dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aki-aki
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie Kuchnia zabudowana do sufitu

    W swoim nowym domu nie będę miała spiżarki. Aby powiększyć powierzchnie "magazynową " i pozbyć się kurzu i "duperelek" na górze szafek kuchennych chciałam zabudować szafki do sufitu.

    Widziałam zdjęcia takich kuchni ale nie znam żadnego użytkownika.

    Czy możecie podzielić się opiniami na temat takiej kuchni?
    Czy najwyższe szafki powinny być otwierane rozwieralnie drzwiczkami, czy może lepsza będzie klapa podnoszona do góry?

    Co u was się sprawdziło a co chcielibyście zmienić?

    Z góry dzięki za wasze uwagi.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Zależy jaką masz wysokośc pomieszczenia , ale jak dasz klapę to póżniej jej możesz nie dosięgnać po otwarciu a po za tym uchwyt klapy może uderzać w sufit (w zależności od siłownika)

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo wygodne i przydatne rozwiązanie. Nasze meble sa do sufitu tj. 278 cm. Otwieraja się do góry i to jest chyba najlepsze rozwiązanie... Doskonałe miejsce do trzymania rzeczy używanych od święta... W użytkowaniu zero problemów, birerze się krzesło lub taboret i już...

  4. #4

    Domyślnie

    W naszej kuchni tez bedą szafki wiszące do samej góry. Najwyższy rząd bedzie sie otwierał do góry i też podobnie jak "przedmówca" planuje tam trzymać rzeczy używane od święta.
    W kuchniach których użytkowałam do tej pory denerwował mnie wiecznie zbierający się na górnych szafkach kurz.
    Poza tym często ladowały tam różne miski i kartony no i widok robił sie nieciekawy.
    Teraz bedzie zabudowa do samej góry i te 2 problemy odpadną.
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  5. #5

    Domyślnie

    Wlasnie wczoraj i dzis mam montowaną kuchnie z szafkami do sufitu. Częściowo jest juz zrobiona i pierwsze wrazenie jest faktycznie dosc szokujace. Niemniej jednak uwazam ze praktycznosc przewaza.

    Zobacze dzis jak to bedzie wygladac w calosci.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam zabudowę w kuchni w kształcie lit U lewa strona jest do sufitu, obnizona tylko na kilka cm żeby dac halogenki do oświetlenia tej jednolitej ściany. Otwierają sie normalnie,
    jestem bardzo zadowolona z takiego rozwiązania
    A oto moja kuchnia


  7. #7

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam nad taką zabudową bo mi się podoba - mam spiżarnię, więc nie jest to kwestia dodatkowego miejsca. Np. na zdjęciu wklejonym przez Edytę bardzo ładnie to wygląda.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam bardzo podobnie jak w poście wyżej, tylko, że nie mam halogenków, a sufit jest obnizony tylko o szerokości mebli. Obniżenie po to, aby można było bez problemu zamontować szafki otwierane do góry oraz, żeby nie było takiego wrażenia ściany mebli. Z takiego rozw. jestem bardzo zadowolona.
    aa, te szafki mam zarówno otwierane do góry jak i tradycyjnie. Dla mnie użytkowanie jest identyczne, z tym, że jak podniosę do góry front, to nie używając żadnego krzesła jestem w stanie go zamknąć (szafki kończą się u mnie na wysokości ok. 240 cm)

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    mnie się tez taka zabudowa bardzo podoba, zwłaszcza ze mam mało miejsca w kuchni. Jedną rzecz tylko nalezy sprawdzić, mianowicie czy sufit jest równy, żeby potem szafki nie podkreślały nierówności.

  11. #11

    Domyślnie

    oo dokładnie tak z tym sufitem, w razie czego mozna zainstalować płytę i będzie ok
    Ja na 99% będe miała taką pełną zabudowe jak na foto 1 - całościowa zabudowa bedzie widoczna z otwartego salonu - wydaje mi się ze bedzie elegancko i nie bedzie widac "rogardiaszu " kuchennego, a z boku za ścianką bedą półki ze zlewozmywakiem i kuchenką oraz wyspa oddzielająca salon od kuchni

  12. #12

    Domyślnie

    A jak myślicie, czy zabudowanie do sufitu dłuższej ściany w niewielkiej (8m2) kuchni przy wysokości pomieszczenia 2,65 nie wpłynie katastrofalnie na jej optykę?
    Dodam, że wymiary kuchni to 260cm x 300cm, na krótszej ścianie jest okno a na dłuższej (na przeciwko planowanej zabudowy) ma być barek.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nikoru
    A jak myślicie, czy zabudowanie do sufitu dłuższej ściany w niewielkiej (8m2) kuchni przy wysokości pomieszczenia 2,65 nie wpłynie katastrofalnie na jej optykę?
    Dodam, że wymiary kuchni to 260cm x 300cm, na krótszej ścianie jest okno a na dłuższej (na przeciwko planowanej zabudowy) ma być barek.
    czy ci sie to wszytko zmieści?? - meble ( ta sciana meblowa)to chyba około 90-100cm - liczac ze bedziesz miała tam wbudowaną lodówkę
    zostaje 1,60m - dodaj barek + przejście

    musisz wszytko dokładnie w cm zaplanować przy waskiej kuchni

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmx
    Cytat Napisał Nikoru
    A jak myślicie, czy zabudowanie do sufitu dłuższej ściany w niewielkiej (8m2) kuchni przy wysokości pomieszczenia 2,65 nie wpłynie katastrofalnie na jej optykę?
    Dodam, że wymiary kuchni to 260cm x 300cm, na krótszej ścianie jest okno a na dłuższej (na przeciwko planowanej zabudowy) ma być barek.
    czy ci sie to wszytko zmieści?? - meble ( ta sciana meblowa)to chyba około 90-100cm - liczac ze bedziesz miała tam wbudowaną lodówkę
    zostaje 1,60m - dodaj barek + przejście

    musisz wszytko dokładnie w cm zaplanować przy waskiej kuchni
    Z moich planów wszystko powinno wejść, nie jestem tylko pewna odbioru estetycznego takiego pomieszczenia z szafkami do sufitu.

    Tak wygląda mój parter:


    Tutaj przedstawiam schemat kuchni:


    A tak ma mniej więcej wyglądać kuchnia, tylko szafki wiszące mają być dwie a nie trzy nad blatem pod sufit:

  15. #15

    Domyślnie

    mozesz spokojnie dawac wysoka gore.. moja kuchnia ma 2.40x3.60 i wlasnie tez przez to ze malo miejsca szafki sa prawie do samej gory (ciut inne ulozenie niz u Ciebie - okno mam na dlugiej stronie, a wejscie z jadalni na krotkiej) Dla mnie optycznie jest okejos, tym bardziej ze tez prawie do sufitu mam teraz w mieszkaniu.. a kuchnia prawie identyczna jak Twoja. Rozplanowanie inne lodowke mam w lewym rogu kolo okna, a zlewozmywak tam gdzie Twoja lodowka. Tylko ze u mnie jest 2.45 wysokosci i wyzsze szafki tz 95 sa w sam raz i nie trzeba bylo czegos extra robic.

    ps acha, otwierane mam normalnie i taboret potrzebuje

  16. #16

    Domyślnie

    pewnie - jak siemieści to dawaj do samej góry
    P.S. W jakim programie robicie te ustwienia szafek w pomieszczeniach??

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał edyta kozłowska
    Ja mam zabudowę w kuchni w kształcie lit U lewa strona jest do sufitu, obnizona tylko na kilka cm żeby dac halogenki do oświetlenia tej jednolitej ściany. Otwierają sie normalnie,
    jestem bardzo zadowolona z takiego rozwiązania
    A oto moja kuchnia

    edyta - przy oknie masz roletę??

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mohag
    mozesz spokojnie dawac wysoka gore..
    ...
    tmx
    pewnie - jak siemieści to dawaj do samej góry
    Dzięki Kobiety (?) za opinie. Myślę, że właśnie tak zrobię i szafki powędrują pod sufit

    P.S. W jakim programie robicie te ustwienia szafek w pomieszczeniach??
    Ja mój projekt robiłam w programiku Ikea: http://www.ikea.com/ms/pl_PL/rooms_i...hplanners.html
    Jest on bardzo prosty. Oprócz tego jest wiele innych. Jeśli będziesz chciała, możesz poszukać w wyszukiwarce - było już o programach do projektowania.

  19. #19

    Domyślnie

    a oto moja kuchnia, przepraszam za bałagan


  20. #20

    Domyślnie

    a u nas to wygląda tak:
    jeszcze chwila i skończymy składanie tej kuchni

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony