dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61

    Domyślnie

    Ja będę miała otwierane na zewnątrz, wytrzeć parę kropel to nie problem, przerabiałam rozsuwane i nigdy więcej. Wolę wytrzeć podłogę niż próbować się dostać do prowadnic, żeby je wyczyścić pałeczkami do czyszczenia uszu ( inaczej nie było szans ).

  2. #62

    Domyślnie

    Odradzam drzwi lamane. Ciezko sie je czysci. Sa miejsca, ktorych nigdy nie doczyscisz, bo nawet najmniejszym patyczkiem do czyszczenia uszu nie jestes w stanie tam dosiegnac. Mialam Hueppe - nigdy wiecej.
    Polecam drzwi otwierane. Jesli przeszkadza ci kapanie to zrob je otwierane do srodka. Mam Hueppe - strzal w dziesiatke.

  3. #63

    Domyślnie

    u nas są także drzwi Kolo Niven...owszem zawsze kilka kropli spadnie ale jak osoby które się wypowiadały zawsze coś pod nogami jest więc nie widzę żandej uciążliwości w tym...zawsze można ściągnąć wodę ściągaczką i po problemie

  4. #64
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ciotkapaszczaka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-427
    Posty
    7

    Domyślnie Drzwi prysznicowe

    Muszę kupić drzwi prysznicowe 150 cm.- rozsuwane.Czy kupić z profilem na dole czy tylko takie z wąskim paskiem z uszczelką, czy dół na rolkach czy bez? Może ktoś ma doświadczenia z drzwiami Ronal, Ravak, Sanplast, Novellini - to te firmy które robią 150 . Jeżeli możecie mi pomóc - dzięki!

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciotkapaszczaka Zobacz post
    Muszę kupić drzwi prysznicowe 150 cm.- rozsuwane.Czy kupić z profilem na dole czy tylko takie z wąskim paskiem z uszczelką, czy dół na rolkach czy bez? Może ktoś ma doświadczenia z drzwiami Ronal, Ravak, Sanplast, Novellini - to te firmy które robią 150 . Jeżeli możecie mi pomóc - dzięki!
    stoje przed podobnym wyborem tylko moja szerokość to 160 cm.
    na jakie się zdecydowalas?
    dodam ze szukam takich drzwi juz parę miesięcy wybor niewielki a ceny zaczynają sie od 2300
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  6. #66
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ciotkapaszczaka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-427
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze bardziej ograniczony wybór bo muszą być drzwi wysokie 2 metry - inaczej mąż się nie zmieści.Przeszukałam wpraktycznie wszystko i dręczyłam sprzedawców w sklepach. Jeżeli mogą drzwi być na 190 to jest jeszcze Idealstandart seria KUBO mają 160( podobno niezłe )a nie makabrycznie drogie, Widziałam RONAL PUR LIGHT S Drzwi rozsuwane czteroczęściowe PLS4 - na ekspozycji bardzo szybko zrobiły się paskudnie żółte uszczelki.
    Warto popatrzeć w Hupe bo jak się nie chce ich najwyższej półki to mażna pokombinować na miarę. Dopytywałam się i dość chwalą Sanplast.
    Z wszystkich rozmów wynika , że lepiej brać z profilami na dole bo lepiej się je koserwuje.
    No to tyle udało mi się podowiadywać od ostatniego wpisu.Szukam dalej Jeżeli ktoś ma dobry pomysł na drzwi 200 cm wysokie będę wdzięczna
    Jak bym miała brać 190 to chyba byłby to sanplast - może nie wyglądają skrajnie nowocześnie ale jestem dość leniwa a one chyba najłatwiej się dadzą umyć

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciotkapaszczaka Zobacz post
    Widziałam RONAL PUR LIGHT S Drzwi rozsuwane czteroczęściowe PLS4 - na ekspozycji bardzo szybko zrobiły się paskudnie żółte uszczelki.
    i takie własnie kupilem tylko 2 częściowe Drzwi rozsuwane dwuczęściowe Ronal Pur Light S PLS2.
    cena poniżej 2K długo leżały w garazu w tej chwili są zamontowane.
    Co do uszczelek czas pokaże ale nawet jako nowe nie są one białe o dziwo drzwi bardzo stabilne , profile boczne znosnej szerokości.

    Na jakie sie zdecydowalas ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał PROOLO Zobacz post
    Witam,

    Własnie dzisiaj przyjechały do mnie drzwi PDOP2 100 oraz ścianka boczna PPS100. Tez długo szukałem i w końcu się zdecydowałem na ravak (cena była akceptowalna, a wygląd tez ma nowoczesny) Jeśli chodzi o montaż to pierwsza klasa (wszystko przemyślane i super spasowane) w sumie całość postawiłem samemu w 1h zupełnie się nie spiesząc. Zobaczymy jak będzie z utrzymaniem czystości ale to już inna bajka. Jak narazie jestem super zadowolony i mogę z czystym sumieniem polecić
    Witam, bardzo intereuje mnie wysokość progu w tych drzwiach - bardzo bardzo proszę, czy mógłby Pan zmierzyć - byłabym bardzo wdzięczna.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę fakt, że użytkownik PROOLO był na Forum ostatni raz w październiku 2013, to możesz trochę poczekac na odpowiedź
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony