koloru górnych szafek, zeby uzyskać efekt wtopienia w tło. Jak pozbędziemy się uchwytów z tego najwyższego rzędu, to bedzie to wyglądało jeszcze lepiej.
    Górne szafki otwierają sie na boki (będą klik-klaki) a nizsze na siłownikach do góry.

    Młynek- franke- ten mocniejszy- chyba 0,75KM, trzeba tylko przemyśleć rozmiar kosza na śmieci, jeśli ktoś chce go dać pod zlewem. Młynek zajmuje trochę miejsca pod szafką.

    Okap- hmmmm.. (Teka CNL6000) akurat tego modelu nie polecam.. juz zepsuł się sterownik- wyciag działa wg swojego widzimisię. Reklamacja złożona.
    Ale generalnie do naszej kuchni pasował tylko podszafkowy. Gdybyśmy go nie zabudowali, to straciłabym trochę powierzchni szafkowo-wiszacej.

    Cieszę sie, ze dom sie podoba nie tylko nam
    Pozdrawiam
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  3. #43

    Domyślnie

    Kaura, a jaką masz wysokość pomieszczenia?

    Ja mam 2,65 i nie mam pojęcia jak zrobić zabudowę do sufitu:

    1. Czy poziomo, tak jak u Ciebie i dzielić na 3,

    2. Czy dolne półki poziomo a górne pionowo, ale wtedy nad każdą półką poziomą będą dwa drzwiczki pionowe,

    3. Czy zrobić całkiem pionowo, ale wszystkie drzwiczki miałyby wtedy ok. 30x115cm.

    Na dole pasują mi szafki 60, więc chcąc zachować symetrię na górze muszę mieć 2x30 lub 60.

    Wiem, że pierwsza wersja wyglądałaby najładniej, ale ja nie mam przekonania do półek poziomych (boję się, że po niedługim czasie rozwalą się zawiasy i będę miała kłopot).

    Może ktoś coś doradzi? Co Wasze wspólne głowy, to nie moja jedna

  4. #44

    Domyślnie

    U mnie kuchnia tez ma jakieś 2,65. Jaką wysokość mają szafki- nie pamiętam.
    Szczerze mówiąc nie jestem do konca zadowolona z efektu koncowego- co prawda górnych uchwytow ma nie być, ale mogłoby być jeszcze lepiej- środkowe i dolne drzwiczki mogłyby chodzić na wspólnych siłownikach- jest taki system Aventosa.
    Niestety zorientowałam się jak korpusy były już wycięte

    Nikoru- co do wymiarów podanych przez Ciebie- napisz na jakiej długości bedzie ta zabudowa. Jesli jest raczej wąsko, to lepiej będą wyglądały poziome podziały szafek, jeśli szeroko- to mogłabyś spróbować zrobić drzwiczki wysokie i węższe, ale nie wiem czy przy podanych wymiarach będą miały dobre proporcje- mogą być trochę za długie.
    Tak mi się wydaje, ale jestem laikiem w projektowaniu
    Pozdrawiam
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  5. #45

    Domyślnie

    Kuchnia ma 250 (na ścianie z oknem) x 290cm. Byłam przekonana, że 300, ale metrówka niestety nie kłamie...

    Jedna z szafek musi więc mieś 50cm, zamiast 60.

    Póki co myślę o tańszej wersji (siłowniki do wszystkich szafek poziomych sporo kosztują) i stolarz zrobił mi taki projekt. Nie jestem pewna, czy zostawić tę górną 50 tak jak jest, czy przesunąć ją (kosztem symetrii) pod okno.


  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Ja bym zrobiła potrójnie poziomo, tak jak Kaura, bo wydaje mi się że tak jest nowocześniej, ale nie można wykluczyć, że za 5 lat powiem odwrotnie...
    A muszą być te dodatkowe poniżej? Nie za dużo tego szczęścia wtedy?
    Może spróbuj zrobić wizualkę z dwoma rzędami poziomymi bez tych najniższych poziomych na wysokości lodówki, to popatrzymy... i pomarudzimy

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aki-aki
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    podnoszę

  8. #48

    Domyślnie

    ja uważam, że najfajniejszym rozwiązaniem do kuchni pod sam sufit jest aventos hf ... no ale niestety dośc drogie rozwiązanie

    http://www.blum.com/img/img_row/2img...es_kla0007.jpg

  9. #49

    Domyślnie

    u nas na 100 % jedna scianka bedzie tak wysoko zabudowana. Ale w moim rozumieniu wysoka zabudowa to chodzi wlasnie o cala sciane zabudowana a'la szafa.

    Zebe bylo troche ciekawiej to wymyslilam sobie ze mniej wiecej w polowie tej sciany zrobie na calej dlugosci przerwe - na scianie bedzie to samo drewno wiec bedzie tworzylo to taka polke.

    Zabudowa bedzie miala wogole tylko 30 cm glebokosci - na talerze itp.
    Pozdrawiam,
    Aneta

  10. #50

    Domyślnie

    dlugosc zabudowy - 205 cm
    Pozdrawiam,
    Aneta

  11. #51

    Domyślnie

    Raczej nie rób szafek pionowych, bo to nie wygląda dobrze przy zabudowie do sufitu. U mnie zabudowa do sufitu jest po dwóch stronach i po jednej mam siłowniki (super sprawa) a po drugiej, z oszczędności, szafki otwierane na bok, ale udają takie, które są otwierane do góry - mają tę samą szerokość i uchwyty w tym samym miejscu.
    U ciebie można więc też można zrobić tak, żeby dolne otwierały się do góry, a górne na bok.

  12. #52

    Domyślnie

    Ja ogolenie jestem niska wiec niestety szafek otwieranych do gory nie bedzie, bo jest za wysoko.

    Moze w wolnej chwili wrzucisz jakies fotki z tej zabudowy scian. Jeszcze nie widzialam u nikogo by taka zabudowa byla na scianach naprzeciw siebie
    Pozdrawiam,
    Aneta

  13. #53

    Domyślnie wysoka zabudowa kuchni

    A to obiecane zdjecia











    to narazie mam tylko tyle.
    Pozdrawiam,
    Aneta

  14. #54

    Domyślnie

    tych fajniejszych nie chcialam wrzucic bo znalazlam je na na naszym forum i nie chcialam ich zamieszczac.

    Duzo zdjec jest na watku

    http://forum.muratordom.pl/pochwalci...ami,t69089.htm
    Pozdrawiam,
    Aneta

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał GGGosik
    Cytat Napisał tmx
    na tej stronie tez znalazłam takie lampy - napisz do nich i zapytaj jaka to firma
    http://www.artdesign.pl/?t=realizacj...s&id=13&foto=2

    Oooo, dzięki wielkie Te ostatnie są super Zaraz wysyłam mailika
    GGGosiak czy dowiedziałaś sie może co to za lampy ? odpisali na maila ?
    w trakcie budowy......

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony