dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 70
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 1395
  1. #361

    Domyślnie

    Zygmor jak to nikt na zagląda magnolie też masz??? większość roślin które pokazujesz to b. trudne w uprawie...
    a czego nie masz w swoim pięknym ogrodzie? z nowym domem coś musi się znaleźć nowego w ziemi
    Pozdrawiam Duśka

  2. #362

    Domyślnie

    Mam jeszcze magnolię gwiaździstą, ale nie znalazłem ładnej fotki.
    A czego ja tu nie mam, ja sam już się gubię, czego tu nie ma..
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  3. #363

    Domyślnie

    A kto Ci powiedział, że magnolie są trudne w uprawie, musi być tylko próchniczna ziemia i to sporo, lekko kwaśna, to u mnie jest, i często podlewać i sukces murowany.
    Dopiero jak zrobiłem podlewanie automatyczne to zaczęło to wszystko i rosnąć i wyglądać i czasu wolnego więcej...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  4. #364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusia2006
    Zygmor jak to nikt na zagląda
    ja codziennie
    ale ja dopiero zaczynam działalność ogrodniczą no poza warzywnictwem, ale to nie na temat
    a wracając do tematu to czy mahonia to dobra sąsiadka dla azalii i rododendronów

  5. #365

    Domyślnie

    jamles,
    Niestety mahonia potrzebuje wapiennej gleby i nie sprzyja jej sąsiedztwo iglaków, czy dębów (chodzi o igły i liście).
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  6. #366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygmor
    jamles,
    Niestety mahonia potrzebuje wapiennej gleby i nie sprzyja jej sąsiedztwo iglaków, czy dębów (chodzi o igły i liście).
    trudno, przesadzę na wiosnę

  7. #367

    Domyślnie

    Druga część fotek z magnoliami, musiałem troszkę pogrzebać w archiwum, ale są.


    Te pierwsze to liliflora Nigra

    magnolia soulangiana

    magnolia Elisabeth


    magnolia gwieździsta, najwcześniej kwitnąca z magnolii
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  8. #368

    Domyślnie

    Kochani,
    Miałem nadzieję, że tu ktoś z miłośników roślin wrzosowatych zagląda, lub choć zajrzy i napisze kilka słów na temat, a tu mijają dwa tygodnie i cisza, a może jednak...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  9. #369

    Domyślnie

    Jak to nie zagląda
    Piękne
    Zygmor dziękuje za zdanie
    Różaneczniki potrzebują towarzystwa innych roślin i magnolie są jednymi z najlepszych.

    Na wiosne podpytam co i jak
    Moje pierwsze różaneczniki posadzone są pod starymi sosnami a magnolie uwielbiam

  10. #370

    Domyślnie

    daxima,
    To prawda, same różaneczniki mogą wywoływać monotonię, a warto je urozmaicić innymi krzewami wrzosowatymi, jak wrzosy, wrzośce, pierisy, enkianty, wlaśnie magnolie, że już o azaliach nie wspomnę...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  11. #371

    Domyślnie

    zygmor
    możesz trochę więcej napisać o magnoliach?
    kwitną chyba dopiero po kilku latach czy to prawda? zawsze mi się podobały ale widziałam je takie naprawdę piękne tylko w parkach.. no i w twoim ogrodzie. Może i ja spróbuję ale na co zwrócić uwagę przy zakupie, czy trzeba je jakoś specjalnie prowadzić, jestem kompletny laik
    nauczyciel z ciebie wyrozumiały i cierpliwy więc może się skuszę
    Pozdrawiam Duśka

  12. #372

    Domyślnie

    Dusia,
    Przede wszystkim ważny jest odczyn gleby i wody do podlewania, bez tego nie będzie pełnego sukcesu. Możesz pomóc szczęściu stosując sporo kwaśnego torfu i nawozów zakwaszających. Magnolia nie potrzebuje zbyt kwaśnego podłoża, ale lepiej posadzić w dołek wypełniony kwaśnym torfem, to na jakiś czas pomoże, o ile woda jest nieodpowiednia. Warto wtedy ściółkować je stosując sporą ilość igieł sosnowych. Magnolia wymaga sporo wody w glebie, czyli częstego podlewania, bez tego nie będzie pełnego sukcesu. Dotyczy to nie tylko magnolii, ale większości wrzosowatych.
    W moim ogrodzie wrzosowate zaczęły prawidłowo się rozwijać dopiero z chwilą uruchomienia systemu automatycznego podlewania.
    To tak na początek.
    Jest jeszcze jedna uwaga, korzenie magnolii są koloru białawego i bardzo kruche, warto o tym pamiętać podczas sadzenia, lub przesadzania.
    PS. Ten Twój różanecznik to trochę mizerny, jakby mu troszkę wody brakowało, lub nie taka, a może i gleba troszkę nie za bardzo, bo żółtawe listki widać
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  13. #373

    Domyślnie

    tak wyglądał mój rododendron jak zaczynałam przygodę z różanecznikami

    pokazałam bo teraz sama się nie mogę nadziwić że mógł taki być, teraz duże porządne krzaczysko i mnóstwo pąków, tfu, tfu przez lewe ramię
    dzięki za wskazówki , a jesli już to kupować magnolię już chyba dużą w donicy, nie będzie kłopotu? jak mała tzn ile powinna mieć lat żeby kwitła, kupię ew. w szkółce jak poznać że ma pąki kwiatowe? widać to jakoś?
    Pozdrawiam Duśka

  14. #374

    Domyślnie

    Dusiu,
    Szczepione kwitną po kilku latach (najczęściej czterech), te z nasion po dwudziestu i dłużej. Teraz magnolii inaczej nie kupisz jak w doniczce, więc o ile można to kup jak największą, czasem są nawet kwitnące, ale za nieco większe pieniądze. Ta informacja o kruchych korzeniach jest istotna i warto o niej pamiętać. Jak poznać pąki kwiatowe - to proste, tak jak u różaneczników są całkiem spore, na końcach pędów, jesienią zielonkawe, póżniej brązowieją, a na wiosnę po zrzuceniu pierwszych łusek mysio szare i kudłate.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  15. #375

    Domyślnie

    Napiszcie proszę, coś w temacie różaneczników i roślin towarzyszących, bo temat jest rzeka....
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  16. #376

    Domyślnie

    A to są moje magnolii:


    Magnolia Susan


    Magnolia Betty

  17. #377

    Domyślnie

    Kalmia,
    Dziękuję, że tu zajrzałaś, a jeszcze te fotki, to miłe, bo ostatnio mały tu ruch, ale idzie wiosna i może coś się jeszcze wydarzy,
    Twój nick, "Kalmia" też jest na temat...
    Pozdrawiam Zygmor

  18. #378

    Domyślnie

    Witam!
    Fajny wątek! Do mojego ogrodu jeszcze daleko, ale już się zastanawiam co chciałbym w nim mieć. A chciałbym m.in. magnolie
    To przed domem Cioci mojej Żony:

    Sorki za wycinkę w zdjęciu, ale tu chodzi o roślinkę
    Też chciałbym, kiedyś taką mieć przed domem....
    Niestety nie mam bladego pojęcia co to za odmiana
    Pozdrawiam
    Bartek

  19. #379

    Domyślnie

    Sail,
    Tojedna z najładniejszych magnolia pośrednia (magnolia soulangeana) czyta się z francuska "sulężana" Też mi się podoba mam taką samą, choć sporo mniejszą.
    Idealne sąsiedztwo dla różaneczników.
    Ta magnolia powinna być w każdym ogrodzie, czasem wystarczy jeden taki super krzew i dobrze utrzymany trawnik, żywopłot strzyżony, lub nie i ogród gotowy...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  20. #380

    Domyślnie

    Witam!
    Magnolie uwielbiam (mam 7 odmian, z których kwitnie 4). Mam nadzieję, że niedługo już zobaczę kwitnącą po raz pierwszy m. soulangeana. Ma dopiero 3 latka. Rododendrony też bardzo lubię, ale póki co nie mam czym się pochwalić. Mam kilka zdjęć z Powsina, tam mają chyba doskonałe warunki.






Strona 19 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony