dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie Naprawa uszkodzonej powierzchni parkietu .

    Witam

    Pokrótce - parkiet LAPACHO chemia ICA . Parkiet użytkujemy już ponad rok .
    W dniu wczorajszym wieczorem odwiedzili nas znajomi celem odświeżenia przyjaźni tudzież konsumpcji wody ognistej i wyganiania diabła z domu .
    Znajomi są w posiadaniu maleńkiego bobasa - bobas rzeczony znajdował się w takim nosidełku/foteliku samochodowym - nazywa się to gondola czy jakoś tak - i celem uśpienia w salonie kumpel postawił ta gondolę i zaczął małą huśtać bezwiednie przesuwając tą gondolę po parkiecie .
    Po wizycie dzisiaj rano okazało się że parkiet w miejscu huśtania gondolki jest porysowany i to konkretnie - z gondoli wystawała jakaś śrubka czy metalowa spinka i ona orała nasz parkiet . Klepki nie są uszkodzone ale lakier jest porysowany - czy istnieje jakaś metoda na choćby częściowe zamaskowanie tych rys , bądź częściowej naprawy takich uszkodzeń ?? Jakieś woski czy inne preparaty koloryzujące , czy inne podobne metody naprawy odniosą choćby częściowy skutek ?? Lapacho jest ciemnym gatunkiem drewna - jakieś ciemne woski czy inne preparaty stosuje się do takich napraw ?? Nie wygląda to może super tragicznie ale te rysy są na środku naszego wypieszczonego salonu i ranią me serce jak na nie patrzę ...
    / Oczywiście opcja całkowitego cyklinowania parkietu w salonie nie wchodzi w grę /

    HELP ME .

    --
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Dostępne są na rynku preparaty do naprawy powłok np. woski na zimno i na gorąco. Oczywiście nie będzie on po tym zabiebu wyglądał jak nowy. Jeżeli zastosowałeś lakier poliuretanowy na tak ciemne drewno to powinieneś teraz stosować środki pielęnacyjne w postaci wosku który nanosi się raz na kilka tygodni. Tworzy on cienką warstwę ochronną przed drobnymi zarysowaniami, na ciemnym tle białe rysy są bardziej widoczne. Osobiście na ciemne drewno zastosowałbym dobry lakier wodny, najlepiej poliureanowy dwuskładnikowy wodorozcieńczalny. Rysy nie są białe a na ciemnym drewnie to ważne.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Jakieś propozycje takich wosków ?? - szukałem , szukałem ale jakoś nie mogę nic znaleźć - non stop mi gugelski wywala woski samochodowe ...
    Niestety po dokładniejszej obdukcji uszkodzeń parkietu widzę iż gdzieniegdzie drewno jest również uszkodzone ... - no cóż - taka karma - generalnie trzeba się będzie przyzwyczaić - ale mimo tego chciałbym zminimalizować widoczność uszkodzeń i przez to krwawienie mojego serca ...

    --
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem ten problem i jak wiadomo podłoga woskowana - owszem , da się miejscowo naprawić a lakierowana nie... Ale gdy się trochę postarać , da sie jako tako to zrobić. Naklej dookoła uszkodzenia na stykach klepek taśmę maskującą , następnie matuj to co jest , potem w zależności od potrzeb jedna lub dwie warstwy lakieru , takiego jakim masz w tej chwili polakierowaną podłogę. Mi to robił parkieciarz i wyszło idealnie , aż sam się zdziwił Tobie też polecam skorzystać z usług dobrego fachowca , najlepiej tego który lakierował Twoją podłogę. Pzdr

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie Re: Naprawa uszkodzonej powierzchni parkietu .

    Cytat Napisał pablitoo
    Witam

    Pokrótce - parkiet LAPACHO chemia ICA . Parkiet użytkujemy już ponad rok .
    W dniu wczorajszym wieczorem odwiedzili nas znajomi celem odświeżenia przyjaźni tudzież konsumpcji wody ognistej i wyganiania diabła z domu .
    Znajomi są w posiadaniu maleńkiego bobasa - bobas rzeczony znajdował się w takim nosidełku/foteliku samochodowym - nazywa się to gondola czy jakoś tak - i celem uśpienia w salonie kumpel postawił ta gondolę i zaczął małą huśtać bezwiednie przesuwając tą gondolę po parkiecie .
    Po wizycie dzisiaj rano okazało się że parkiet w miejscu huśtania gondolki jest porysowany i to konkretnie - z gondoli wystawała jakaś śrubka czy metalowa spinka i ona orała nasz parkiet . Klepki nie są uszkodzone ale lakier jest porysowany - czy istnieje jakaś metoda na choćby częściowe zamaskowanie tych rys , bądź częściowej naprawy takich uszkodzeń ?? Jakieś woski czy inne preparaty koloryzujące , czy inne podobne metody naprawy odniosą choćby częściowy skutek ?? Lapacho jest ciemnym gatunkiem drewna - jakieś ciemne woski czy inne preparaty stosuje się do takich napraw ?? Nie wygląda to może super tragicznie ale te rysy są na środku naszego wypieszczonego salonu i ranią me serce jak na nie patrzę ...
    / Oczywiście opcja całkowitego cyklinowania parkietu w salonie nie wchodzi w grę /

    HELP ME .

    Jeżeli tych rys jest kilka (5) to są w sprzedaży markery do maskowania rys na meblach i podłogach również (patrz Castorama). Ja używam w sojej praktyce do maskowania rys. Rysy u Ciebie są jaśniejsze od warstwy wierzchniej parkietu. Jeżeli tych rys i uszkodzeń drewna jest więcej nie obejdzie się bez szlifowania. Samemu będzie Ci trudno. powinien zrobić to ktoś z parkieciarzy. Najpierw szlifuje małymi narzędziami powierzchnię uszkodzoną. Następnie okleja o jedną klepkę szerzej, delikatnie matuje na tych klepkach lakier np. wełną stalową. Jeżeli uszkodził podczas matowienia na krawędziach papier, powinien go wymienić. Całość odkurzyć zetrzeć szmatką i małym wałeczkiem nanieść lakier wodorozcieńczalny lub syntetyczny. Ten drugi przyciemni drewno które przy szlifowaniu przejaśnieje. Aby uniknąć wyraźnych krawędzi lakieru na łączeniach klepek należy papier odkleic ostrożnie. Przed następną warstwą należy ponownie okleić pole do lakierowania ...itd, aż uzyskasz mniej więcej jednolity mat lub połysk. Po takiej naprawie widać z kolei to nowe miejsce ale po czasie się wyrówna.
    ___________________________________________-
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Skontaktowałem się z moim wykonawcą parkietu - posiada on woski na gorąco do naprawy podobnych uszkodzeń - za kilka dni / tygodni / ma się pojawić i spróbowac naprawić uszkodzenia .
    No zobaczymy - w każdym razie poinformuję na łamach forum o wynikach naprawy .
    --
    Pozdrawiam

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    daj znac jak to zrobił..popatrz jak to robi i czym..człek sie zawsze uczy..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Skontaktowałem się z moim wykonawcą parkietu - posiada on woski na gorąco do naprawy podobnych uszkodzeń - za kilka dni / tygodni / ma się pojawić i spróbowac naprawić uszkodzenia .
    No zobaczymy - w każdym razie poinformuję na łamach forum o wynikach naprawy .
    Nie sądzę aby mu się udało bez pogłębiania tych powierzchownych rys. Woski na gorąco wymagają typowych uszkodzeń w drewnie, laminacie typu wykruszenia, wyrwania, odłupania. Takie woski na gorąco mam również. Jest to produkt firmy Witex - właśnie dla uzupełniania ubytków w panelach laminowanych i głębokich (minimum 2mm) wyrwach w drewnie. Czasami uszkodzenie jest tak niewielkie, że aby je naprawić trzeba je bardziej uszkodzić. No ale zobaczymy. Może rzeczywiście bez naruszania drewna uda się te w sumie płytkie uszkodzenia trwale wypełnić, przeszlifować i po lakierować.
    ______________________________________________-
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  9. #9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony