dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Jakiego zapachu nie lubią koty?

    Chciałbym zniechęcić kota do wchodzenia do jednego z pokojów, bo jeśli zastanie uchylone okno, to zawsze stara się tam wejść, a po parapetach ma możliwość uciec na sąsiednie balkony. To ósme piętro i gdyby zsunął się z blachy, to chyba by nie przeżył. Ciągle trzeba uważać, a przecież ktoś kiedyś zapomnie i ... (odpukać).
    Jak odstraszyć kota? jest jakiś zapach, który by go zniechęcał do wchodzenia tam?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  2. #2

    Domyślnie

    Siatka w okno, a potem można myśleć dalej


    Albo rottek od naszej fundacji, przywiązany do kaloryfera pod oknem , (tylko nie takiego co kocha kotecki )
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    koniecznie zabezpiecz okno!, zaden zapch nie zabieje kociej ciekawosci.

  5. #5

    Domyślnie

    Koty nie przepadaja za zapachem cytrusów. sa tez w sklepach preparaty "odstraszacze".
    Ale nie licz na to ze zdołasz zapachnić tak pokój zeby kot nie wszedł i nie podbiegł do okna. takie rozwiazanie jest dobre zeby np. zniechecic kota do drapania konkretnej rzeczy - popsikac np. perfumami o silnym zapchu albo własnie takim odstraszaczem
    Ale to dziala na jednym konkretnym miejscu a nie na caly pokój i na pewno nie na otwarte/uchylone okno!
    Tylko i wyłacznie zabezpieczenie okna siatką (bo moze dojśc do tragedii )

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    retrofood - niestety - zapach nie pomoze. Tylko siatka w oknie (sa take, ktorych prawie nie widac) W kazdym innym przypadku kot wyskoczy, gdy tylko cos za otwartym oknem go zaintryguje. Mam - niestety- za soba takie doswiadczenie - bardzo bolesne. Kotka po upadku z szostego pietra mimo szybkiej reanimacji i kupy kasy zostawionej w prywatnej klinice umierala na naszych rekach, jeczac z bolu z powodu roztrzaskanej glowoczaszki. Widok i przezycie, ktorego nikomu nie zycze. Zamontuj siatke - to niewiele kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    A ja nie mam siatki, za to we wszystkich oknach, które otwieramy zamocowaliśmy takie łapki, za pomocą których można regulować stopień uchyleni kupione w którymś z budowlanych supermarketów.. Sprawdza się to rewelacyjnie, a dodam, że mieszkamy na 11 piętrze
    Wykańczanie, wykańczanie, wykańczanie... się ;p

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    mam jeszcze jeden problem. ostatnio mój czarnuch ciągle włazi na biurko, sadowi się za klawiaturą i patrzy na mnie, jak piszę na klawiaturze. patrzy spokojnie. Czy nie rzuci na mnie jakiegoś uroku?
    A jak odchodzę, to zeskakuje i łazi za mną jak psiak. A kiedyś spał spokojnie cały dzień. To stary kocur, ma już 6 lat.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    mam jeszcze jeden problem. ostatnio mój czarnuch ciągle włazi na biurko, sadowi się za klawiaturą i patrzy na mnie, jak piszę na klawiaturze. patrzy spokojnie. Czy nie rzuci na mnie jakiegoś uroku?
    A jak odchodzę, to zeskakuje i łazi za mną jak psiak. A kiedyś spał spokojnie cały dzień. To stary kocur, ma już 6 lat.
    6 lat to nie taki stary. Jest hmm, jak to powiedzieć, wy.......y, no bo to ma wpływ na temperament kotów?. Co by się nie rzucały na to co nie trza. Osobiście w domu mam razem: kotkę 3 lata i psa 6 lat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony