dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie szpachlowanie tynku gipsowego

    witam

    Mam ściany otynkowane tynkiem gipsowym knaufa (lekki) zatarty na gładko.
    Chcę go teraz przeszpachlować.

    Jak to zrobić poprawnie?

    zacząłem tak:
    - usunąłem szpachelką zanieczyszczenia , delikatne wystające drobiny tynku przetarłem papierem 100
    -odkurzyłem
    -zagruntowałem unigruntem atlasa (trochę rozcieńczyłem wodą)
    -na to finisz megaronu
    -szlifowanie papierem
    -zagruntowanie unigruntem
    -malowanie

    na stronach producentów gipsów jest napisane aby nie gruntować przed szpachlowaniem????

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie szpachlowanie

    Cytat Napisał lukasz2 Zobacz post
    witam

    Mam ściany otynkowane tynkiem gipsowym knaufa (lekki) zatarty na gładko.
    Chcę go teraz przeszpachlować.

    Jak to zrobić poprawnie?

    zacząłem tak:
    - usunąłem szpachelką zanieczyszczenia , delikatne wystające drobiny tynku przetarłem papierem 100
    -odkurzyłem
    -zagruntowałem unigruntem atlasa (trochę rozcieńczyłem wodą)
    -na to finisz megaronu
    -szlifowanie papierem
    -zagruntowanie unigruntem
    -malowanie

    na stronach producentów gipsów jest napisane aby nie gruntować przed szpachlowaniem????

    pozdrawiam
    trochę się zgubiłem czy już wykonałeś prace czy dopiero plan
    tynk w zależności w jakim stanie albo przecieramy lub tylko gruntujemy gruntem głęboko penetrującym,
    a potem szpachla najlepiej gotowa z wiaderek dla nie doświadczonych lub chcąc szybko mieć za sobą prace,
    po szpachlowaniu papier 180 nie setka tym bardziej setka bo podrapiesz gotową gładź,
    farba gruntująca i farba,
    na przetarty tylko tynk jak ktoś lubi grunt i tapety
    Jest zima czas na zrobienie planu działania, odnowienia mieszkań, remonty, ogrodzenie działki, wykończenia elewacji, położenie tynku na elewacji(struktury), wykonanie podbitki lub szalówki na budynku, ocieplenie poddaszy, karton gipsy lub boazeria, sufity podwieszane

  3. #3

    Domyślnie

    jak to pisałem to już zacząłem a teraz mam większość już zrobioną
    gruntowałem zwykłym unigruntem rozcieńczonym wodą, czym on się różni od tego głęboko penetrującego

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    radrem-bud

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7

    Domyślnie

    Po pierwsze po co szlifowałeś ściany przed gipsem ??? Strata czasu wstępnie szpachlą zdejmujesz babole . Gruntujesz bez rozcieńczania wodą na to szpachla etc. Producenci np megaron (produkt speedmaster lub śmig) nie zalecają gruntowania ścian przy natrysku gładzi ponieważ mogą powstać tzw. odparzenia . Masa ta posiada w składzie środki wiążące. Nakładasz gips lub szpachlówkę szlifujesz jeżeli efekt jest zadowalający . Gruntujesz uni gruntem malujesz podkładową farbą białą lub od razu kolorem (dodam ze lepiej zawsze wpierw biały grunt a potem kolor ponieważ kolor później bez problemowo 2 razy malujesz i jest ok) Głęboko penetrujący tak jak nazwa mówi jest głęboko penetrujący, wnikający . Używasz go wtedy kiedy materiał na którym chcesz wykonac prace jest mocno chłonny lub sypki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony